Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
Tarot
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 11223
Igor

24 sierpnia 2009

JESTEM PO TROCHU WRÓŻKĄ ZNAM KILKA ZAKLĘĆ KTÓRE PONIEKĄD DZIAŁAJĄ ............

- w związku z licznymi pytaniami warunki odpowiedzi na maile opisane są tutaj: Tarot

- na temat stawiania kart KARTY

- odpowiedzi udzielam kiedy przychodzi właściwy czas, oczywiście możesz mnie wesprzeć jednak niema to wpływu na czas otrzymania odpowiedzi ... kontakt przez meila na stronie tarot-marsylski.pl.

Pozdrawiam
Igor

ps. jest to kontynuacja starego wątku Zaklęcia założonego przez Wróżkę ;) natomiast nazwa tematu by nie wprowadzać w błąd została zmieniona na Tarot.
 

Niech Moc Będzie z Tobą
Igor

5 stycznia 2022

STRUMYK
Wczoraj o 10:31

Dziękować nie musisz, jak nie będziesz pisał konto samo aktywne nie będzie. Pamiętaj tylko, że zmiany mogą zachodzić boleśnie lub nie, wybór zawsze zależy tylko od Ciebie.

Pozdrawiam Cię Serdecznie
jednocześnie rozumiejąc twój ból.
Igor

ps. zawsze możesz się tutaj zwrócić z pytaniem lub z prośbą o pomoc, musisz tylko być na pomoc i rady otwartym w tym tkwi istota problemu, poza tym tak jak napisał Wendol -> czy to będzie kasa w Biedronce, czy nalewanie paliwa na stacji lub chwilowe mycie szyb nigdy nie musi to oznaczać ostatecznego końca na drodze. Zazwyczaj to są tylko początki a gdybyś zechciał poświęcić czas na czytanie życiorysów sławnych ludzi, przekonał byś się, że mało kto z nich wszedł na drogę sukcesów i samorozwoju w komfortowych i świetlanych warunkach. Czyli musisz być gotowym na funkcjonowanie w Świecie Coś za coś.

Ty coś dajesz od Siebie Życie coś daje w zamian.
 

Niech Moc Będzie z Tobą
STRUMYK

10 stycznia 2022

Wsparłem kobietę drobną sumą z potrzeby serca, bo potrzebowała na leczenie córki, jak wracałem z biblioteki, banku i ulubionej kolektury Lotto :)
 

Będzie OK!
Igor

11 stycznia 2022

STRUMYK
Wczoraj o 15:41

Dziękuję Ci bardzo w imieniu osoby którą wsparłeś, teraz zatem możemy wrócić do nadrabiania zaległości.

Zapoznaj się zatem z kursem jaki podałem ci wcześniej. Wydaje mi się, że jest to sprawa odpowiednia dla ciebie.

Pozdrawiam Serdecznie w Nowym Roku
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
STRUMYK

11 stycznia 2022

Witam!

Idę w czwartek do centrum miasta do pewnej Fundacji, dzięki czemu może załatwię sobie bezpłatne kursy i może staż, doradztwo zawodowe i pośrednika pracy, na razie nic nie tracę, a mogę tylko zyskać.

Z kursem się zapoznam i zobaczymy co wyjdzie, jeszcze mam lekarzy do odwiedzenia, np w ten piątek rano i wizytę w Klinice Okulistyki w Katowicach (coś na ten temat mi się niedawno śniło).

Na razie jestem dobrej myśli i czekam na dalszy rozwój wypadków.

Pozdrawiam,
STRUMYK :)
 

Będzie OK!
Igor

11 stycznia 2022

STRUMYK
2 godziny temu

bardzo dobrze, trzymam za ciebie w takim razie kciuki i życzę ci powodzenia w działaniach.

Pozdrawiam
Igor

ps. na kurs jest już ostatni dzwonek.
 

