Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
A więc wojna zaczyna się kończyć
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 598
Poprzednia strona | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | .. | 29 | 30 | Następna strona
wendol

24 lutego 2022

O godz. 4 nastąpił atak Rosji na Ukrainę - w kilku miejscach na raz.
Putin tym samym został zbrodniarzem wojennym - ma i będzie miał jeszcze więcej istnień ludzkich na sumieniu.
W głowie się nie mieści.
To ile za głowę Putina?
Ten debil chyba zwariował.
Mam nadzieję, że kiedyś go dorwą.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

16 marca 2023

Jak mnie przycisnąłeś, to się przyznałem, że tego dzika tam umieściłem razem z innymi Ukraińcami, bo się zainspirowaliśmy bajką o szewczyku Dratewce i wypchanym baranie dla smoka rosyjskiego, tzn. wawelskiego ;)
To, że tam byłem potwierdza zdjęcie z dwoma jednostkami broni, które wrzuciłem - ten sam krajobraz ;)

Ty tak na poważnie? :)

I co z tą płaską Ziemią?
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

17 marca 2023

Wendol ty masz problem i z wyobraźnią i z karmą
to u ciebie idzie jakoś w parze
prostowanie tego jest brudzeniem się tym twoim przeznaczeniem
mnie się nie chce tego robić
bo nie jest to wdzięczny tematjak komus coś tłumaczysz a on mna pretensje że przekracza to granice tego co sobie potrafi wyobrazić

- choćby z tą płaską Ziemią

cholera go wie jak to wygląda ale na pewno nie tak jak wersja oficjalna

i teraz denerwowanie się że wersja oficjalna musi być na 100% prawdziwa
kiedy się logicznie rozjeżdża
przy czym różnie dla róznych patrzacych na to.
po co z kims rozmawiać z kim rozmowa nie wnosi nic pozytywnego
nie dyskutujemy o tym że wersja oficjalna musi być na siłę prawdziwa
tylko szukamy wytłumaczeń tego co widzimy
i mnie interesuje jakaś prawda o tym co widzę
zeby się nie frustrować że teoria nie pasuje do rzeczywistości
a na siłe ma pasować
ma być jedyna słuszna wersja

powód tego może być taki że ktoś ma za słabą wyobraźnię
albo biznesowo zainteresowany jest aby innych przekonywać do "swojej" wersji świata

a to wiąże się z karmą

masz co masz bo sobie to ściągasz
aktywnie pracujesz na to

choć może ten brak wyobraźni i biznesowe podejście u ciebie może iść w parze a nie być wyłączne że albo jedno albo drugie

w istniejących realiach nie ma sensu o sprawach dyskutować
bo ja robiąc jakieś robocze założenie robię go na trochę szukając czy jakieś inne założenie nie będzie bardziej dokładnie coś tłumaczyło
a jak ktoś jestb przykołkowany jak krowa łańcuchem na pastwiskuże ma jeść trawę tylko w kole do długości łańcucha
to jest jego problem z czego to wynika czy z pierwszego czy z drugiego czy z obu

Zauważyć oczywiście wypada że większość ludzi nie interesują głębiej różne problemy bo na wiele rzeczy nie mamy wpływu
więc po co mają się denerwować
więc nawet nie wyciągają sobie tych ciekawostek które nas otaczają do popatrzenia sobie na nie.

Starają się być ich nieświadomi
a one, te ciekawostki są czy je widzimy czy sparamy się ich nie zauważyć

tak iż całość jest mało dyskusyjna
mamy to co mamy.
 
nicze

17 marca 2023

Weźmy wypowiedzi pana Sławka Sanjaji
https://www.bitchute.com/video/CfNO5MrIJ6Nv/

coś w tym jest
nie mówię że jest sto procent celne
w temacie religie na pewno bardzo celne
jak dla mnie trochę jednostronne bo trochę za bardzo stawia na siebie
swoją wyzszość.

Niewątpliwie pokazując jak sekciarze pod agendą kościoła odnoszą się do innych
ma rację
ten typ zachowania jakoś tak powielany jest przez różne inne sekty organizacje ludzi
"jak nie mówisz jak ja
to cię obedrzeć ze skóry"

z zadnym takim ortodoksem nie ma rozmowy
dyskutujemy sobie po to aby samemu lepiej zrozumić jaki jest świat

czy ktoś obok wyciągnie jakieś wnioski
to jego sprawa

karma go dogoni
nawet jakby nie chciał przyznać że to karma.
 
wendol

17 marca 2023

A w Wikipedii napisali, że BitChute jest prawicowy.
Propagują też teorie spiskowe - przecież Kościół jest dobry ;)

A ta karma, ta trawa to soczysta chociaż, smaczna?

