Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
A więc wojna zaczyna się kończyć
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 598
Poprzednia strona | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | .. | 29 | 30 | Następna strona
wendol

24 lutego 2022

O godz. 4 nastąpił atak Rosji na Ukrainę - w kilku miejscach na raz.
Putin tym samym został zbrodniarzem wojennym - ma i będzie miał jeszcze więcej istnień ludzkich na sumieniu.
W głowie się nie mieści.
To ile za głowę Putina?
Ten debil chyba zwariował.
Mam nadzieję, że kiedyś go dorwą.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

12 czerwca 2022

Leżąc w wannie (Archimedesa ;)) tak sobie medytowałem o wszystkim... - trochę o Wiśle, o przemyśle... ;)
No dobra - bez żartów - coś przemyślałem i mam prostą receptę dla Rosji... i nie tylko.
Mają tam dużo ziemi, surowców, dóbr wszelakich... ludzi mało - mogliby mieć "eldorado", gdyby tyle nie tracili na armię, zbrojenia.
Tylko jak o tym powiedzieć trepom, które nic innego nie potrafią i niczego innego sobie nie wyobrażają?
Ja chcę do Rosji ;)
Może jak już tylko złom im zostanie (nie zostanie, bo na Ukrainie zostawiają ;)), to wreszcie zrozumieją, że nie tędy droga? No, że za drogo ich to kosztuje.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

12 czerwca 2022

Bo wiecie - nie chodzi o to, że czegoś jest mało na świecie, tylko problem jest taki, że potrzeba tego dużo na raz, jak ludzi jest dużo, a pozostałe problemy z tego wynikają.
Problem oligarchów itp. też sam się rozwiąże, jak dojdą do wniosku, że im nie zabraknie - nie będą już tak gromadzić bez umiaru.
I skończy się wyścig, gonitwa po wynik, zażynanie się o to, by być chociaż parę groszy na plusie, bo wszystko musi się "opłacać".
Ogólnie system do wymiany, bo jak na razie niestety przybywa ludzi, którzy potrzebują pomocy psychologicznej, czy nawet psychiatrycznej - buduje się kolejne szpitale, ale jak by tak ogólnie na to spojrzeć, to jeden wielki "dom wariatów" jest.
Czy można to jakoś zreformować bez "rewolucji"?
W sumie to się już odbywa - Igor zwrócił mi uwagę na kolejne "eksperymenty" z dochodem gwarantowanym i skrócenie tygodnia pracy do czterech dni w Wielkiej Brytanii.
Ludzi też ubywa, bo przyszłość niepewna, choć niektórzy wtedy bardziej się rozmnażają, ale to zwłaszcza w krajach, gdzie dużo dzieci i tak umiera.
Dotychczasowy system się zawali wraz ze spadkiem liczby ludności, ale to dobrze, bo przy wzroście ludności też by się zawalił i to z jeszcze większym hukiem.
Jak to mówił rektor SGH - świat musi przejść z ilości w jakość.
Coraz więcej mówi się o zrównoważonym rozwoju, więc to nie jest tak, że ja zauważyłem problemy, których inni nie widzą. Widzą i coś robią, żeby to zmienić, a większość widzi narastające problemy, chce żeby było lepiej, ale jednocześnie "po staremu" :)
Czyli jak? Więcej węgla, więcej gazu, więcej różnych gazów, pyłów, więcej ludzi i dalej więcej wszystkiego? ;)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