Niech Moc Będzie z Tobą
STRUMYK

13 stycznia 2022

Witam!

Byłem na spotkaniu w Fundacji i jestem na razie zadowolony. W przyszłym tygodniu dalszy rozwój wypadków ;).

Dlaczego tak trudno jest mi się określić, co miałbym w życiu robić?
Czy to dlatego, że mam w sumie wszechstronne umiejętności?
Bo umiem w sumie wiele rzeczy zrobić, ale pasje nie umiem przekuć w zarobek :>.
 

Będzie OK!
wendol

14 stycznia 2022

Czy te umiejętności mogą mieć zastosowanie w jakiejś pracy?
Możesz być powiedzmy średni w wielu rzeczach, ale żeby się odnaleźć na rynku pracy, to lepiej się w czymś wyspecjalizować.
Możesz założyć firmę pt. "złota rączka" - znam się na wszystkim po trochu i dajcie mi jakąś pracę ;)
Na pewno znasz się na marudzeniu i narzekaniu, ale poćwicz jeszcze rozmowy z ludźmi :)

https://www.youtube.com/watch?v=CYWMZjwZJ6o
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Igor

14 stycznia 2022

STRUMYK
Wczoraj o 13:34

Opisz zatem tutaj dokładnie swoją pasję, nie zdawkowo, ale opisz to co cię pasjonuje z pasją.

Pozdrawiam
Igor

ps. jeśli chodzi o kursy można zacząć od takiego, jest jeszcze tam promocja i za 50 złotych masz dobry kurs, poważne firmy kupują to dla pracowników inteligencja emocjonalna
 

Niech Moc Będzie z Tobą
STRUMYK

14 stycznia 2022

Moje dwie główne pasje to sport (w szczególności piłka nożna) i muzyka pop/rock.

Jeśli chodzi o piłkę nożną to w zasadzie sam się jej nauczyłem, tzn ogladania meczów w tv i na żywo (na stadionie Legii byłem wiele razy na starej Żylecie, na stadionie Śląskim mecze reprezentacji i raz, może dwa na pobliskim stadionie CSiR w moim mieście). Do tego dochodzi codzienne czytanie wiadomości i wyników sportowych w telegazecie i w sieci co tam piszczy w sporcie.

Lubię też jazdę na rowerze, ale od paru lat nie jeżdżę, bo rower popsuty i nie ta kondycja co kiedyś, gdzie w Warszawie robiłem długie wycieczki do lasu Młocińskiego i Kabackiego.

No i kocham słuchać muzyki w radiu RMF FM, czyli poplista prawie codziennie. Jak byłem młody to w Hiszpanii lubiłem chodzić z grupą na nocne dyskoteki i lubię w sumie tańczyć. Aha, no i oglądam kanały muzyczne w tv (ESKA tv, polsat music, 4fun tv, eska ekstra).

Z nieco pomniejszych zainteresowań to lubię w sumie ezoterykę i wszystko co z Ziemią i parapsychologią związane (Majowie, kryształowe czaszki, indianie Hopi, Tybet, buddyzm, historia starożytna, Atlantyda, Lemuria) Nie raz mi się śni, że mam pierścień Atlantów na palcu, a taki swego czasu kupowałem z Polski i nosiłem na palcu.

No i tak to jest.
 

Będzie OK!
tajne.tarot-marsylski.pl

 
wendol

14 stycznia 2022

Już dłużej tego nie zniosę.
Igor - skasuj mi konto ;), bo napiszę coś...
A tak na poważnie, to już nie jest kabaret, tylko... farsa.
Ręce mi opadły - koniec.
Obiecuję, że już nic do Strumyka nie napiszę.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
STRUMYK

14 stycznia 2022

Wendol, nikt Cię nie zmusza do pisania na tym forum, ja jeszcze tu trochę zostanę i za jakiś czas sam zrezygnuję ;)
 

Będzie OK!
Igor

14 stycznia 2022

wendol
3 godziny temu

Bo widzisz to Strumyk nie napisał do Ciebie, ale napisał do mnie, mój układ nerwowy spokojnie sobie z tego typu narracją radzi, poza tym w tym, co napisał Strumyk niema dla mnie nic dziwnego, takie ma pasje i już.

