Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
Tarot
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 11236
Igor

24 sierpnia 2009

JESTEM PO TROCHU WRÓŻKĄ ZNAM KILKA ZAKLĘĆ KTÓRE PONIEKĄD DZIAŁAJĄ ............

- w związku z licznymi pytaniami warunki odpowiedzi na maile opisane są tutaj: Tarot

- na temat stawiania kart KARTY

- odpowiedzi udzielam kiedy przychodzi właściwy czas, oczywiście możesz mnie wesprzeć jednak niema to wpływu na czas otrzymania odpowiedzi ... kontakt przez meila na stronie tarot-marsylski.pl.

Pozdrawiam
Igor

ps. jest to kontynuacja starego wątku Zaklęcia założonego przez Wróżkę ;) natomiast nazwa tematu by nie wprowadzać w błąd została zmieniona na Tarot.
 

Niech Moc Będzie z Tobą
STRUMYK

6 kwietnia 2023

Czyli podsumowując to co ostatnio robiłem:

1 wysyłanie wielu cv do pracodawców bez większego efektu.
2 rozmowa o pracę w da grasso (dobra rozmowa zakończona zostawieniem nr telefonu u właścicielki)
3 zaległa wizyta u lekarki rodzinnej z badaniami.
4 zrobione badania kontrolne na krew i mocz
5 telefon mój do poradni w Chorzowie (bez skutku większego)

Została mi jeszcze wizyta u dentystki, lekarz psychiatra załatwiony, okulistka też, rower do naprawy (ale brak kasy na naprawę)

Pozostaje wierzyć w cud jakiś, pozdrawiam,
STRUMYK
 

Będzie OK!
wendol

6 kwietnia 2023

Jeśli 500 zł Cię urządza, to żaden problem.
Wystarczy popytać "kto da mniej" i poszukać pracy typu "przynieś podaj pozamiataj".
Ale chyba magazynowanie lepsze? Co z tym?
Jak będziesz miał zajęcie, to nie będziesz tak "świrował" (nawet pierścień Atlantów Ci nie zaszkodzi ;)) i leków nie będziesz musiał tyle brać - wątroba się zregeneruje.
Chyba, że wolisz czekać na cud, to w tym pomoże Ci Igor ;)
Problem masz dlatego, że za długo czekałeś, zamiast się uczyć.
Natomiast CUDA to jednostki wykonawcze :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

6 kwietnia 2023

A w nawiązaniu do tego, co Igor ostatnio wrzucił o "myśleniu", to "najgorsze" co można zrobić, to myśleć, ale tego nie realizować - wtedy się "świruje".
Jak ktoś potrzebuje "podbudowy mentalnej", to polecam:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/107056/tworzenie-rzeczywistosci
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/108324/jam-jest---sciezka-do-nowej-drogi
Ale i tak kiedyś trzeba się wziąć za materializację, czyli za działanie - im później, tym gorzej, bo może się to zmienić w "nigdy" jak się wszystko odkłada na później, bo później to może kogoś szlag trafić.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

6 kwietnia 2023

nie wiem czy niektórzy to powinni funkcjonować na tym forum
każdy jest w jakiś sposób niedoskonały
ale powinien szanować niedoskonałości innych

każdy nma swoje życie swoje problemy
na swoją miarę

zawsze mi sie wydawało że ktoś tu ma za duże widzi mi się o sobie
czyli innych ma głęboko gdzieś
i to wychodzi i między wierszami i w wierszach

i nie jest w stanie
komus pomagać
tak żeby realnie pomóc
tylko się nabić z kogoś i dzięki temu podnieść wyobrażenie o sobie

a jeszcze wpycha w jakieś schematy że ten to dobry a ten zły

choć na logike wynika że jeśli nawet nie jest mocno inaczej to przynajmniej warto się od tego dystansować.
Ukraina jest rozkradziona nie mniej niż Polska
a amerykański dobrobyt to fikcja
jak sobie nie zapracujesz i to ciężko to nie będziesz miał

i teraz problem gdzie ciebie bardziej okradną czy na wschodzie czy na zachodzie
jak nie ma pracy i płacy i ktoś chce pracować i wysyła CV gdzie sie da
to winą miejsca w którym żyje jest to ze nie ma dla niego oferty

a sam pochodzi z rodziny która na pewno była uwikłana w lojalność do systemu tego poprzedniego
oraz obecnego
co oczywiście wszyscy byli jakoś uwikłani
Wojtyła tolerował pedofilię bo śmierdział systemem odpowiadało jemu nie podnoszenie tego problemu
co miał na sumieniu to tam w piekle się smaży bo większość swiętych katolickich to jakoś tak tę świętość dostawała za uczestnictwo w świętych inkwizycjach czy innych bardzo godnych działalnościach.
Wszystko to jest zrozumiałe dla ludzi z dystansem do życia
wiedzą
że między czarnym a białym jest strefa przejścia w różnym odcieniu


no dobra
to jest kwestia fikcji naszych rzekomych bohaterów

ale jeśli teraz ktoś kto sobie zapracował na jakieś bonusy za przykładanie ręki do niezbyt dobrych spraw typu okradania innych
śmieje się z tych których okradziono z marzeń i normalności życia
to niech mu się dzieje według jego karmy.
 
wendol

7 kwietnia 2023

https://tajne.tarot-marsylski.pl/forum/read.php?f=1&t=162364&p=16
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
STRUMYK

7 kwietnia 2023

Witam!