14 czerwca 2022

Były premier Rosji: Następca Putina nie utrzyma władzy. Będą wolne wybory
Putin się kończy i mam nadzieję, że wojna też - Unia (w tym polskie firmy) już mówią o inwestycjach na Ukrainie i podkreślają, że zaczną jeszcze przed zakończeniem działań zbrojnych - gwarantują ubezpieczenia.
Były premier Rosji raczej wie, co mówi, a ja powiem jeszcze raz, że widzę duże możliwości dla Rosji, jak poradzą sobie z nadmiarem ilości służb specjalnych, wojska, oligarchów i korupcją.
Oczywiście jakaś tam ilość wojska jest potrzebna - tak w razie czego, ale doświadczenie pokazuje, że łatwiej się bronić niż atakować - mniejsze środki wystarczą.
W Afganistanie najpierw Ruscy, a później Amerykanie nie dali rady i w Wietnamie Amerykanie też.
Zająć jakiś teren można na jakiś czas, ale z utrzymaniem jest większy problem, jak stawia się na komponent wojskowy - tak niedawno Amerykanie podsumowali swoje niepowodzenie w Afganistanie.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

13 lipca 2022

https://www.youtube.com/watch?v=uIo5oLqEDjY

Uszi o specjalnym statusie dla Polaków na Ukrainie.
Jak zwykle światopogląd czyjś to wychodzi wszystko o co od zawsze był problem
czyjś absolutny egoizm.
Mentalność Kalego.
Ktoś nie jest w stanie być w jakikolwiek sposób wdzięczny za pomoc bo wydaje się jemu że jemu się należy.
Tak mu wpojono.
Czyli z dokumentu w którym totalnie nic specjalnego nie ma, widzi się problem że obiecane jest dużo za dużo.
Roszczeniowość ich w Rosji jakoś przytemperowano widzą że nie są gorzej traktowani
niż inne narody i pretensji nie mają na co zapracujesz to masz
tam widzą że są traktowani sprawiedliwie.
A na Ukrainie inni mają być obywatelami troszkę niższej kategorii
wtedy mogą być sobą zachwyceni jak mają,bo należy im się więcej.
Dlatego 70 lat temu mieli problem że jak mieli średnio 8 dzieci to jak widzieli że Polak z 4 dzieci był bogatszy i było to niesprawiedliwe.

I to poczucie niesprawiedliwości im cały czas pozostało.
Oni chcieliby wyrzucić wszystkich z terenów które im przyznano czy im się wydawałoby że są ich.
Dlatego był konflikt w Donbasie czy na Krymie nie szanowali innych ludzi
czy Rosjan czy Polaków czy Węgrów.
Tak wychodzi z pomiędzy wierszy.
Jakkolwiek nie przedstawiali by swojego zdania za słuszne.
Każdy ma trochę racji ale musi widzieć i racje innych.
 
nicze

13 lipca 2022

https://www.youtube.com/watch?v=0GWeCI5PHL4

Jest kwestia pamięci spraw które zaistniały

i wymiaru wagi jak się na nie patrzy.
Trzeba określać nazywać rzeczy tak jak się miał bo chroni to przed popełnianiem kolejnych wypaczeń.

Poglądy skrajne ma zawsze jakaś część osób
tylko jak się nie wyjaśni innym jak sprawy się mają z innego
punktu widzenia to przyjmuje się retorykę tych osób które łokciami dopychaj się ze swoją.

Każdy ma swoje logiczne argumenty
jak się do tego czuje pępkiem świata to uważa że nie musi znać argumentów innych


Przy rozgrywaniu jakiejś polityki prawda idzie zupełnie na bok
a z tym mamy teraz miejsce.
 
wendol

13 lipca 2022

"Rak na ciele świata". Zostawiają Rosję dla Ukrainy, walczą z armią Kremla

Jak by ktoś nie wiedział, to Ukraina została zaatakowana przez Rosję i trwa wojna. Ukrainie pomaga m.in. Polska.
Natomiast UPA od dawna już nie istnieje.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

14 lipca 2022

Jak przystało na nawiedzony portal o wróżbach jasnowidzeniu i trochę o sprawach innych
Aron jasnowidz
wypowiedź o sytuacji jaka wynikła na świecie
jakby ktoś nie pamiętał z czego to wszystko się zaczęło
bo był nie doinformowany





https://www.youtube.com/watch?v=O3yXNUNBvZo

uoa oczywiście dawno nie ma ale
widzenie świata zostało
i poczucie krzywdy która jest wątpliwa
bo widzi tylko swoją stronę problemu.