Jest jeszcze jedna zasada, ludzi którzy są z nami szczerzy nie wolno krytykować, inaczej się zamykają i mają jak to zauważyłeś problemy z komunikacją, gdyż boją się wyrażać swoje myśli.

Pozdrawiam
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
Igor

14 stycznia 2022

STRUMYK
4 godziny temu

Mnie twoje zainteresowania nie dziwią, są jak najbardziej naturalne. Zresztą nawet telewizja puszcza programy typu starożytni kosmici i masę innych.

Mam do ciebie konkretne kilka pytań:

- opisz jak nabyłeś pierścień?
- czy prosiłeś o wskazówkę na który palec ubrać?
- jak długo nosiłeś pierścień Atlantów?
- na którym palcu nosiłeś?
- dlaczego przestałeś?
- czy jak nosiłeś miałeś sny, które się spełniały w realu?

Pozdrawiam
Igor

ps. postaraj się sobie dokładnie przypomnieć.
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

15 stycznia 2022

Ale do Ciebie Igorze napiszę, jako i Ty do mnie :)
Nie chodziło mi o jego zainteresowania (mam niektóre podobne i chyba to zauważyłeś), tylko o podejście...

Igor:
Jest jeszcze jedna zasada, ludzi którzy są z nami szczerzy nie wolno krytykować, inaczej się zamykają i mają jak to zauważyłeś problemy z komunikacją, gdyż boją się wyrażać swoje myśli.

To mi dało do myślenia.
Miałem tak w pracy i kierowniczka, która teraz jest dyrektorką dziwiła się i zapytała, dlaczego się nie bronię, bo była taka sytuacja, że zostałem wezwany do sekretariatu... Na drugi dzień byłem chory.
I zamknąłem się w sobie.
A chodziło o to, że jedna kobieta bała się, że zostanie przeze mnie skrytykowana, bo takie miała doświadczenia życiowe. Tak to odbierała, bo taką już miała "optykę".

Zostawiam Cię ze Strumykiem - może Tobie uda się do niego dotrzeć, bo mnie ani trochę nie zrozumiał.
Napisałeś "nie ma dobrych ogłoszeń", później ja że życzę mu powodzenia i coś się zmieniło w Twoim podejściu, ale w jego raczej nie.
Życzę Wam obu powodzenia - widzę, że odkryłeś w nim potencjał.
Cierpliwości życzę w wydobywaniu go... - skąd, to Ty powiedziałeś.
Spoko - Strumyk to dobre dziecko.
Jeszcze raz wiele cierpliwości życzę w nauce... myślenia.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Igor

15 stycznia 2022

wendol
5 godzin temu

No widzisz, cieszy mnie, że rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. Powiem ci, że dar drzemie w każdym oraz ukryty talent, zazwyczaj jednak nikomu się nie chce samemu z siebie go wydobyć.

W tym tkwi klucz - Człowiek musi sam z samego z siebie wydobyć swój, własny dar.

Najczęściej jednak nikomu się nie chce.

W procesie tym przysłowiowe liczby w totolotka są tylko operatorami lub wskaźnikami informującymi nas o tym, czy koparka w ogóle ruszyła. Jak ona ruszy dopiero inne elementy odpowiedzialne za wydobycie mogą zostać uruchomione.

A i to by się stało i było bezpieczne dla tego, który z siebie ten dar chce wydobyć, musi być procesem bezpiecznym.

Najczęściej ludzie odkrywają to jednak przez przypadek.