Powiem tak, że 500 PLN mnie nie urządza, ale bardzo by się przydało.
Może jednak uda mi się znaleźć pracę, będę nad tym pracował w najbliższym czasie, bo nie mam wyjścia.

Na wątrobę ostatnio biorę Essentiale Forte, właśnie zakupię nowe opakowanie tego leku.

Mam tylko pytanie do Igora:
Czy na wiosnę znajdę pracę, jak długo przyjdzie mi na to czekać?
Czy dalej staż to dla mnie dobre rozwiązanie?

Pozdrawiam,
STRUMYK
 

Będzie OK!
nicze

7 kwietnia 2023

Jeśli z pracy na zmywaku w Angli można godniej żyć i dostatniej niż na niejednej robocie w Polsce
to mamy chorą rzeczyistość
i jeśli przychodzi nam modlić się i wierzyć w jakieś cuda że dostaniemy gdzieś jakąś robotę
to wszystko jest jakąś patologją

i branie na poważnie osób które wmawiają że to jest akceptowalne normalne
to tworzy pytanie wariat czy nawiedzony.

Chiny czemu przykładają się do utrzymywania stanu pokoju i nie chcą zapaści systemu w Stanach i dofinansowuja ich na wieczne nieoddanie
bo na to wyjdzie
bo dzięki temu dla siebie moga wyprodukować wiele więcej niż dali i podnieść swój standard życia
dla nich jest to cena spokoju i rozwoju
a Stany mimo peżyczek popadną w taka biedę że zapaść będą mieli z trochę większym hukiem
ale inni będą już więcej od nich do przodu
a z takiej zapaści to ciężko się wychodzi kiedy nic się nie ma
jedna rzecz fobryki miejsca pracy a drugą rzeczą pracownicy którzy to obsłużą
ale może liczą na to że wszystko będzie obsługiwała sztuczna i nteligencja
tylko wtedy ludzie nie będą potrzebni.
Może dlatego chcą większy kryzys
który przetrzebi te społeczeństwo.
A w Chinach jakoś ten kryzys przeżyją z zapasó po prostu

bo oni produkują dobra materialne
a u nas drukuje się pieniądze i rozdaje
a potem mówi o walce z inflacją

czyli jest robienie wszystkich w ciula
ale to jest ta szkoła BGH gdzie żona kolegi uczyła się u niejakiego Balcerowicza wtedy jeszcze doktora i mówiła łepski facet
uważa że wszystko trzeba pozamykać co daje się przywieźć do kraju za lżejsze pieniądze niz zrobić w kraju
i teraz mamy cudze fabryki które mogą się wkażdej chwili zamykać
jak im pasuje
do gospodarki dziur w niej nie dołożą
 
wendol

7 kwietnia 2023

Nicze
Teoria kosztów komparatywnych się kłania - uczyli o tym na SGH jak studiowałem, ale też krytykowali, bo sprawdzała się tylko w teorii :)
Balcerowicz też różne bzdury powtarzał, bo "mądrze brzmiały" - teoretyk i tyle, a nasz promotor od "takich doktoratów, co się teraz licencjaty nazywają" (tak mówił) dzielił pracowników na naukowych i "naukawych" :)

