Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
Globalne ocieplenie
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 610
Wujek
23 maja 2006

Globalne ocieplenie- naukowcy bijš na alarm
Globalne ocieplenie będzie znacznie poważniejsze niż do tej pory przewidywano. Naukowcy sugerujš, że wzrost temperatur może być niedoszacowany nawet o 75 procent, a skutki ocieplenia katastrofalne dla całej ludzkoœci.
Naukowcy z Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz USA nie zgadzajš się z dotychczasowymi obliczeniami, które wskazujš, że podwojenie iloœci dwutlenku węgla w atmosferze podwyższy jej temperaturę maksymalnie o 4,5 stopnia.

Takie sš oficjalne wskazania Międzynarodowego Panelu Zmian Klimatycznych odpowiedzialnego za tego typu prognozy. Obliczenia Panelu biorš pod uwagę dwa czynniki: obecnoœć dwutlenku węgla bezpoœrednio zatrzymujšcego ciepło oraz zmniejszone odbijanie promieni słonecznych przez powierzchnię Ziemi ze względu na topniejšce œniegi. Dwa zespoły naukowców publikujšce w Magazynie Badań Geofizycznych dodały trzeci czynnik: dwutlenek węgla dodatkowo uwalniany przez ekosystemy w zwišzku z ociepleniem atmosfery.REKLAMA Czytaj dalej


Zespół amerykański obliczył, że maksymalny wzrost temperatury przy podwojonej iloœci dwutlenku węgla będzie miał zakres od 1,6 do 6 stopni Celsjusza, górna granica jest o 1,5 stopnia wyższa od prognozowanej dotychczas.

Zespół europejski, który używał innej metodologii, wskazuje na jeszcze wyższe wartoœci i sugeruje, że przy najczarniejszym scenariuszu wzrost iloœci dwutlenku węgla spowoduje wzrost temperatur na lšdach o 8 stopni do końca wieku.

Jeden z autorów publikacji, Peter Cox, dyrektor naukowy projektu zmian klimatycznych w brytyjskim Centrum Ekologii i Hydrologii, powiedział Polskiemu Radiu, że taki wzrost temperatur może przyczynić się do powstania gigantycznych huraganów i susz, a także wygaœnięcia Pršdu Zatokowego czy wyschnięcia lasów Amazonii

ródło www.onet.pl
 
yohanna22

16 stycznia 2016

znalazlam, cos duzo tego
http://www.parapsych.org/articles/34/39/united_kingdom.aspx

Bedzie to kosztowalo jesli bys byl w UK to nie musisz splacac kredytu studenckiego jak nie zarobisz poand 25tys na rok chyba cos takiego.
 
yohanna22

16 stycznia 2016

cos zle wkleilam
http://www.parapsych.org/section/34/university_education_in.aspx
 
wendol

16 stycznia 2016

Nie szukaj - sam poszukam w razie czego.

Ciotka ze Szwecji mi mówiła, że ktoś z jej znajomych skończył "okultyzm" online.
Śmiała się, że to niepoważne. Szkoły "online" i dla mnie są "niepoważne", a np. okultyzm jakoś źle mi się kojarzy.
Chciałbym znaleźć coś "poważnego" w Polsce, ale do tego jest potrzebna decyzja ministerstwa.
Psychologia jest OK, ale ja lubię praktykę, a nie teorię. Nie lubię "wkuwać" - wolę coś czuć. Po prostu nie lubię "suchych danych", tylko "dowody" - tzw. "owoce" :)
W parapsychologii najlepsze jest to, że są dowody - wszyscy widzą, że coś działa, ale nie wiedzą dlaczego :) Więc wspólnie zastanawiają się dlaczego tak jest :) To znaczy ciekawi się zastanawiają, a ci, co wiedzą już "wszystko" uciekają lub atakują :) Ludzie przeważnie boją się nieznanego, więc albo starają się za wszelką cenę negować i atakować takie sprawy, albo uciekają. Ja się staram wszystko zrozumieć - tzn. to, co mnie interesuje, a właściwie nie tyle "zrozumieć", co "poczuć" - lubię się "wczuwać", ale w coś fajnego. Lubię słuchać ludzi, ale jak jest harmider, to się męczę i potrzebuję wtedy spokoju. Nie lubię dosłowności, ale jak jest jej za mało, to tego też nie lubię. Każdy tak pewnie ma, ale dla różnych ludzi są różne "dawki" - proporcje. Coraz bardziej pragnę stabilizacji..., ale nie nudy, a przedmioty ścisłe (adekwatna nazwa) mnie nudzą, bo są zbyt "przewidywalne". Logikę poznałem - jest prosta, ale zupełny brak logiki, to też katastrofa. Tak, więc reasumując - wszystko musi mieć chyba jakieś granice, ale dla różnych ludzi są one różne :)
Spać :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
yohanna22