Zespół Talentu Pourazowego

Pozdrawiam Cię Serdecznie z Okazji Soboty
Igor

ps. o podejście Strumyka się nie martw, gdyż on sam nie zdaje sobie sprawy po co na to forum naprawdę trafił, a kiedy odkryje jaki pociąg mu odjeżdża momentalnie podejście się zmieni, a jeszcze ma szansę do wagonu normalnie wsiąść.
 

Niech Moc Będzie z Tobą
Karolinanr5
17 stycznia 2022

Pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie.
Wendol - mam wrażenie, że specjalnie czytasz wpisy Strumyka żeby potem móc wylać na niego jakąś swoją frustrację, on Cię o radę nie prosi.
Strumyk - tak sobie pomyślałam po przeczytaniu Twojego wcześniejszego wpisu, że mógłbyś iść z duchem czasu i zarobić na swojej pasji do piłki nożnej / sportu. Mógłbyś np założyć konto na instragramie (albo jakiejś innej platformie) zainwestować swoj czas i na bierząco relacjonować wydarzenia sportowe. Kilka zdań, same konkrety. Ludzie nie chcą się wczytywać w całe historie ale nawet największy laik będzie ciekawy wyniku jakiegoś ważnego meczu, jeśli będzie to wygodnie przekazane. Wkrótce zaczynają się igrzyska sportowe czy tam olimpiada (nie znam się na tym). Czasem trzeba by było zarwać nockę ale skoro nie pracujesz to możesz spokojnie odespać w ciągu dnia. Jest taki Pan, który na początku pandemii założył takie konto ma instragramie właśnie i dodawał tylko jeden wpis dziennie, że tyle a tyle nowych przypadków. Takie info było wszędzie w internecie dostępne ale prawda jest taka, że ludzie teraz siedzą w social mediach i tam chcą mieć to info bez konieczności googlowania. Opinie o tym możecie mieć różne ale wdl mnie tak to właśnie teraz wygląda. Wspomniany Pan bardzo szybko dorobił się tysięcy obserwujących i teraz za jeden bloczek reklamowy zarabia spokojnie kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za reklamy w sm się sporo płaci ale trzeba mieć pomysł i się wybić. Nie musisz wcale udostępniać swojego wizerunku, przemyśleń itp. Olimpiad, paraolimpiad, igrzysk itp jest cała masa i odbywają się chyba cały rok.
Pozdrawiam i powodzenia ;)
 

Karolina
wendol

18 stycznia 2022

Karolinanr5:
Wendol - mam wrażenie, że specjalnie czytasz wpisy Strumyka żeby potem móc wylać na niego jakąś swoją frustrację, on Cię o radę nie prosi.

