Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
może coś o gospodarce i ekonomi
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 439
Poprzednia strona | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | .. | 21 | 22 | Następna strona
nicze

12 marca 2009

http://nczas.com/publicystyka/roman-kluska-kryzysu-nie-spowodowal-wolny-rynek/


Nie miałem gdzie wsadzić tego artykułu
może wcześniej było coś tematycznie podobnego.
Kluska dobrze mówi że tu nie ma wolnego rynku więc obecne zawirowanie w gospodarce było do przewidzenia.
 
wendol

15 grudnia 2021

wendol:
30 września, 04:01
USA mogą zbankrutować. Zostało kilka tygodni
Chwytliwy tytuł o dużej klikalności :)
Już tak bywało - budżetówka nie dostawała pieniędzy do czasu (np. miesiąc, a w USA mają wypłatę co tydzień) podniesienia limitu zadłużenia.

USA uciekły przed bankructwem. Limit zadłużenia podniesiony w ostatnim momencie
- Jak rośnie zadłużenie, to co się robi?
- Jeszcze bardziej się zadłuża, żeby starczyło na obsługę rosnącego długu i inną działalność, co powoduje dalszy wzrost zadłużenia.
- Czy możliwa jest spłata zadłużenia przez państwo?
- Są sprzedawane "łaty" w postaci obligacji skarbowych, ale to tylko odsuwa spłatę w czasie, a poza tym można ograniczać wydatki państwa, ale jedno i drugie powoduje "skutki uboczne", bo państwo ma "związane ręce".
Ten system w praktyce długookresowej nie przewiduje spłaty zadłużenia.
W praktyce mamy nakładany "podatek" w postaci inflacji i podwyższane są inne opłaty i podatki - obywatele zapłacą, pod warunkiem, że będzie ich stać na coraz większe obciążenia w nieskończoność.
- W nieskończoność to może trwać?
- Niestety ten system jest tak skonstruowany, ale trwać w nieskończoność nie może, bo kiedyś zawali się pod własnym ciężarem.
- Kiedy?
- W ciągu... dekady.
To już dawno zostało przewidziane i krytycy tego systemu mówili, że potrzebuje resetów co jakiś czas.
- Czyli, co się stanie?
- Tym razem "standardowe" działania nie pomogą, bo dopadły nas wreszcie skutki, które do niedawna lekceważyliśmy i jeszcze "bonus" w postaci COVID.
- Jakie to skutki?
- Zanieczyszczenie środowiska, ocieplenie klimatu, wyczerpywanie się zasobów (w tym energetycznych), przeludnienie... - właściwie wszystko to jest związane z problemem skali związanym z tym, że ludzi jest coraz więcej - zadłużenie też, bo ludzie chcą z wyprzedzeniem nabywać różne rzeczy, gromadzić, zabezpieczać się, bo przyszłość jest niepewna. Niepewność stymuluje do rozwoju, ale powoduje też coraz większy apetyt, łaknienie, bo czegoś może w przyszłości zabraknąć i stąd m.in. jest tendencja do coraz większej akumulacji środków w rękach nielicznych kosztem pozostałych.
- Zaraz, zaraz - przeludnienie? Przecież żeby system ekonomiczny działał, to ludzi musi być coraz więcej, bo to rodzaj piramidy. Dlatego bogatsze kraje "walczą" o ludzi przyjmując uchodźców, żeby pracowali i płacili podatki.
- I tu jest właśnie sprzeczność między interesem systemu ekonomicznego, a dobrem planety, czyli w sumie nas wszystkich.
System musi więc ulec gruntownej przebudowie - musi wręcz zostać wymyślony od początku, inaczej, bo jak będziemy czekać aż się zawali, to będzie bardzo bolało.
Na razie zysk ekonomiczny determinuje wszystko i jest na niego presja tym większa, im jest gorzej - ale to tylko przyspiesza upadek.
Czy się to komuś podoba, czy nie, ale chyba jedynym wyjściem jest "powrót" po całości do czegoś w rodzaju socjalizmu i coraz silniej postulowany "zrównoważony rozwój", zamiast powszechnego "rozboju".

Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał sam ze sobą "wendol" po latach studiów ekonomicznych, psychologicznych... i innych.
- Dziękuję internetowi za możliwości szybszego rozwoju, za przyspieszanie procesów...
Kłaniam się - wendol i polecam na przyszłość, bo mam szybki, wydajny procesor i dużo pamięci w... komputerze... też :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

20 grudnia 2021

https://www.bitchute.com/video/UZJeRO9sz92i
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

21 grudnia 2021

Nad Warszawą wisi smog, ale mieszkańcy nie chcą wymieniać starych pieców
Łatwe do przewidzenia.
A jak ktoś nie wie dlaczego, to chyba jaja sobie robi.
Na ekologię to trzeba mieć pieniądze, a przy dodatkowych podwyżkach cen gazu i prądu, to raczej trudno się dziwić, że ludzie palą czymkolwiek, żeby jakoś związać koniec z końcem.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

3 stycznia 2022

Jak Żabka pozwoli wymieniać żappsy między użytkownikami, dni złotego będą policzone
No właśnie - zabrali mi ponad 500 żappsów. Skandal! ;)
Żabka to dla mnie taki sklep awaryjny - na wyjazdach i w święta, bo na co dzień są mało konkurencyjni, ale... Żabka jako pierwsza wprowadziła sklepy całkowicie samoobsługowe, bez personelu i to jest ostateczny sposób na zakaz handlu w niedzielę. To będzie też ogólny sposób na ograniczenie ilości zatrudnionego personelu i obniżkę kosztów w handlu.
Jak "boomerzy" wyginą lub przestaną nimi być, to pieniądz papierowy ostatecznie zniknie i upowszechnią się waluty cyfrowe (to nie to samo, co obecne stany na kontach bankowych) - banki też znikną, a państwo będzie miało większą kontrolę nad finansami i obywatelami.
Czy to dobrze, czy źle?
Są plusy i minusy, i jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.
Ogólnie będzie sprawiedliwiej i bardziej "po równo" - to taki socjalistyczny sposób na niedobory.
Chyba lepszy od kapitalistycznego, gdzie wąska grupa ma coraz więcej i nie wie, co z tym robić, a reszta zaczyna głodować.
Rozumiem, że ludzi ma być mniej, ale jakoś tak stopniowo, a nie że z głodu będą padać.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

3 stycznia 2022

Wszechogarniające lewactwo! ;)
Niektórzy nie rozumieją o co chodzi i walą sloganami, których też nie rozumieją.
Źle im i szukają winnych, a winni jesteśmy wszyscy, że w tym systemie tkwiliśmy.
Dobrze, że tzw. rządzący się wreszcie obudzili.
Zanim dokona się przebudowa, to będzie źle, ale później lepiej dla większości, tylko "nudno", bo nie będzie z czym walczyć :)
Podobno będzie można walczyć z kosmitami, ale oni nie będą chcieli, tylko się do nas uśmiechną :)
https://www.amazon.com/Make-Love-Not-War-Notebook/dp/B084QLM8WZ :)
A tak w ogóle to ciekawostka, że w latach 50-60 w USA było sporo w gazetach o kosmitach i kontaktowcy mówili, że u nich jest socjalizm, ale wreszcie stwierdzono, że to sowiecka propaganda i się skończyło "gadanie bzdur", bo kapitalizm jest lepszy dla... drapieżników.
Słynny Kuba Midel też używa pojęcia "wilki i owce", ale sam uważa się bardziej za "wika" i doradza jak zostać milionerem.
Ileś tam miliardów ludzi dążących do bycia milionerami? Rewelacja dla Ziemi :/
Już wiem dlaczego mój kierownik gadający o swoich kolejnych zamkach tak mnie nie lubił i się mnie bał.
Zrównoważony rozwój to mądre podejście.
Tylko znowu nie pomylcie socjalizmu z komunizmem.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

7 stycznia 2022

Migranci nie uratują polskiego rynku pracy? Alarmistyczne prognozy KIG

Banki "zapominają", że powinny podnieść oprocentowanie lokat. Oferta rozczarowuje
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

16 stycznia 2022

https://www.youtube.com/watch?v=gUlsTmGgpcU


Myślę że ciekawie mówi
znaczy rozsądny człowiek o szerokim spojrzeniu
warto jego sugestii posłuchać
korzystanie z rzeczy które działają
 
Igor

16 stycznia 2022

nicze
3 godziny temu

Politycy zarabiają za mało itd... To co słychać to już jest coraz bardziej polityka niż ekonomia.

Kiedyś jak odbyła się dyskusja na facebooku na ten temat, wątek został skasowany.