To są interesy wielkich tego świata
jak ktoś tego nie widzi to jest albo ślepy albo ma z tego profity
Więc absolutnie nie jest obiektywny
i w obliczy faktów które nie uważa za słuszne zauważyć jest właściwie żałosny.
Bo jak można traktować poważnie wypowiedzi kogoś kto zmienia je jak chorągiewkę w zależności jak wybrzmiewa oficjalna wersja.

Arona nie uważam za w pełni poważnego
w sensie że potrafi się mylić
przynajmniej ja mam inną wizję tego co mówi
ale w otwarty sposób analizuję to co ma do powiedzenia bo to wzbogaca
mój punkt widzenia.
AS po co miałbym kruszyć kopie o coś czego nie rozumiem bo nie mam stosownej wiedzy lub wiedzę mam inną.

Cała ta sytuacja jest dużą ustawką w której wszyscy o sytuacji wiedzieli
wiedzieli że sytuacja się zaogni
bo strony zbierają siły na siłowe rozwiązanie problemu
a idiotom się powiedziało
że sytuacja wynikła nagle z winy tylko jednego uczestnika sporu.

Ktoś tu powinien znaleźć sobie troszkę inny sposób na robienie dochodu na życie bo robi z siebie błazna
choć podobno rola błazna była kiedyś zmniejszanie możliwości konfliktu
przez pokazywanie śmieszniejszej strony życia to to nie jest tu śmieszne
jak wypacza się widzenie prawdy o świecie.

polecam trochę Arona obejrzeć.
pozdrawiam
 
wendol

15 lipca 2022

Rosja kojarzy Ci się z komuną, ze stabilizacją, z dobrobytem - masz do niej sentyment.
Natomiast Zachód to dla Ciebie burżuje, którzy okradają naród.
Tak więc rozmowa z Tobą na temat wojny w Ukrainie nie ma sensu.
Ludzie w Twoim wieku przeważnie głosują na PiS.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

15 lipca 2022

Ja po prostu widziałem wideo jak te 8 lat temu
dziki tłum facetów podpalał ten budynek w którym przygotowywali
te referendum
Bo Aron cytując kogoś zrobił pewne przekłamanie
te pięćdziesiąt osób
spalili za to że mieli zdanie inne
niż oni chcieli referendum

po prostu dzicz chorda jak kibice przed stadionem
co to przyszli zrobić burdę.

Jest jakiś standard demokracji i jeżeli ktoś kto ma inne zdanie niż my jest
palony za poglądy
to chyba mamy inny standard.

a obiecywanie komuś że za to że ma inne poglądy to mu się za to zemści
to już w ogóle standard ukraiński.

Polacy na wschodzie byli życzliwi i nie myśleli o jakiś czystkach
to tylko dzikim ludziom mogło przyjść do głowy mordowanie Żydów rosjan Polaków
bo to musi by "nasza" ziemia.
Im się nic nie zmieniło jak by mieli tam pod władzą tych swoich oligarchów
jakieś raj i kokosy.
A są równo rozkradani jak i u nas.
Oni mieli podobno jakąś większą armię w Europie a teraz dostają mocne bańki
od głównie oddziałów Donieckich i Ługańskich a Rosja pozbywa się zapasów
starych z magazynów.

I teraz jest problem Jak Ukraina została rozkradziona przez tych swoich OLIGARCHÓW że gówno dosłownie mają
i gdyby nie dostawy z zachodu to musieli by I zakończyli działalność.

TO WSZYSTKO OBNAŻA dziadostwo do jakiego doszło
kolega zwrócił mi uwagę że Francja nie przyśle więcej dział cezar czy jak im tam bo sami mają ich mniej niż sto
bo to jest tylko do robienia wrażenia na społeczeństwie
żeby nie robiło rewolucji żółtych kamizelek a prawdziwy przeciwnik
to by moment i im spuścił bańki.