Dziś u fryzjera usłyszałem takie rzeczy, że włos na głowie się jeży - dość krótko mnie obciął.
Podobno ma być tak, że będzie cyfrowy pieniądz z datą ważności, więc nie zakumulujesz.
Bo wiesz - jest kupa pustego pieniądza, który nie ma pokrycia w niczym, a ludzi przybywa, więc jakąś reglamentację wprowadzą i będzie "równanie w dół" jak to kiedyś określiłeś i powiedziałeś, że jesteś za czymś takim.
To ma być oparte na mechanizmie blockchain (z kryptowalutami to były przymiarki), wiec cały przepływ będzie ewidencjonowany.
Do tego automatyzacja, robotyzacja, sztuczna inteligencja, dochód gwarantowany i takie tam - będziemy niewolnikami tak wprost, bez owijania w bawełnę.
https://www.youtube.com/watch?v=wsE-th6ysJs

Spoko Nicze - nie będę Ci już przeszkadzał, ani chciał tłumaczeń - pisz, co chcesz.
Tylko może o różnych rzeczach, a nie tylko o HAARP-ie ;)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

17 marca 2023

Właśnie jest kupa pustego pieniądza
bo nie m pokrycia w wytwarzanym produkcie

i jest to po prostu złodziejstwo

bo jest to wywalanie pustych pieniędzy
przez system
żeby ograniczyć tę produkcyjną gospodarkę
bo promowani są ci którzy nie wytwarzają

I wszyuscy wiedzą że nadciąga kryzys potężny
ale wyssany z palca
bo ktoś ma na tym zarobić

właśnie przez to że coś wypracował a to zginęło
odłożyłeś na emeryturę
i ch... to strzelił


gratuluję dobrego samopoczucia i widzenia rzeczy trochę inaczej
niż one się zapowiadają.
 
Igor

18 marca 2023

Wendol

Zerknij na pocztę.

Pozdrawiam
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

19 marca 2023

Zerknąłem - nic sensownego dla mnie.

Przewrót na Kremlu? Pierwsze przecieki po nakazie aresztowania Putina
""Nareszcie osiągnięto pierwszy bardzo ważny cel. Jest to tylko wstępny krok do postawienia mu niezliczonej liczby innych zarzutów w sprawie przestępstw, o które powinien zostać oskarżony" - stwierdziła prokurator, zaznaczając, że w stan oskarżenia nie postawiono rosyjskiego rządu, lecz wyłącznie prezydenta."
Inaczej by go kryli, bo baliby się o własne du..., a tak to jest zachęta.
Jest jakaś nagroda?
Od takiego pytania zacząłem ten wątek.

https://www.youtube.com/watch?v=tMq25NkaChA
U mnie na osiedlu :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

19 marca 2023

Dziwne, "żółte zbiórki na Ukrainę". Widać je wszędzie, a pytania się mnożą

Ja przekazałem pomoc rzeczową:
https://ukrainskidom.pl/zbiorka-pomocy-rzeczowej-warszawa
Byłem tam 3 razy (pisałem o tym) - przyjmują "wszystko", a nie tylko rzeczy z tamtej listy.
Bardzo porządni ludzie (a nie jak pseudofundacje, które podpinają się pod wszystko) - rozmawiałem i ciekawych rzeczy się dowiedziałem.
Priorytetem dla nich jest pomoc dla armii ukraińskiej i obrony terytorialnej, ale "zwykłym" ludziom też pomagają - tym w Ukrainie i w Polsce. Nie tylko Ukraińcom - Polakom też. Dużo rzeczy dostają (w centrum Warszawy), więc różnym potrzebującym pomagają.
Ja, jak mam czegoś za dużo, to też się dzielę, bo jak czegoś nie używam, to uważam że to się marnuje. Sporo rzeczy rozdałem różnym ludziom lub sprzedałem "za grosze", jak komuś było "głupio", że coś dostaje.
Po prostu lubię sprawiać przyjemność - lubię, jak ludzie się cieszą :)
Ludzkie szczęście jest warte więcej niż... pieniądze.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