Pozdrawiam
Igor

ps. jeśli chcesz inwestować rób to sam.
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

17 lutego 2022

Rząd robi z UE kozła ofiarnego ws. drogiego prądu. Trzy kłamstwa na billboardach

Polacy płacą krocie za prąd, a rząd mataczy i wydaje miliardy z CO2 na bzdury. Gminy mówią: dość
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
tajne.tarot-marsylski.pl

 
wendol

19 lutego 2022

Jakóbik: miałaś energetyko czasu w bród, ostał ci się 200+
Oj tam, oj tam - tyle gadania, a sprawa jest prosta: Unia nie lubi Polski i chce jej zaszkodzić ;)
Mój dziad fedrował, mój ojciec, i ja też chcę, bo taka jest tradycja.
Tylko dlaczego PiS kupuje od Ruskich, zamiast bardziej wspierać (dopłacać) polski węgiel?
W sylwestra +10 C, a teraz w Rembertowie (niedawno dotarłem) +8 C - tak ciepłej zimy nawet najstarsi górale nie pamiętają.
Jakieś tam gadanie o ocipieniu klimatu, a co tu robić jak nie fedrować na przodku? ;)
Ja tam jestem za ociepleniem, ale tylko w zimie, bo węgiel, gaz i prąd drogie, ale żeby w lecie tak ciepło jak ostatnimi laty nie było, bo wreszcie trzeba będzie klimę założyć, a to prądu strasznie dużo ciągnie.
A tak w ogóle, to jakiś spisek jest z tym ocipieniem, bo gdzie indziej na pewno jest zimno ;)
No dobra - aby do wiosny i znowu trzeba jakieś ognisko zorganizować :)
Na razie piździ jak w Kieleckiem - gadają, że to jakiś niż i nawet imię mu jakieś dali chyba kobiece. Łocipieli ludziska że hej! ;)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Igor

21 lutego 2022

wendol
2 dni temu o 02:41

Skoro jakieś ognisko kolega szykuje to być może odwiedzę chętnie.

Pozdrawiam jak zwykle Serdecznie
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

22 lutego 2022

Ostatnio (w Sylwestra) resztkę ekogroszku (taki drobny wungiel) spaliłem i w ramach walki z nieekologicznymi źródłami energii chciałem też butlę z gazem wrzucić do ogniska, ale kolega mi wytłumaczył, że to nie jest dobry pomysł :) Oczywiście tylko tak żartowałem, że ją tam wrzucę, ale było zabawnie - nieźle się rozerwaliśmy :))

Zapraszam jak zwykle Serdecznie
Tym razem tylko specjalne, wysezonowane, ogniskowe drewno będzie, a do jedzenia coś poza pierniczkami z piwnicy :)
Jakoś tak nas wtedy zaskoczyłeś i mówiłeś, że zaraz lecisz.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Igor

22 lutego 2022

wendol
9 godzin temu

Wiesz, że bardzo was wszystkich lubię i bardzo chętnie was odwiedzę, zwłaszcza chętnie podyskutuję z wróżkami. Bardzo je polubiłem.

Co do tego całego gadania o ekologii to powiem ci tak, jeden wybuch wulkanu potrafi dostarczyć do atmosfery tyle CO2 co cała gospodarka amerykańska przez 50 lat ;)

Pozdrawiam
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

22 lutego 2022

Igor:
Co do tego całego gadania o ekologii to powiem ci tak, jeden wybuch wulkanu potrafi dostarczyć do atmosfery tyle CO2 co cała gospodarka amerykańska przez 50 lat ;)

Gdyby nawet tak było, to po co dokładać, ale tak nie jest...
https://ziemianarozdrozu.pl/artykul/285/wulkany-i-co2