Wysłuchiwanie naszej koślawej propagandy jak to Nato by przystąpiło do pomocy nam
skończyło by się jak we wrześniu 39 roku.
Ale jak ktoś jest młody i narwany
i nie wierzy starszym
a łyka różne rzeczy jak młody pelikan
to jego ból jak wyjdzie
okaże się ze wyszło inaczej.
 
tajne.tarot-marsylski.pl

 
wendol

16 lipca 2022

nicze:
Ja po prostu widziałem wideo jak te 8 lat temu
dziki tłum facetów podpalał ten budynek w którym przygotowywali
te referendum
Bo Aron cytując kogoś zrobił pewne przekłamanie
te pięćdziesiąt osób
spalili za to że mieli zdanie inne
niż oni chcieli referendum

Jeśli nawet, to "sposobem" nie jest zabijanie ludzi i niszczenie całego kraju.
Zdaniem Putina Ukraina należy do Rosji (tzn. należała do byłego ZSRR) i należy ją "odzyskać", a jak ma przejść w strefę wpływów zachodnich, to trzeba ją zniszczyć.
A referenda kiedyś nazywano "plebiscytami" - nawozili swoich i coś im za to dawali. Numer znany z historii.
Zełenski powiedział, że nie uznaje referendów organizowanych przez Ruskich i jak coś takiego zrobią, to nie będzie żadnych negocjacji.
Ukraina chce odzyskać tereny sprzed wojny, która trwa od 2014 roku - w tym separatystyczne republiki, a nawet Krym (tu bym polemizował).
Póki Ukraina należała do ZSRR i później do strefy wpływów Rosji (tzw. Wspólnota Niepodległych Państw), to im nie "przeszkadzała", bo i tak była ich, a teraz jest problem dla Rosji, który zaczął się wraz z Euromajdanem.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Euromajdan
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

16 lipca 2022

To pierwsza instytucja w Ukrainie, która zdobyła licencję na zakup broni. Czego najbardziej potrzebują?

Wojna w Ukrainie niedługo się skończy? Optymistyczna wizja amerykańskiego generała
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

16 lipca 2022

nicze:
Wysłuchiwanie naszej koślawej propagandy jak to Nato by przystąpiło do pomocy nam
skończyło by się jak we wrześniu 39 roku.

W 39 roku nie było NATO.
Boisz się Rosji.
Jeśli chodzi o Polskę, to raczej spoko - Rosja boi się bezpośredniej konfrontacji z NATO i vice versa - dlatego Ukrainę tylko w broń zaopatrują i dane wywiadowcze przekazują. Zresztą Ukraina (jeszcze) nie należy do NATO, dlatego tam nie wkroczą i dlatego Ruscy tam wkroczyli.
Teraz jeszcze Szwecja i Finlandia będą w NATO - tyle osiągnął Putin swoim straszeniem.
Z Ukrainą na początku postępował delikatnie ("zielone ludziki"), bo bał się odpowiedzi Zachodu. Dostał tylko słabe sankcje, więc się "rozjuszył", bo wtedy przecież nie Rosja zaatakowała Ukrainę, tylko "separatyści" ;/
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

16 lipca 2022

wendol:
Natomiast Zachód to dla Ciebie burżuje, którzy okradają naród.


coś w tym jest
jeśli poważne kraje nie mają zapasów na jakieś cięższe chwile
i taka Francja ma bardzo symboliczną ilość dział.
i tak samo było by z innymi zasobami jak powiedział by sprawdzam

oczywiście sprawa jest tylko o kasę
i jak zubożyć społeczeństwo
Rosja ma wystarczająco swoich zasobów
a problem siłowego podbijania jakiś terenów w dzisiejszych czasach jest
anachronizmem
Amerykanie wycofali się z Afganistanu w trzy dni
bo stwierdzili że im się nie opłaca tam siedzieć
tak samo wiara w Nato że teraz jest inaczej niż 80 lat temu jest defektem mózgu
tak samo jak patrzenie jak oligarchowie ukraińscy chcieli by wrócić na tereny zamieszkiwane głownie przez ludność rosyjską
i ich wszystkich z stamtąd wypędzić ograbić i powiedzieć
i powiedzieć że im się nic nie należy.