19 marca 2023

Coś tam w Radio Zet powiedzieli, że w przypadku Serbii po wydaniu Miloševića zostały zniesione sankcje, więc to była duża nagroda dla całego kraju.
Dla Polski też zmiana władzy (w Rosji i w Polsce) będzie bardzo korzystna.
Wiadomo - powrót do handlu z Rosją (paliwa kopalne będą miały coraz mniejsze znaczenie, ale to duży rynek zbytu) i odblokowanie pieniędzy dla Polski przy powrocie do praworządności, bo skoro jesteśmy w UE, to jakieś standardy powinniśmy spełniać - europejskie (zachodnie), a nie wschodnie.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
tajne.tarot-marsylski.pl

 
Igor

20 marca 2023

wendol
Wczoraj o 18:37

I kto będzie według kolegi tego W. Putina wydawał, by go osądzili w Międzynarodowym Trybunale Karnym?

Świat zawsze był spolaryzowany dla Rosji - zatem teraz, jeśli Chiny mają 1.4 mld ludzi, Indie 1.4 mld, Iran, Turcja, Pakistan i Brazylia to około 620 milionów. Do tego inne kraje które chcą być neutralne np. RPA 60 milionów.

To po zsumowaniu tego wszystkiego - wynika, że połowa Świata dalej będzie z Rosją utrzymywać dobre stosunki, jeśli nawet nie lepsze.

Pozdrawiam
Igor

ps. wczoraj w programie telewizyjnym była dyskusja na ten temat, wyglądało to jak majaczenie ludzi którzy nie wiedzą o czym mówią.
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

20 marca 2023

Dlatego mówią, że to ma wymiar przede wszystkim symboliczny.
Wygląda na to, że Putin ucieknie... na tamten świat i dopiero tam go złapią.
Już niedługo się przekonamy, co będzie z Rosją po Putinie - będą mieli szansę wyjść z tego z twarzą (zrzucając wszystko na Putina) i pomyśleć o przyszłości.

Na razie dziś Chińczyk powiedział, że "kocha" Putina.
Nie wiadomo, co to oznacza w praktyce, ale chińską amunicję znaleziono w Ukrainie.
Jeśli Chiny stwierdzą, że bardziej im po drodze z Rosją w celu osłabienia USA i Zachodu, to ciężka sprawa - wtedy wojna może potrwać jeszcze długo, bo ludzi w Rosji dużo (dużo więcej niż w Ukrainie) i mocno trzymanych "za mordę". Ukraińska "maszynka" może nie zdążyć ich "przemielić", bo swoich też dużo tracą.
Tak naprawdę na tej wojnie zyskują właśnie Chiny, bo Rosja i Zachód słabną.
Chiny już przypomniały, że Rosja im coś zabrała w XIX wieku i ostatnio w atlasach pozmieniali różne nazwy (np. Władywostoku) na chińskie.
Może być tak, że Chińczycy tylko Rosję "czarują" (dla niepoznaki) lub w jakiś sposób im pomogą, po czym wystawią słony rachunek.
Żyjemy w ciekawych czasach i niedługo się przekonamy.

Sankcje działają z opóźnieniem. Do 2026 r. Rosja może stracić 190 miliardów dolarów
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

21 marca 2023

Kreśli czarny scenariusz ws. Ukrainy. Alarmujące słowa prezydenta Czech
Zgodne z tym, co Nicze niedawno wrzucił i za co mu podziękowałem, bo sensowne było.
Czyli znowu: Ukraina ma ostatnią szansę w tym roku, bo rachunek ekonomiczny jest nieubłagany.