16 stycznia 2016

Kiedys bylam ze soba na CBT i moj psycholog przyszedl z chlopakiem moze 22 lata. Padlam zapytalam sie czy to tak na powaznie on ze tak praktykant. Tak w zyciu jest zaczynaja wczesniej malo sie na zyciu znaja:) Dzisiaj dostalam wolontariat w najwiekszej organizacji h=charytattywnej pomagajacej ludzia z mental health myslisz ze oni cos wiedza ? NIC:)poza wiadomym.
 
wendol

16 stycznia 2016

WOW! Ciekawa lista - dobrze wiedzieć :)
Mimo wszystko dzięki - jakoś mnie to rozweseliło :)
Polski tam nie znalazłem - to dla mnie powód do wyśmiania Polski :)
Poczekam, aż Polska znajdzie się w tym gronie państw rozwiniętych :)
Mam jedną uwagę - brakuje na tej liście Rosji, a powinna być, bo nawet byłem na spotkaniu z fizykiem jądrowym z moskiewskiego instytutu..., ale o tym już pisałem.

Jeszcze raz dziękuję Ci Asiu i życzę Ci wszystkiego najlepszego, bo dobry, uczynny z Ciebie człowiek, a tacy ludzie powinni mieć dobrze.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
yohanna22

16 stycznia 2016

Dziekuje byle by bylo dobrze.
Te studia to pomysl online drogie troche, ale na zachodzie uniwersytety to biznes i bija sie o studentow. Im drozszy tym lepszy. Takie miasteczka uniwersyteckie to wygladaja jak miasta. Nic nie ma na koszt panstwa jak w Polsce musisz brac kresyt.
 
nicze

16 stycznia 2016

wendol:
Asiu - w szkołach psychotronicznych jest inne podejście do nauki - tam ludzie uczą się nawzajem - nawet nauczyciele od uczniów, bo nie jest to wiedza sztywna i stale się rozwija :


Dokładnie o tym zjawisku pisałem przy szkołach wiejskich
tłumaczenie innym czegoś
powoduje że sami musimy bardzo dokładnie rozumieć temat
nie dość że pytający pyta się o co nie wie
to odpowiadający musi być przynajmniej krok przed nim

a nawet jeśli nie wie to razem myślą jak wybrnąć z problemu.

Kłopot wtedy jak ktoś się nie załapał na jakąś wiedzę.
Wszystko staje się barwniejsze jak wchodzimy głębiej w temat.

Gdyby wszyscy byli lepiej uczeni stawiali by za duże wymagania
po prostu oczywiste
przy jakimś poziomie świadomości
Wygodniej jest zaserwować komuś piwo i głupią telewizję
w przerwie monotonnej i mało sensownej pracy.