Strumyk
Też brałem Essentiale Forte jak miałem żółtaczkę wirusową i lekarze się dziwili, że tak szybko mi się wątroba regeneruje - wtedy to była nowość.
A zachorowałem, bo za "krytykę" (nie miałem nawet przerwy na zjedzenie kanapek i klienci się dziwili, że podczas aktualizowania stanów magazynowych przez program (trochę to trwało, jak był duży zakup), na którym realizowałem sprzedaż coś ukradkiem podgryzałem) właściciel hurtowni (klienci sami go skrytykowali, że mnie tak wyzyskiwał) wysłał mnie na jakieś zadupie, gdzie był tylko wychodek, a ręce się myło przy pomocy baniaka z kranem.
Sanepid się zainteresował, bo to poważna sprawa była, zamknęli mu hurtownię i karę zapłacił. Oszczędny był bardzo - jak CV i list motywacyjny do niego przy nim pisałem, to mi powiedział, że jedną kartkę zmarnowałem, a zarabiał bardzo dużo - do Ruskich (może to Ukraina była?) towar szedł nie zgrzewkami, ale całymi paletami. Zwłaszcza proszki do prania, bo to hurtownia chemii gospodarczej była.
Ciekawy i dość "zaskakujący" artykuł:
Ponad 70 proc. firm ma problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy. Kto jest poszukiwany na rynku pracy?
Już dawno pisałem, że lepiej się w czymś wykwalifikować niż szukać "jakiejś pracy", bo fachowców jest mało, a "specjalistów od wszystkiego po trochu" jest dużo i to właśnie tacy mają największy problem ze znalezieniem pracy, a tych wykwalifikowanych to praca szuka.
Natomiast Nicze chyba nie wie, że na Zachodzie koszty życia są wyższe niż u nas, więc nawet "na zmywaku" więcej płacą (pracodawcy też więcej zarabiają, bo klientów mają bogatszych) i zwłaszcza przyjezdni z biedniejszych krajów są taką pracą jako sezonową zainteresowani.
W Polsce natomiast Ukraińcy kawał dobrej i nisko płatnej (dla nas) pracy odwalają.
Ano właśnie Strumyku - może Ty teraz z Ukraińcami konkurujesz?
Oni wolą większe miasta, bo myślą, że w Polsce jest jak w Ukrainie - że poza dużymi miastami, to tylko pola są.
Nie wiem, gdzie mieszkasz (Opole?), ale niech ta wojna już się kończy, albo wcześniej jakiś sensowny kurs zrób - tak będzie dużo lepiej.
Już się cieszyłem, że będziesz się cieszył z pracy jako magazynier i nie będziesz miał powodów do narzekania.
Rozmawiałem z kolegą, który pracuje w Biedronce i mu opowiadałem co ja przeszedłem w różnych miejscach i mi powiedział, że teraz Kodeks Pracy chroni pracownika przed takim barbarzyństwem.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
STRUMYK

7 kwietnia 2023

Planów zrobienia kursu nie porzuciłem, tylko Pani z fundacji się jakoś tak nie odzywa, mieszkam w Zagłębiu Dąbrowskim, w mieście przemysłowo-usługowym, chociaż wolę miasta portowe i Mazury (bardzo mi się tam podobało).

Niedługo będę bardzo zdesperowany, jeśli chodzi o pracę.

Pozdrawiam,
STRUMYK
 

Będzie OK!
tajne.tarot-marsylski.pl

 
wendol

7 kwietnia 2023

A Ty nie możesz się odezwać do tej Pani?

https://wikizaglebie.pl/wiki/Zag%C5%82%C4%99bie_D%C4%85browskie
Wygląda na to, że to fajna okolica i korzystnie położona.

Ja już od dawna jestem zdesperowany, bo tyle o tym piszesz :)
O wiośnie i desperacji to już chyba z rok temu mówiłeś.
Rachu ciachu i po strachu ;)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

8 kwietnia 2023

W lataach jakoś pod koniec 90 ogladałem film zrobiony przez amerykanów
wymyslili sobie takie doswiadczrnir czy pojechawszy do innego miasta i może stanu
bez koneksji towarzyskich łatwo wystartować z życiem od nowa
i im się ne dało
robili z tego dokument
pojechali z jakąś kasą na wstep ale kasa się rozpływala a pracy znaleźć nie byli w stanie
i ograniczając się coraz bardzie3j doszli do stnu tak zwanych lumpów
musieli zakończyć eksperyment
wrócić w rodzinne pielesze
te kontakty wypracowne przez rodziców szkołę dają możliwości jakiegoś wyboru wsparcia
a startowanie od zera
to nawet za najgorszą pracę trzeba się chwycić żeby zacząć
a i tak nie gwarantuje to że zmieni się ją na lepszą

dlatego życie w kraju z kryzysem to nieciekawa bajka

a lepiej jak to mówią już było.

Może nasze życie jest zależne w jakimś stopniu od gwiazd coś trzeba przyjąć za narzędzie poprawy jego
ale głównie wypada ciężko pracować wyznaczywszy realne cele i realnie widzieć świat
kryzysu jako takiego nie ma
to jest sztuczna sytuacja
wymyślenie sobie że kredyt będzie kosztował tyle to jest wyssane z palca
jest kwestia braku produkcji czyli zniszczenia gospodarki i zalewania rynku papierem bez pokrycia.