W 2008 roku dosypano kupę pustego pieniądza, by banki nie padły, choć specjaliści przed tym przestrzegali, że to wróci z dużo większą siłą.
Właśnie wróciło - teraz zamiast "kilku" może upaść kilkaset banków, bo się rozmnożyły i... żerują - drenują "ekosystem", który jest coraz słabszy.
Po drodze był COVID, a teraz wojna.
Ten system opiera się na kredycie, na coraz większym zadłużeniu i wierze, że kiedyś gospodarka światowa się podźwignie, bo produkcja i sprzedaż wzrosną na tyle, by zasypać dziurę. To nielogiczna wiara - w praktyce się nie sprawdza i nie trzeba być geniuszem, żeby zauważyć, że to bez sensu.
Tak, jak Nicze słusznie zauważył - dochody w sferze wirtualnej (nieprodukcyjnej) nie są prawdziwymi dochodami.
A później wszystko drożeje (wartość pieniądza spada), jest inflacja, a ludzie zastanawiają się dlaczego.
Problem jest globalny, systemowy, ale dla większości to zbyt szokujące, by przejrzeć na oczy i zauważyć, że żyjemy w "Matrixie".
Naprawdę w ciekawych czasach żyjemy i na naszych oczach to będzie padało.
Tylko, żeby wojen nie było o zasoby i obwiniania się nawzajem, że jeden z drugim kradną, bo boją się o przyszłość.
Ten cały system musi ulec zmianie - tak dla walut cyfrowych (ale nie spekulacyjnych), bo niczego bardziej sensownego nie widzę.
Uważajcie, bo różni politycy (zwłaszcza prawicowi), bankierzy itp. będą walczyć waszymi rękami i głosami, by pozostać "przy korycie" i będą chcieli opóźniać zmiany, które i tak trzeba przeprowadzić, bo inaczej zginiemy w "zupie", bo dalsze utrzymywanie tego systemu spowoduje jeszcze większy upadek.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

21 marca 2023

Problem jest taki
wypada poszukać w wyszukiwarce frazy "Wałęsa wiedział co się działo na Ukrainie gdy "
i tam bedzie audycja Maciaka sprzed 9 lat którą juz wtedy ogladałem
i byłem świadomy że na Ukrainie od czasu Wołynia to niewiele się zmieniło.

Bo jest problem są narody które w pewnych aktywnościach nie chcą uczetniczyć
tak są mało ochoczy a innym to łatwiej sprzedać.
I takie narody nie nadają się do koegzystencji z innymi.
Załamywanie rąk że trzeb im pomagać
nie jest aktem poważnym.

A całość i tak się sprowadza do tego że
teraz mamy do czynienia z sytuacją sztucznego zrobienia kryzysu.
Pusty pieniądz jest tylko elementem okradania ludzi
Bo to ze ktoś je drukuje to jedno ale przyczyną jest że niżej są operacje prowadzone przez gełdę czy banki które przerzucaję z pełnego w próżne aby pełne przestało cokolwiek znaczyć

I temu służy wirtualny pieniądz
gra na spadki i wzrosty.
Dmuchanie wartości.

A materialnie sprowadza się to do tego że albo coś fizycznie mamy albo nie mamy i wtedy jest kryzys jak tego nie mamy
sprzedamo nam popsuto musimy to kupić od innych
nie możemy wymieniać miedzy sobą tego co mamy.

ktoś sztucznie ustali że nie możemy z kimś handlować musimy robić to a to nie możemy wydobywać swoich surowców musimy kupić to co przykazane

i kryzys gotowy

A mądrzy inaczej którzy tam pokończyli placówki zaciemnienia typu BGH
będą się starali wyjaśnić to że to naturalna kolei rzeczy.
Pozdrawiam
 
wendol

21 marca 2023

Teksty o tym, jacy to Ukraińcy są "źli" mają obecnie tyle sensu, co mówienie o Niemcach, że są "faszystami".
W Ukrainie są czarnoziemy, elektrownie atomowe, węgiel, gaz, ropa, zakłady stalowe, więc trzeba wymyślić jakąś ideologię, jakieś uzasadnienie, by im to zabrać - tak robią politycy.
Przecież Ukraina należała do Rosji (do ZSRR), nie istniała jako oddzielne państwo, a teraz chcą się odłączyć, więc trzeba ich przyłączyć?
Jak ktoś chce "bawić się w historię", to Ruś Kijowska jest "kolebką Rosji" (może dlatego zabierają im dzieci), czyli Ukraina to "prawdziwa Rosja", a bardziej na wschód to domena, "wylęgarnia" ludów koczowniczych takich jak Mongołowie, które zajmowały się podbojami i tak im zostało :)
A później ktoś się dziwi, że Rosja to "stan umysłu", że nie pasują do standardów europejskich, że nie szanują nawet własnych obywateli.
Putin jest najlepszym (najgorszym) przykładem mentalności azjatyckiej, mongolskiej.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

21 marca 2023

wendol:
W Ukrainie są czarnoziemy, elektrownie atomowe, węgiel, gaz, ropa, zakłady stalowe, więc trzeba wymyślić jakąś ideologię, jakieś uzasadnienie,

a my do kurwy nędzy już nic nie mamy
bo przemysł rozwalili kopalnie pozamykali co się dalo sprzedali co nie dało zniszczyli
jeszcze lasów chcą nas pozbawić ale przedstawiciel BGH budy głównej handlowej
nie uważa za słuszne tego choć odrobinę dostrzec

bo to nie chodzi o to aby się tym zbytnio przejmować jak na to nie mamy wpływu
ale żeby wiedzieć co z czego wynika.