Ja narzekałem, że mocno wiało, ale ludziom dachy pozrywało, domy zniszczyło...
Już lata temu strażak w Sali Kongresowej przed sponsorowanym przez Straż Pożarną koncertem Kombi ostrzegał, że tak będzie coraz częściej, bo ocieplenie klimatu postępuje i dynamika układu się zwiększa.
Oprócz CO2 mamy oczywiście emisję pyłów, które są szkodliwe dla zdrowia.
Tylko, że niektóre pomysły idą moim zdaniem za daleko...
W Rembertowie w ten weekend nie było przez kilka godzin prądu, bo jakieś drzewa pozrywały linie elektryczne. Miałem latarki, lampki na baterie, akumulatory, ale piec gazowy nie działał, więc zimno się zaczęło robić. Zadzwoniłem do brata (mieszka jakieś dwa kilometry od rodziców) i pytam, jak u niego sytuacja wygląda, a on mi mówi, że ciepło: 24 C przy kominku :) U rodziców kominka nie ma.
Jakie pomysły idą za daleko?
- Właśnie odnośnie kominków.
Używanie węgla oraz drewna na cenzurowanym. Czy kominki mogą zostać zakazane?
Masz przykład Krakowa.
Rozumiem, że tam macie smog, bo "kopciuchów" dużo, ale kominki?
Najwięcej CO2 i zanieczyszczeń produkuje przemysł, elektrownie, elektrociepłownie... kopciuchy też trochę w niektórych rejonach, ale z kominków nie korzysta się raczej w ogólnych celach grzewczych, nie używa się ich często, tylko "rekreacyjnie", więc... ja tu widzę skrajność w podejściu i zbyt duże przegięcie w stronę... tzw. ekologii - z głową to trzeba robić, a nie przesadzać ze "świętością".
W celach doświadczalnych paliłem różne rzeczy - tzn. oprócz drewna węgiel i powiem, że np. węgiel kamienny prawie nie dymi i nie śmierdzi w porównaniu do węgla brunatnego, którego używania powinni zabronić już dawno, bo dymi strasznie i śmierdzi siarką, ale wygląda jakby chcieli zabronić... wszystkiego.
Ognisk jeszcze nie zabronili, ale nie można palić "czegokolwiek", żeby ktoś nie stwierdził, że spalasz śmieci - i dobrze, bo mokre drewno też za mocno dymi. Ja mam od sąsiadki dobre drewno - latami suszyła pod zadaszeniem i pali się... pięknie, wydzielając niewielkie ilości aromatycznego, pachnącego, pysznego dymu :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

22 lutego 2022

Nowa lokomotywa PKP padła po miesiącu użytkowania. Fatalna wiadomość dla pasażerów
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

23 lutego 2022

https://www.youtube.com/watch?v=VFbOYNlvm8w

Киев в ШОКЕ! Мощное заявление Лукашенко о России и Донбассе!

Ciekawa wypowiedź Łukaszenki
Łukaszenkę tak jak posłuchać to dobry polityk i dobry gospodarz
 
wendol

23 lutego 2022

Łukaszenko to taki dobry wujek i "mądry" jak kiedyś u nas Gierek ;)
To marionetka Putina i już niedługo będzie miał jeszcze mniej do powiedzenia - o ile w ogóle będzie...
Ruskie wojska zostaną na Białorusi co najmniej do czasu wyborów - zostanie powołany "wspólny" rząd Rosji i Białorusi, czyli Białoruś straci ostatecznie resztki niezależności i zostanie przyłączona do Rosji.
Białoruś jest bardzo mocno zadłużona u Ruskich, więc wreszcie im oddadzą... w naturze.

Sposób na walkę z globalnym ociepleniem? Zamienili CO2 w alkohol
... izopropylowy - bardzo przydatny do czyszczenia zwłaszcza elektroniki, optyki, bo bardzo szybko i bez śladu paruje. Możesz w nim wykąpać całego smartfona w wanience ultradźwiękowej.
"Analizy naukowe wykazały, że gdyby zastąpić bakteriami obecne procesy produkcji acetonu i izopropanolu, moglibyśmy zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych nawet o 160 proc."
Chyba o 60% :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

23 lutego 2022

Proponuję zamieniać co2 z powrotem w węgiel
i składować w dawnych kopalniach węgla