Naprawdę to zajmowanie jakiegoś terenu siłowo typu Polska
Putinowi na grzyba
jeśli głównie chodzi o potencjał ludzki do pracy.
Po drugiej wojnie wszyscy byli dogadani
już w 1940 roku w kongresie amerykańskim była mapa podziału świata co ma być po wojnie
i potem tylko udawano normalność
a komuna mieszkańcy zapierdzielali na dobrobyt zachodu
my wysyłaliśmy półprodukty surowce a oni tam przetwarzali i żyli jak pączki w maśle

Jak ktoś jest ślepy i uważa że dobrobyt zachodu był wynikiem
ich jakiegoś niesamowicie dobrego gospodarowania
to ma tylko o tyle racji
że my jesteśmy zarządzani tak abyśmy nic nie mieli i byli na pasku
widzi mi się tych którzy mają kasę i nie chcą rzeczywistego rozwoju
w naszej stronie.

Bo podstawą jest produkcja czegoś sensownego
nawet tych głupich jabłek których nie pozwolona nam wysyłać do Rosji
żeby kupić coś co komuś wytwarzanie wychodzi taniej
taki podział pracy zgodny z logiką.

tak że jak widzi się tylko jakiś zielonych ludzików
to defekt mózgu
Bo przecież ci wszyscy co są teraz u władzy jak już żyli i funkcjonowali 30 parę lat temu to obiema rękoma byli za komuną.

tu chodzi tylko o ustawienie się do władzy a reszta to ściema.
 
wendol

16 lipca 2022

nicze:
a komuna mieszkańcy zapierdzielali na dobrobyt zachodu
my wysyłaliśmy półprodukty surowce a oni tam przetwarzali i żyli jak pączki w maśle

Jak ktoś jest ślepy i uważa że dobrobyt zachodu był wynikiem
ich jakiegoś niesamowicie dobrego gospodarowania

Bardzo ciekawa teoria :))
Na Zachodzie było dużo firm prywatnych i konkurencja, a gospodarka komunistyczna była centralnie sterowana i kierownictwo "wiedziało" ile czego będzie potrzeba - plany pięcioletnie itp. i wszystkiego brakowało, bo priorytetem był przemysł ciężki, zapewnienie dobrobytu ZSRR i zbrojenia.
Jak u nas czegoś brakowało, to mój ojciec przywoził z Moskwy.
Na Zachodzie też coś kupował, ale ceny tam były dla nas wysokie, bo Polacy bardzo mało zarabiali, a dewizy były drogie.
U nas było tak, że jak na rynek coś "rzucili", to ustawiały się kolejki, bo zaraz nie było.

Za komuny trzeba było być bardzo odważnym, żeby nie być za komuną, a jak chciałeś mieć jakieś wyższe stanowisko, to musiałeś należeć do PZPR.
Niewiele pamiętasz z czasów komuny i wymyśliłeś sobie jakąś alternatywną wersję rzeczywistości.
Byłeś pod wpływem propagandy komunistycznej i tak Ci zostało.
Nadal zachwycasz się tym, kto ma więcej... armat.
Jeśli znowu miałby się zacząć wyścig zbrojeń, to tym razem też skutki dla gospodarki rosyjskiej będą opłakane - już są.
Za komuny ZSRR dysponował potencjałem całego bloku wschodniego, a dziś Rosja może liczyć tylko na Białoruś - w ograniczonym zakresie.
Jeszcze trochę i Rosja wykończy się militarnie i gospodarczo, bo zostali na etapie "komunistycznym".

