Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
Porady :)
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 120
79277

7 sierpnia 2012

Proponuję taki temat, bo nie chcę zasypywać innych wątków "obcymi" rzeczami. Często mam ochotę zapytać Was, Tajniaków o coś, ale jakoś nie wiem w który wątek wrzucić to pytanie.
Jest tutaj kilku mądrych ludzi- każdy jest ekspertem w jakiejś tam dziedzinie, dlatego myślę, że taki temat może się tutaj przydać.
Pozdrawiam :)
 
Tajne.tarot-marsylski.pl

 
79277

7 sierpnia 2012

Zacznę może od tego co dla mnie aktualne:
Zamierzam kupić nawigację do samochodu... Od 4-5 dni przeglądam różne oferty i szczerze mówiąc dostałem już lekkiego kręćka :)
Chciałbym kupić urządzenie jak najtańsze, ale nie bubla. Oczywiście różne wypasione funkcje są fajne, ale uważam, że dla mnie zupełnie nie przydatne :)
Czym się kierować w wyborze? Co jest najważniejsze w takim urządzeniu?
Iść za dobrą marką, czy za dobrą ceną? Czy ceny są proporcjonalne do jakości? Czy po prostu do marki...?
Dzięki za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam
 
79277

7 sierpnia 2012

Co sądzicie np o tym urządzeniu:
http://allegro.pl/nawigacja-gps-4-3-goclever-navio-405-pl-500mhz-8gb-i2536548818.html#delivery
?
Pzdr
 
nicze

7 sierpnia 2012

Niestety się nie znam.
Kupiłem sobie jakąś półtora miesiąca temu na całą Europę, nawet może i przydatne
zasadniczo nie ma błędów
Zasięg od Gibraltaru do Moskwy
Ale producent życzy sobie za coroczne aktualizacje tyle ile kosztuje
cała twoja.
Jest problem czy to ma sens.
Szczególnie że niekoniecznie wiele z niej korzystam.
 
Ocelot

8 sierpnia 2012

79277:
Zamierzam kupić nawigację do samochodu

hmm.. nawet nie wiedziałem, że sobie liczą jeszcze za abonament gdy kupisz sobie nawigacje.
Firma goclever robi dobre nawigacje, tak jak i tomtom, mio itd.
Dobrym rozwiązaniem była by odblokowana nawigacja, i możliwość wrzucania każdej możliwej mapy do pamieci. Jak czytałem to manta też ma je dobre np. http://allegro.pl/gps-nawigacja-manta-gps460-4-3-europa-odblokowana-i2533088404.html

A jeśli byś chciał małej oceny nawigacji to polecam stronke: http://cokupic.pl/?gclid=CPbM9_u42LECFQpj3wodOk0A4Q są komentarze i oceny wielu sprzętów.

Ja dosyć długo szukałem dobrej drukarki atramentowej i kierując sie tym serwisem i szukaniem gdzie indziej informacji kupiłem sobie fantastycznego Epsona sx415 :)
 
Wrona
8 sierpnia 2012

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,12273173,Niemal_utopil_sie_w_bagnie__Tak_prowadzila_nawigacja.html
 
79277

8 sierpnia 2012

Ocelot:

Dzięki Ocelocie za konkretną odp.
Pozaglądam sobie na te stronki, ale pewnie dopiero jutro, bo dziś już padam z nóg. Moja niunia potrafi wykończyć :)
Pzdr :)


Wrona:

Tobie też dzięki :D
Postaram się nie jeździć po lasach i bagnach
Pzdr



nicze:
Ale producent życzy sobie za coroczne aktualizacje tyle ile kosztuje
cała twoja.

A to mnie zszokowało... Kopara mi opadła... To kolejna rzecz na jaką będę musiał zwrócić uwagę- aktualizacje map... Ważna dosyć sprawa.
Niedawno przez nieaktualną mapę (pożyczona nawigacja) niemal zgubiłem się w naprawdę niewielkiej mieścince :)
Pzdr
 
nicze

8 sierpnia 2012

Dla całej Europy może
to jest tyle warte

Monitorują każde wyjście robotników na drogę w celu czegoś zrobienia.
 
nicze

8 sierpnia 2012

Generalnie są aktualizacje i jak masz abonament to co cztery miesiące aktualizujesz.
 
tajne.tarot-marsylski.pl

 
79277

9 sierpnia 2012

Ocelot:
Dobrym rozwiązaniem była by odblokowana nawigacja, i możliwość wrzucania każdej możliwej mapy do pamieci