Na koniec takiego zwolnić i powiedzieć że do niczego się nie nadaje
zgodnie z resztą z prawdą.
Wyssany wyrzucony na "śmietnik".
I trzeba tylko zrobić kolejne pokolenie które dostosuje się do nowego zapotrzebowania na edukowanego robotnika.
I dlatego wystarczy tylko autorytet i zero chęci do rozwijania tematu.


https://www.youtube.com/watch?v=T1BbmWttQQU

po rosyjsku nawet ciekawe
ale Wy nie kumacie rosyjskiego
to tak jak rozmowa z daltonistą o kolorach
Człowiek mówi o tym ze sposób ubierania kobiety świadczy o jej wnętrzu.
To że w islamie się ubiera tak a nie inaczej to jest uzasadnione
czerwona kropka na czole hinduski też ma charakter ochronny.

Też do końca nie rozumiem wszystkich pojęć które on używa bo językowo nie byłem dobry wręcz źle mi to przychodziło
ale akurat Rosjanie mają sporo ciekawych i mądrych ludzi
i słuchanie ich rozszerza widzenie świata.

Nam zlikwidowano naukę w czasie Drugiej Wojny
i to nie jest odbudowane
właśnie na zasadzie tego
że nie ma się od kogo uczyć.
Zaczyna się znowu od "zera" gdy można było by szybciej coś załapać to polecieć dalej.
 
wendol

16 stycznia 2016

[img]http://static.geekweek.pl/cms/2016/01/imagehypeloojpolfjfm455-589cx205.jpg[/img]

Hyperloop połączy polskie miasta

Nauki ścisłe też są bardzo potrzebne :)
Bez nich nie byłoby np. tego forum...
Przecież jeszcze nie wszyscy posługują się telepatią ;))
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

17 stycznia 2016

https://www.youtube.com/watch?v=WVTr2TX5su8


Jasnowidząca do Polaków: nie dajmy się wciągnąć w tę grę z Arabami

plus
anomalie w klimacie
 
tajne.tarot-marsylski.pl

 
wendol

17 stycznia 2016

Najpierw musiałem przyzwyczaić się do "jej" zmodyfikowanego głosu - już chciałem wyłączyć, bo męczący i "niepoważny" był, ale jednak posłuchałem do końca.
Dzięki Nicze - warto było :)

Dlaczego Europejczycy nie reagują na taką przemoc?
- Bo nie są przyzwyczajeni do czegoś takiego - są pokojowo nastawieni, nie wiedzą co zrobić, bo nie spotkali się jeszcze z czymś takim i boją się.
Europa "Wschodnia" to co innego - doświadczyliśmy tego i owego całkiem niedawno i jak pojawi się kupa takich chamów u nas, to nie będziemy się bezczynnie przyglądać. Właśnie niedawno kolega ochroniarz (od niedawna) pytał mnie, jaki ręczny miotacz gazu kupić dziewczynie. Tylko, że jak ich będzie kupa, to i Herkules dupa :/ Więc tak, zgadza się - nie dajmy się wciągnąć w wojnę. Po prostu ich do siebie nie przyjmujmy. Już nawet w Warszawie na schodach ruchomych coś niepokojącego zaobserwowałem. Było ich trzech - takich "kolorowych". Zachowywali się spokojnie, dopóki nie zobaczyli jakiejś dziewczyny, która szła po schodach w górę. Dali sobie znaki i ustawili się tak, że nie mogła przejść. Dziewczyna była zestresowana, a oni bardzo zadowoleni z siebie. Co będzie, jak takich będzie więcej?

Katolicyzm też ma zły wpływ na ludzi (nawet "niewierzących"), bo jako religia patriarchalna głosi, że mężczyzna rządzi, a kobieta powinna być posłuszna, ale Europa na przestrzeni wieków coraz bardziej się "cywilizuje", natomiast wyznawcy Islamu są w większości na poziomie mentalnym średniowiecznego Europejczyka, albo jeszcze gorzej.

http://www.cda.pl/video/10406826
To mi córki pokazały. Ciekawe rzeczy wyszukują - trafiające w sedno i mimo wszystko z humorem.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 610
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.