Wierzyłam w Putina. Dziś znam prawdę
"Jednak stawka, o jaką trzeba się starać, by dotrzeć do rosyjskojęzycznych odbiorców, jest tak wysoka, jak nigdy dotąd. My, jako osoby rosyjskojęzyczne, musimy prowadzić trudne rozmowy z tymi, którzy wierzą w spiski i dezinformację.
Nadal próbuję rozmawiać z moimi rodzicami o wojnie. Przywołuję konkretne okrucieństwa z wiadomości, opowiadam im historie ludzi, których znam. Mówię tak długo, aż są zbyt zirytowani, żeby słuchać. Może pewnego dnia zaczną wątpić. Kiedy ten dzień nadejdzie, będę przy nich, by pomóc im odkryć prawdę."
Ty Nicze też jesteś osobą "rosyjskojęzyczną" ;)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

17 lipca 2022

https://www.youtube.com/watch?v=_NkoRCSZQUQ&t=51s

dosyć ciekawe w sensie że wiele rzeczy zawczasu jest poustawiane

czyli to samo dotyczy obecnego konfliktu
 
Igor

19 lipca 2022

nicze
2 dni temu o 18:43

W dzisiejszych czasach wojny raczej nie wybuchają przez przypadek, zatem w każdej bajce niestety może być trochę prawdy.

Pozdrawiam
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

19 lipca 2022

nicze:
dosyć ciekawe

Dosyć oczywiste.

nicze:
czyli to samo dotyczy obecnego konfliktu

Czyli?
Putin jest członkiem jakiegoś tajnego stowarzyszenia mającego tak naprawdę na celu osłabienie Rosji, czy co? ;)
Jak dla mnie jest zacofanym głupkiem i działa na niekorzyść Rosji.
O tym, jaki potencjał ma Rosja i jak mogłaby go wykorzystać dla dobra narodu już pisałem, ale to kraj ideologicznie zacofany i nastawiony na prowadzenie wojen - na podboje wojenne, zamiast gospodarcze.
Ale o czym tu mówić, skoro to kraj, w którym człowiek ma wartość "ujemną" - jak to już dawno mówiono i jak to teraz dobitnie widać na przykładzie tej wojny odnośnie traktowania bratniego narodu ukraińskiego, a także swoich własnych żołnierzy.

Igor:
W dzisiejszych czasach wojny raczej nie wybuchają przez przypadek, zatem w każdej bajce niestety może być trochę prawdy.

Nie tylko w dzisiejszych czasach - pisałem o tym na przykładzie filmu pt. "Stalingrad" i "Zulus Czaka".
Nikt przy zdrowych zmysłach nie chciałby napadać na innych.
Politycy zaczynają od tego, że "tamci", "oni" wyznają inną religię, inne "wartości", inny seks uprawiają, więc "żadnych wartości" nie mają, są "źli" lub po prostu są... Niemcami, a wracając do "Zulusa Czaki", to... sikają do strumienia, który później do nas płynie...
Dziwię się, że ludzie są nadal tak głupi - że nadal dają się manipulować politykom.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Igor

20 lipca 2022

wendol
Wczoraj o 23:45

wendol:
Dziwię się, że ludzie są nadal tak głupi - że nadal dają się manipulować politykom.


Nie dziw się, nie ma sensu. Jest to jedna z przyczyn i przeszkoda do kontaktów z przedstawicielami innych Cywilizacji. Warunki kontaktu zostały już dawno na Ziemię przesłane, nie będzie broni typu "A" do kontaktu może dojść.

Natomiast na pewno nikt tutaj niczego nie przejmie a tym bardziej tego typu sposoby myślenia i działania nie są w innych rejonach Kosmosu, Kosmosu który dawno ewolucję już przeszedł w żadnym stopniu pożądane lub wymagane.