i kółko by się zakręciło
 
nicze

28 lutego 2022

https://www.youtube.com/watch?v=HwxXlPVzTtI

wypowiedź Jackowskiego na temat wartości pieniądza
 
wendol

2 marca 2022

Dużo na takie tematy pisałem.
Jackowski ma rację - część racji, bo ludzie są różni.
Teraz tacy też są, ale... będzie takich więcej - o to mu chodzi.
Chyba tak, ale bywa też tak, że ludzie są zmęczeni nie nieróbstwem, tylko pracą, która niewiele im daje i pieniędzy, i satysfakcji, i wtedy bywa... wypalenie, zmęczenie, marazm, brak perspektyw i chęć tylko odpoczywania, bo co w takiej sytuacji można robić?
Żeby szukać lepszej pracy, to też trzeba mieć jakieś zabezpieczenie, bo to ryzyko, jak ledwo starcza "od pierwszego do pierwszego", albo nawet nie starcza, bo kredyty są.
Są robione doświadczenia na coraz większych grupach "reprezentatywnych" odnośnie tego, co ludzie będą robić, jak dostaną pieniądze. Są tacy, co mówią, że dla niektórych to będzie dobre, bo lepszej pracy poszukają, dokształcą się i zostaną wyeliminowane z rynku "śmieciowe firmy" - takie, co ludziom mało płacą. Tak - "kilka" zostanie, ale rynek i tak się "kurczy" przez "zmierzch tego systemu", bo zadłużenie globalne rośnie i konkurencja jest coraz bardziej wyniszczająca, co na ludziach coraz bardziej się odbija, bo nie można być w nieskończoność coraz bardziej kreatywnym i pracowitym, jak to od ludzi jest wymagane - niewielu wytrzyma, coraz mniej, a w biznesie jest nacisk na wynik, bo jak to Jackowski powiedział - matematyka jest bezwzględna. Biznes też.
Są ograniczenia systemowe, gospodarcze, strukturalne, ekosystemowe...
Będzie jeszcze więcej automatyzacji, robotyzacji, sztucznej inteligencji... - to już lepiej, niż żeby ludzie byli jak automaty w fabrykach.
Jackowski będzie podróżował - tacy też będą, ale najważniejsze jak powiedział, to zrozumieć siebie, wejrzeć w siebie i dostrzec... nieskończoność :)
Jackowski jest "jasnowidzem", coraz częściej czarnowidzem i stąd ma określone wizje, które mogą się sprawdzać, ale od nas to zależy, jak do tego podejdziemy, bo najczęściej są to ostrzeżenia, że jak nie zejdziemy z drogi, którą podążamy to tak będzie.
Jak się więcej wątków ogarnia, to widzi się więcej możliwości niż tylko te, których najbardziej się boimy.
Jackowski jest dobry, jako "przestrzegacz", ale jasnowidzem bym go nie nazwał ;)
Ja kiedyś tak się w czarnych myślach pogrążyłem, że umarłem - wnioski wyciągnąłem i ożyłem.
Tak panie Jackowski - każdy kiedyś umrze, ale chyba lepiej trochę później niż trochę wcześniej?
Tak - są tacy, którzy żyją, ale jakby nie żyli - tu też ma pan rację.
Niech każdy żyje po swojemu, cieszy się tym życiem i da żyć innym.
Za zbyt ponure wizje... nie podziękuję - to nie są wizje dla całej ludzkości.
Zdecydowanie lepiej wychodziły panu sprawy bardziej indywidualne - poszukiwanie ciał.
Jak się nie pozabijamy nawzajem w tym okresie burzliwych przemian, to... później lepiej będzie.
Na razie wszystko na wierzch wychodzi i się gotuje - chorób psychicznych też coraz więcej. To czas oczyszczenia - upadku starych struktur i owce stają się wilkami. To normalne - tak ma być, to taki proces... ujawniania i dobrze, że prawda na jaw wychodzi, ale ja wolę informacje niż zbyt dużo różnych przewidywań, bo... zwariować można :)
Każdy się boi i stara się coś przewidzieć, żeby się zabezpieczyć, przygotować, czasem się nie rozczarować lub wcześniej się rozczarować, żeby czasu i nerwów niepotrzebnie nie tracić :)
Bywa różnie, ale jakiś umiar jest wskazany... - no, chyba że chodzi o Putina, to wtedy nie - ludzie się na nim wyżyją i lepiej im się zrobi :) Zasłużył. Hitler był niedawno, ale dla niektórych dawno - teraz sobie przypomnieli i już bardzo szybko się uczą. Postęp jest taki, że pewne zachowania coraz bardziej rażą. Taki Putin jest teraz katalizatorem przemian na wielu... płaszczyznach, żeby nie powiedzieć... frontach. Ludzie się zjednoczyli we wspólnej sprawie i będą teraz na wiele spraw już trzeźwiej patrzeć.
Pozdrawiam :)

Aha Nicze - dzięki za Jackowskiego - jakaś inspiracja do przemyśleń :)
Podobno najgorzej, jak się nic nie dzieje.
Przepraszam niektórych, bo jak się za dużo dzieje, to też niedobrze.
Ukraina, Ukraińcy... - życzę Wam i całemu światu jak najszybszego... wyrwania chwasta. Gdyby nie Wasza bohaterska obrona, determinacja, to świat by... spał dalej. I Putin na to liczył, że zrobi to szybko i świat nie zdąży się obudzić, a nawet jeśli, to z ręką w nocniku.
Teraz wszyscy "spida" (od "speed") dostali i szybciej myślą.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 439
Poprzednia strona | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | .. | 21 | 22 | Następna strona
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.