Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
GMO
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 24
nicze

9 czerwca 2013

Myślę że temat GMO zasługuje na osobny wątek
na różne zdania na temat
aby mieć pojęcie o całokształcie
http://www.youtube.com/watch?v=T0nDwVf1Yg0&feature=endscreen&NR=1

a to wsadzałem gdzieś wcześniej
http://www.youtube.com/watch?v=EDeQ5IeCcBQ
 
wendol

20 lipca 2021

Odblokowałeś wątek z 2013 roku. Ostatni wpis z 2016.
Normalnie każdy wątek po roku nieaktywności automatycznie się zamyka i nic już tam nie dodasz.
Też fajnie, że się udała taka sztuka, ale "SPIS wątków na forum" założyłem, bo liczba tematów na głównej jest ograniczona i każdy nowy powoduje "zniknięcie" ostatniego, a link "Starsze wątki" nie działa.
Zaginiony kot pojawił się, bo "Tarot" nie działał i spowodował zniknięcie tego wątku o GMO - "odkopałeś" go i nawet odblokowałeś, ale to z kolei spowodowało zniknięcie innego wątku, który wrzuciłem teraz do spisu.

Jak zbierzesz trochę kasy na speca od PHP, to sam się tego nauczę ;)
A tak na poważnie, to na razie czasu brak, bo mam bardzo niesamodzielne dzieci (18-sto letnie) i w przyszłym roku mają maturę, a jeszcze nigdy nie uczyły się tak na serio. Dla nich "wszystko" jest problemem, więc aż strach się bać co to będzie... i z pracą.
Na razie chcą się tylko bawić - tzn. mówią, że brakuje im rozrywek, a nauka jest nudna, jak i wszelkie inne "prozaiczne" czynności, więc tego nie robią.
Tłumaczenie, że najbardziej męczące jest odpoczywanie, a same rozrywki szybko się nudzą, bo są powtarzalne i ich liczba jest ograniczona... nie pomaga.
Nie mają obowiązków - robi się za nie, i nadmiar czasu, z którym nie wiedzą, co robić, więc trzeba je zabawiać i rozweselać.
Ten cały COVID spowodował mnóstwo problemów u różnych ludzi.
Właśnie mamy rodzinę ze Szwecji w Rembertowie - u nich nie było problemów COVID-owych, bo jakaś tam komisja zdrowotna jest niezależna od polityków, a niezależne międzynarodowe organizacje obywatelskie, praw człowieka itp. mówią, że pod płaszczykiem COVID są ograniczane swobody obywatelskie i ludzie są przygotowywani, że rząd może wszystko z nimi zrobić, wszystkiego zabronić itp. - politycy się cieszą, bo ludzie coraz bardziej ulegli się robią. W kryzysie (jakimkolwiek) jak znalazł, bo nie będą protestować, a jak będą, to się ich spacyfikuje "w imię wyższych celów".
W Szwecji władza i ludzie szanują się nawzajem - piękny kraj.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Igor

20 lipca 2021

wendol
6 godzin temu

Jak chcesz to na próbę odblokuję wszystkie wątki.

Pozdrawiam
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

20 lipca 2021

To by była iście hardcorowa próba :)
Może nie padnie...
Raz kozie..., rachu ciachu i po strachu itp. ;)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

25 lipca 2021

Francja: Wielotysięczne manifestacje przeciwko "paszportom sanitarnym"
Mój ojciec, mimo że przechorował (coś jak lekka grypa, czy mocniejsze przeziębienie), to się zaszczepił, bo chciał "paszport COVID-owy", żeby polecieć na Cypr. Jakoś nie dowiedział się dokładnie, że po przechorowaniu też by dostał ten "paszport" (w Polsce chyba słabo o tym informują) - tłumaczyłem mu, ale jakoś nie słuchał. Dziś (wczoraj) dowiedział się, że i tak nie poleci, bo na Cyprze ogłosili większego koronawirusa i odwołali loty - czyli nie wierzą w skuteczność szczepionek.
Rodzina ze Szwecji go "opieprzyła", że po co się szczepił skoro przechorował - w Szwecji takich nie szczepią. Dobrze, że nic mu nie było po szczepieniu poza tak silnymi bólami, że mówił, że chce umrzeć, żeby go tylko nie bolało.
To człowiek o dużej odporności na choroby (prawie nigdy na nic nie chorował) i na ból - słynne "korzonki" i kontuzja kolana, gdy dostawał zastrzyki z kwasem hialuronowym nie robiły na nim większego wrażenia, więc po tej szczepionce musiało być naprawdę ostro - tak jest, jak ktoś ma silny układ immunologiczny, bywa gorzej.
Ja mam bardzo silny - u mnie alergia jest z tym związana, dlatego takie osoby nie powinny się szczepić.
Dodam jeszcze, że jakiś czas temu świat zachwycał się Izraelem, jak szybko idą tam szczepienia, tylko że tam, podobnie jak w Szwecji nie szczepią tych, co przeszli tą chorobę, bo po co, skoro mają już lepszą ochronę niż po szczepionce.
Nie wiem, jak jest w innych krajach - pewnie zależy od skuteczności lobbingu firm farmaceutycznych :)
Wracając do sytuacji we Francji i odnosząc się do mojego wpisu sprzed 5-ciu dni, to czytałem już dawno takie wypowiedzi, że "paszporty sanitarne" mogą też służyć władzy do weryfikacji, kto jest "wzorowym obywatelem", a kto "elementem wywrotowym", "buntownikiem" itp.
Władza nie lubi inteligentnych ludzi, tych co potrafią czytać ze zrozumieniem, myślących, bo jak takimi manipulować, a wielki kryzys się zbliża.
Zależy od władzy, bo jedni myślą perspektywicznie o społeczeństwie i dbają o ludzi, bo wiedzą, że im więcej mądrych głów, tym większe są szanse, że społeczeństwo przetrwa, a inny rodzaj władzy to taki, który myśli tylko o tym, by nie stracić "stołków" jak ludzie się wkurzą, a im bardziej się wkurzają, tym władza bardziej ciśnie, bo się boją, ale to powoduje, że ludzie są coraz bardziej niezadowoleni.
Tak upadł komunizm i "komuna francuska" niech też uważa i nie przegina, bo sytuacja gospodarcza się pogarsza, a mają tam określone tradycje - gilotyny itp. i teraz "żółte kamizelki" i dlatego tak się boją, ale to błędne koło. Rozumiem, że mogą brać w łapę od koncernów, ale to jeszcze szybciej rujnuje gospodarkę, a opozycję mają silną i bojową.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 24
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.