Wyobraź sobie gdzieś w przestrzeni Kosmicznej jakiś układ planetarny "X", gdzie posiadają wysoko wydajne ogniwa energetyczne, opanowali antymaterię i inne problemy z którymi boryka się nasza nauka teoretyczna.

Jak myślisz jak mogliby dopuścić do kontaktu z tak prymitywnymi jednostkami?

Ile ich sielanka by potrwała?

Itd...

Przeczytaj materiał poniżej, masz tam dostęp do kilku rozdziałów na końcu, zwróć uwagę jak są ludzie weryfikowani i na jakim poziomie by w ogóle móc coś gdzie indziej zobaczyć, nie mówimy by tam się przenieść fizycznie.


Wstęp w światy nadzmysłowe

Pozdrawiam
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

21 lipca 2022

Na razie przeczytałem wstęp do tego "Wstępu..." i... też tak to czuję, odbieram...
Bardzo ciekawa lektura - dziękuję.

Igor:
Jak myślisz jak mogliby dopuścić do kontaktu z tak prymitywnymi jednostkami?

Ile ich sielanka by potrwała?

Ludzie chętnie przejęliby jakąś technologię, która zapewniłaby im panowanie nad innymi ludźmi - taka jest mentalność rządzących i temu służy wyścig zbrojeń. Ludzkość nadal jest na poziomie wojen "plemiennych". Rozwojem duchowym ludzie są mało zainteresowani - chyba, że czymś "użytecznym", jakimiś "supermocami" ;) Nie rozumieją, że możliwości uzyskają, że wszechświat będzie im sprzyjał, jak będą użyteczni dla wyższego, większego dobra.
Ludzie doprowadzili Ziemię do takiego stanu, że wreszcie zaczynają myśleć, inni niestety będą chcieli jeszcze zacieklej wojować.
Tak, czy inaczej żyjemy w czasach absolutnie przełomowych i moim zdaniem przydałby się jakiś "rząd światowy", by to ogarnąć.
Stany Ameryki Północnej połączyły się w USA, Europa w UE - to dobrze, dobry kierunek, ludzie czują, że lepiej się łączyć niż dzielić.
Kiedyś to była kwestia uzyskania większej "siły" wobec przeciwników, natomiast dziś jest potrzeba wspólnego rozwiązywania globalnych problemów, bo jak tego nie zrobimy, to... na nic nasze swary głupie - wnet zginiemy wszyscy w zupie..., a wszechświat będzie miał nas w dupie.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

21 lipca 2022

wendol:
Jak dla mnie jest zacofanym głupkiem i działa na niekorzyść Rosji.


to nie tak
my nie wiemy o różnych sprawach tego świata co najwyżej możemy się domyślać
a wielcy to wiedzą na pewno
weźmy Niemcy w 38 roku szykowały się do wojny
a wysłali ekspedycje badawcze do Nepalu czy statki na Antarktydę.
Poza tym czy w Rosji jest gorzej niż na zachodzie
że mogło być lepiej to bardzo dyskusyjne
ani na zachodzie ani w Rosji nie pozwolą na to żeby ludziom było za dobrze
celem jest siła państwa lub zysk korporacji

a jakieś lepsze życie to przy okazji jak ktoś dobrze przysłuża się sprawie.
Nie powinno się obrażać osoby o której się tak mało wie prawdziwych rzeczy.
Jedyną prawdą z przekazu jaki mamy to to że chce być wielkim graczem
i to może nie w smak innym ośrodkom wpływu na świat.
Po prostu nie daje im zarobić.

A czy na zachodzie jest tak dobrze jak za wszystko trzeba płacić grube pieniądze
a jakość tego co się za te pieniądze dostaje się dewaluuje szybciej niż te pieniądze.
I tam nie chodzi o tańsze rozwiązania tylko o grubą cenę.
pozdrawiam
 
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 598
Poprzednia strona | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | .. | 29 | 30 | Następna strona
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.