Na to się pracowało ileś czsu
wymyślono nieproduktywne usługi może całkowicie niepotrzebne
typu przybicie pieczątki w dokumencie
żeby kumplowi dać pracę
a teraz jest tąpnięcie

tąpnięcie jest i będzie utrzymywane dopuki "kumpel" bedzie przybijał te pieczatki a kogoś innego nie zagoni się do efektywnego kopania rowów za śmieszne zerowe pieniądze

Czyli to co się dzieje w Uni to po prostu robienie z ludzi frajerów którzy nie dostaną wczesnych znaczy w normalnym czasie emerytur tylko mają zasówać aż do śmierci a ci na stołkach bedą robić dla kolesi nowe stołki i dbać o to aby wyglądało na to że są nieodzownie potrzebni dla "zrównoważonego" rozwoju
 
wendol

8 kwietnia 2023

Dużo ogłoszeń o pracy jest na OLX, są też takie portale jak pracuj.pl lub jak się wie, czego chce to można bardziej aktywnie do tego podejść, poszukać konkretnych firm np. na panoramafirm.pl i popytać, czy potrzebują kogoś do pracy, tylko trzeba mieć umiejętności zgodne z profilem działalności danej firmy.
Kiedyś nie było internetu, więc kupowałem gazety z ogłoszeniami, dzwoniłem i chodziłem na spotkania. Sam też zamieszczałem ogłoszenia w gazetach i pracodawcy do mnie dzwonili - kwestia tylko jaka to była praca, gdzie i ile płacili. Czasem nie mogłem się "opędzić" (dużo telefonów) jak zobaczyli, że jestem konkretnym człowiekiem.
Widziałem też ludzi pod pośredniakiem i czasem ktoś podjeżdżał i brał po kilku.
Wystarczy być odpowiednio "zdesperowanym".

Jeśli natomiast Nicze chcesz pisać o jakichś "Onych", którzy psują system, dzięki któremu rządzą i zarabiają dużo pieniędzy, chcą zrobić krzywdę sobie i innym, to może nie w tym temacie.
Podałem Ci tu już wcześniej link, gdzie mógłbyś dalej narzekać na to, jak to chciałeś pracować, ale nie miałeś "pleców", a teraz tym bardziej nie możesz, bo "Oni" wszystko "zaorali".
Nie demotywuj tu Strumyka, bo jeszcze mu przejdzie "desperacja".
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

9 kwietnia 2023

Nie powiem tu w tym temacie ktoś uprawia
czarowanie
czy w ogóle wszędzie uprawia
bo jako absorwent BGH zakłamuje przepraszam czaruje rzeczywistość że jest tak dobrze jak dobrze
to jak Pinokio i spółka robi z resztą
Życie jest trochę bardziej skomplikowane
"""bo "Oni" wszystko "zaorali"."""
nie po prostu usiłowali tanim kosztem się wzbogacić nie dbając
o to czy ludzie będą mieli gdzie pracować
i czym dzielić z owoców produktów tej prcy I to w temacie o ekonomi w wywiadzie Igora Witkowskiego
on wszystko wyjaśnia że byt Ameryki to produkcja papieru a nie rzeczywiste czegoś tworzenie
tak jak mówię słowa czy myśl koleżanki "Balcerowicz łepski facet bo po co produkować coś co inni tanio zrobią"
szkoła BGH
 
Igor

9 kwietnia 2023

Mili Panowie wasza dyskusja zostanie przeniesiona do inne wątku.
Tutaj jest wątek z wróżbami.

Pozdrawiam Was z Okazji Świąt
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
STRUMYK

12 kwietnia 2023

Witam!

Ja codziennie jestem na OLX, są oferty i wysyłam CV, ale często nie ma odpowiedzi, ale ja nie o tym.

Byłem dziś na badaniu USG w ośrodku zdrowia i jestem zadowolony z wyników, bo wszystko dobrze ;)

Pozdrawiam :)
 

Będzie OK!
STRUMYK

13 kwietnia 2023

Witam!

Odezwała się Pani z Fundacji, może odbędę kurs w Katowicach w maju.
Odpisałem jej, że jestem zainteresowany ;)

Pozdrawiam,
STRUMYK
 

Będzie OK!
wendol

13 kwietnia 2023

Też bym chciał mieć taką Panią.
Będzie OK :)
Tylko się postaraj nie zawieść Pani :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
STRUMYK

4 maja 2023

Witam!

Dałem biednej pani złocisze, bo potrzebowała, życzyła powodzenia i dużo zdrowia, też szuka pracy, jak ja :)
 

Będzie OK!
xmiskux
16 maja 2023

Dzień dobry Igorze,

Wracam z weryfikacją wróżby. Otrzymałam odpowiedzi na CV jednak zostałam oszukana co do kwoty i warunków pracy.
Jednak jeszcze gdzieś wśród znajomych mam światełko nadziei, że może coś się uda.
Chciałabym Cię prosić o wróżbę czy uda mi się podjąć pracę w najbliższym czasie?

Serdecznie pozdrawiam
 
STRUMYK

24 maja 2023

Witam!

Czy dostanę pracę w najbliższym czasie? Jestem w trudnej sytuacji finansowej, pozdrawiam,
STRUMYK
 

Będzie OK!
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 11236
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.