Właśnie ta wskazana przeze mnie podobno tak ma:
"Fabrycznie odblokowana. Dzięki czemu możemy używać mapy jakie nam tylko odpowidają: AutoMapa, iGO, TomTom itd Wszystko to bez utraty gwarancji, gdyż nawigacja odblokowana jest przez producenta"
A więc rozumiem, że to dobrze...


nicze:
Dla całej Europy może
to jest tyle warte

Może i tak, tylko że ja generalnie w takie trasy się nie wybieram i uważam, że to byłyby niepotrzebnie wyrzucone pieniądze. Dokładna mapa Polski- to mnie interesuje :)

Jeszcze się waham i nie rozumiem kilku spraw opisanych w tej aukcji...
Popytam jeszcze może znajomych- może oni są bardziej ode mnie rozeznani w tym temacie...
Kupiłem już w życiu kilka bubli (tak bez zastanowenia- na chybił/ trafił) i do tej pory mi żal. Nie chcę kupić kolejnego...

Pozdrawiam
 
nicze

9 sierpnia 2012

Aktualizacja dla Polaki też tania nie jest połowę tego.
Czy jest to tyle warte też trudno powiedzieć.

To jest ha z Hołowczycem.
Czyli 300-350 złoty cała Europa a aktualizacja 150 tyle widziałem najtaniej
na allegro.
A dla Polski połowa tej sumy.
Generalnie potem w aktualizacji są tylko zmiany na nowe odcinki.
Ale jakieś zmiany kierunku ruchu że coś zrobili jedno kierunkowe albo zmienili prędkość.
Nie wiem czy nie mieć co roku nowych.

Polityka firmy jest wredna
jak nie wykupisz w ciągu roku aktualizacji to po tym terminie można kupić tę aktualizacje prawo do ściągania nowych danych tylko na miesiąc.

Coś chorego jest w tym podejściu.
Jeżeli ktoś jeździ dużo to taka aktualizacja jest jemu zdecydowanie bardziej potrzebna częściej
a mnie by wystarczyła może raz na dwa lata może na trzy.

Ale wtedy po dwu latach za te 150 złoty masz tylko miesiąc czasu na ściąganie nowych map dla Europy.
Monopolista.
pozdrawiam
 
wendol

9 sierpnia 2012

http://eu.mio.com/pl_PL/mio-spirit.htm
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Ocelot

9 sierpnia 2012

A tak szczerze to o dupe rozczaś ta ich płatna aktualizacja, mój kolega ojcu ściąga bardzo dokładne automapy( ze względu na to że ma autokar wycieczkowy wiec musi wiedzieć gdzie jechać) prawdopodobnie z torrentów. Jedna taka mapa na same niemcy waży około 5Gb jak dobrze pamiętam(te dokładniejsze), więc jeśli można mieć za darmo to po co firmom walić pieniądze. Chcą zarobić to niech się starają o konkurencyjne ceny, to i ludzie ich docenią takie moje zdanie...
 
79277

12 sierpnia 2012

Hmmm... Wybrałem... Co z tego, jak żona się zbuntowała i powiedziała, że jak jej będzie potrzebna nawigacja, to od brata telefon sobie pożyczy na wyjazd. Mam zakaz kupna. Lol :D
Dzięki wszystkim

PS. W tym domu czasem nic nie da się zrobić...
Pzdr
 
79277

12 sierpnia 2012

I mam nowe pytanie...
Przeszukałem już sieć, kupiłem książkę itp itd i nie mogę nadal znaleźć... Może przypadkiem ma ktoś schemat instalacji elektrycznej do Skoda Fabia 2 ?
Za cholerę nie mogę tego nigdzie znaleźć. Mam ochotę na kilka przeróbek, ale nie chcę działać po omacku- to trzeba solidnie zaplanować i zrobić tak, żeby było "ze smakiem". Lubię dobry smak w wykonywanej pracy. Jak mam coś robić byle jak, to wolę się w ogóle za to nie zabierać...
Trochę wątpię, czy ktoś z "Tajniaków" ma dostęp do czegoś takiego, ale zawsze warto zapytać. Wszak w pysk mi chyba za to pytanie nie da? :D
Pozdrawiam i sorki, że znowu zawracam gitarę :)
 
79277

12 sierpnia 2012

Witam znów. :)
Po napisaniu poprzedniego posta zdecydowałem się pobrać plik z chomikuj (oczywiście zapłaciłem smsem) no i okazuje się że coś mam. Tam w nagłówku był opis że to do Skoda Fabia, więc myślałem, że do jedynki. Pomyślałem- lepszy rydz niż nic i że może są podobne te instalacje. Po pobraniu i otworzeniu okazało się że to do dwójki właśnie jest :D
Jeszcze tego nie przejrzałem, czy to dokładnie to o co mi chodzi (zaraz sobie wydrukuję i będę analizował), więc pytanie podtrzymuję- jeśli ktoś ma to nich da znać. I odwrotnie- jeśli ktoś chce ten plik, który pobrałem to niech poda maila-wyślę :)
Pozdrawiam :D
 
Ocelot

12 sierpnia 2012

79277:

Coś wydaje mi się że to jest to co znalazłeś na chomiku:
http://instrukcja.pl/i/skoda_fabia_ii_pl
(to jest to samo co akurat masz:D)
nic wiecej nie znalazłem, jak na 5 minut szukania :)...
 