I mamy kolejną doradczynię.
A już chciałem mu doradzić, żeby został listonoszem, skoro lubi jeździć na rowerze ;)
Gdybyś zadała sobie trochę trudu i przeczytała to wszystko uważnie, od początku, to byś zrozumiała o co chodzi.
I właśnie o to chodzi, że Strumyk... - co Ci będę tłumaczył, sama przeczytaj.
Podczas rozmów z Igorem wspólnie zastanawiamy się, jak mu pomóc, ale ja już wymiękłem, bo jak napisał, że ma dużo zainteresowań i umiejętności, i dlatego nie może się skupić na jednym, co mu przeszkadza w znalezieniu pracy, to myślałem, że mam do czynienia z w miarę poważnym człowiekiem, ale on ma 40 lat.
Jakieś teksty w internecie by mu pomogły, bo jak sam napisał ma problemy w rozmowach z ludźmi, więc Twój pomysł Karolinanr5 nie jest taki głupi, tylko że on potrzebuje pracy (pieniędzy) na "już".
Naprawdę poczytaj, zanim coś napiszesz, bo wiesz... ja też mam uczulenie na ludzi, którzy nie wiedzą, o co chodzi, a się wpier..., wylewając jakieś swoje...
Strumyk mógłby wiele... gdyby zaczął coś robić.
Tak więc Karolino przeczytaj co pisał Strumyk, Igor i ja.
Igor stwierdził, że Strumyka nie należy zrażać, bo zamknie się w sobie i może o to chodzi, że zamknął się już dawno i dlatego nie rozmawia z ludźmi, bo się boi.
Jak odbierze coś jako krytykę, to ucieka - pisze, żeby mu skasować konto.
Ma silne lęki, ale niestety życie tak wygląda, że nie zawsze ma się do czynienia tylko z ludźmi, którzy chwalą na każdym kroku.
Jak tego nie zrozumie, nie przerobi, to w żadnej pracy nie wytrzyma.
Dam Ci przykład: po wakacjach, w pracy Pani bufetowa opowiedziała mi jak to zastępowały ją jakieś dziewczyny. Zwróciła uwagę 25-letniej dziewczynie (bo zlewy były zapchane), że odpadki (niezjedzone resztki) wyrzuca się do kosza, po czym dopiero talerz wrzuca się do zlewu. A ta dziewczyna uciekła na zaplecze, zamknęła się na klucz od środka w jakimś pokoju, rozpłakała się i powiedziała, że nie wyjdzie. Długo to trwało. Pani bufetowa powiedziała mi, że tego nie rozumie, po czym sama zaczęła się zastanawiać i stwierdziła, że to zapewne wina rodziców, którzy wszystko za to "dziecko" robili, ale i tak nie mogła zrozumieć, że ktoś nie potrafi logicznie pomyśleć, bo przecież to proste rzeczy są.
Widzę Karolino, że jesteś kolejną osobą, która próbuje pomóc Strumykowi...
Mi chyba kiepsko poszło, więc może Ty postarasz się bardziej i Tobie się uda?
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

18 stycznia 2022

Acha - omawialiśmy jeszcze w pracy taki referat (ktoś przygotował) na temat problemów młodych ludzi, gdy pójdą... do ludzi.
Wyszło, że niestety takie osoby często przeżywają szok - tzn. obie strony.
Tak się dość często dzieje, ale nie można generalizować, bo np. ostatnio mam do czynienia z wieloma młodymi ludźmi, którymi jestem zachwycony.
Właśnie jeden zaprosił mnie na swoje 18-ste urodziny i najpierw pomogę mu w przygotowaniach - będzie 18 osób.
Tak więc spróbujmy też przygotować Strumyka, żeby... stał się dorosły.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
STRUMYK

18 stycznia 2022

Witam!

Dzięki Karolino za radę, rozważę ten pomysł.
Teraz rzadko będę zaglądał na to forum.

Igor: Nie ma sensu pisać tu o pierścieniu Atlantów, po prostu kiedyś je kupowałem jak miałem potrzebę, teraz się w to nie bawię, myślę, że mogła to być jedna z przyczyn powstania choroby psychicznej i większe niż u innych osób zainteresowanie ezoteryką i sprawami pokrewnymi.

Teraz skupiam się na znalezieniu pracy poprzez fundację, czeka mnie rozmowa z doradcą zawodowym, zmiana cv i poszukiwanie pracy.

To tyle chciałem napisać, pozdro :)
 

Będzie OK!
Karolinanr5
18 stycznia 2022

Wendol czytam to forum od dawna i wiele jego wpisów przeczytałam. Jeśli tak irytuje Cię zachowanie strumyka i uważasz go za przypadek beznadziejny to po prostu nie odnoś się do jego wpisów a nie kop leżącego. Sam napisałeś, że ludzie mają różne problemy i leki. On pisze do Igora w nie do Ciebie. Po ostatnich waszych komentarzach w jego kierunku aż mi zrobiło się przykro i zastanowiłam się czy to jest to właściwie miejsce do przebywania w sieci. Ja też mam alergie na ludzi, którzy myślą że mogą wszystkim doradzać bo wiedzą najlepiej.
 

Karolina
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 11223
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.