79277

21 sierpnia 2012

Dzięki za porady... Już dawno napisałem tu posta- dość obszernego i w momencie wysyłania wyskoczyło mi okienko do logowania (jak zwykle zapomniałem skopiować swój tekst). Tak mnie to rozjuszyło (nerwusek troszkę jestem), że musiałem nową klawiaturę kupić. Omg...
Oczywiście mam jakieś tam plany tej instalacji, ale okazuje się, że nie mam czasu spokojnie siąść i przestudiować- na pierwszy rzut oka jest uboga... I trochę mało czytalna. Ale nic to... Dzięki za porady :)

Znalazłem ciekawy artykuł na temat samej jazdy i pomyślałem, że też moglibyście poczytać:
(...)W zeszłym tygodniu pisaliśmy o imponującym wyczynie Gerharda Plattnera - mistrza świata w jeździe o kropelce. Za kierownicą Skody Fabii, na jednym baku udało mu się przejechać 2006 km. Jak tego dokonał? Poznajcie jego sztuczki(...)

2006 km... Ja swoją fabią zrobiłem 617 km i zalałem do pełna- weszło 42 litry. Wychodzi mi spalanie 6,8l/100km, podczas gdy ten gość zszedł do 2,2l/100km
Cały artykuł:
http://moto.pl/Porady/1,115894,9676261,Ekonomiczna_jazda_samochodem___10_sposobow__na_oszczedna.html

Pozdrawiam :)
 
79277

21 sierpnia 2012

I kilka interesujących komentarzy do tego artykułu :)
"Chyba ktos pomyli to zuzycie paliwa z promilami po polowce,poza tym jazda ma robic frajde a nie stary dziad za kolkiem co jedzie 40km/h"

"Kilka lat temu byłem na urlopie w skandynawii. Jeżdżąc 80-100 samochód spalił mi ok. 4,5litra. Tylko że tam, mimo, że autostrad nie ma wiele, drogi są zaprojktowane tak, że jak wrzuciłem najwyższy bieg, to jechałem na nim kilkadziesiąt kilometrów - żadnych rond, skrzyżowania bezkolizyjne, można bardo płynnie jechać. Średnia prędkość wg. kompa wynosiła prawie 70km/h. Nie wiem jak trzeba jechać po polskich drogach (ktoś wcześniej opisał mankamenty) żeby mieć taką średnią. O spalaniu nie piszę, bo uzyskanie takiego wyniku to utopia."

"Jeżdżę dokładnie tak,jak opisano i zużywam 10l/100 !
Może za bardzo uchylam szybkę?"
i odp na ten komentarz:
"zloz lusterka!" :D

"jak zwykle brednie. ktos, kto twierdzi zeby trzymac niskie obroty przy przyspieszaniu (benzyna, na dizlach sie nie znam) chyba nigdy nie widzial jak wydluzaja sie czasy wtrysku gdy zmusi sie silnik do pracy na niskich obrotach. przyspieszac nalezy dynamicznie w zakresie najwiekszego momentu obrotowego silnika i po osiagnieciu zadanej predkosci dopiero utrzymywac jak najwyzszy bieg"

...a z resztą sami poczytajcie...

Oczywiście te 2,2l na setkę też uważam za niewykonalne w "naszych warunkach", ale jak uda mi się ograniczyć zużycie paliwa do 6,0l/100km to będę się baaaaardzo szeroko uśmiechał :D

Pzdr
 
wendol

19 września 2012

To ja poproszę o poradę w kwestii fotograficznej :)
Chcę kupić aparat - kompakt, ale z matrycą CMOS większą niż standardowa.
A teraz najlepsze - ma być tani, czyli jak dla mnie to cena do 1500 zł :)
Czyli podsumowując: tani kompakt (nie żadne wymienne obiektywy - ma być mały) z dużą matrycą (ponad 1/2.3").
Proszę o propozycje :)

I przy okazji: mam zamiar sprzedać swojego Casio Exilim EX-FH20 za 700 zł, bo jest dla mnie za duży - oczywiście dla przyzwyczajonych do lustrzanek będzie mały :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 120
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.