Oczywiście ktoś tu nie obejrzał materiału
https://www.cda.pl/video/102388701c

i sobie może mówić że jedni są prawie święci a inni od diabła.

Co ja poradzę że ktoś jest taki a nie inny
ale wypada mi wiedzieć jaki jest tak w ogóle.

Jeżeli ktoś sobie bierze za bohatera taką a nie inną osobę to utożsamia się z jej wypaczeniami
a i łatwo go w tę ścieżkę prowadzić

i o to chodzi w zakłamywaniu tego co mamy widzieć
bo potem nas się wiedzie łatwo od płota do płota a właściwie na stracenie.

Wojna się nie będzie szybko kończyć
bo ktoś ją źle wyliczył
Sytuacja jest patowa bo przegrany straci wszystko.

Chiny nie pozwolą na przegraną Rosji bo potem oni są do podporządkowania
co nie bardzo im się widzi.

Ja nie jestem za przepłacaniem za coś co mogę kupić taniej
ale absorwenci BGh od tego mają głowy aby usiłować wcisnąć każdy kit.
 
nicze

21 marca 2023

https://www.youtube.com/watch?v=NadfF4AEd5U
a tu o katastrofie smoleńskiej

wymuszenie działania na osobie nie przygotowanej do zadania
niby było minęło
ale jak pilotowi kazano na siłę lądować
to co się dziwić skutkom

do czego się nie dotknąć to tragedia panistwo w rozpadzie
i gdzieś na coś ten rozkład wypada zwalić
więc najlepiej wpuścić tu nas w wojnę
 
wendol

21 marca 2023

Są tacy, co chodzą za Kaczyńskim na miesięcznicach i skandują hasła pt. "kazałeś bratu lądować".
Fachowcy, piloci już dawno się wypowiadali, że żaden pilot bez nacisków nie zdecydowałby się na lądowanie w takich warunkach.
A później mamy karkołomne pomysły o tym, jak to Ruscy wykręcili żarówki, zrobili sztuczną mgłę, podłożyli bombę i oczywiście zasadzili brzozę.

nicze:
jeszcze lasów chcą nas pozbawić

Wycinają Puszczę Białowieską i Karpacką, i chcą byśmy jedli owady zamiast mięsa - für Deutschland ;)

Właśnie oglądam "Szkło kontaktowe" i udzieliło mi się ich poczucie humoru ;)

"Buda", którą skończyłem (tak - jestem "wykształciuchem") nazywa się SGH (niedawno wrzuciłeś wywiad z profesorem stamtąd na temat wojny w Ukrainie) i oprócz ekonomii (ale już dawno doszedłem do wniosku, że taka ekonomia się kończy) były tam takie przedmioty jak socjologia i logika.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

22 marca 2023

Rosjanie mieszkający w Polsce: Syn zdrajca ojczyzny i córka agentka
Dobre - takie osobiste, ludzkie.
I to by było na tyle, jeśli chodzi o możliwość jakiejś "rewolucji" w Rosji.
Już Nicze jest "prawdziwszym Rosjaninem" niż ci "zdrajcy", co wyjechali do Polski ;)
Nicze to by się dogadał z Putinem w kwestiach ideologicznych odnośnie wyższości "Ruskiego Miru" nad "zgniłym Zachodem".
Już na początku tego wątku zaproponowałem mu, żeby się tam przeprowadził - wiódłby spokojne, poukładane życie i nikt by go tam nie okradał poza władzą, oligarchami i kapitalistami w postaci drobnych sklepikarzy i bazarowych handlarzy ;)
Żyłby długo i szczęśliwie do czasu, aż by podpadł władzy, bo coś mu się jednak nie spodobało :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

22 marca 2023

Z katastrofa smoleńską wszystko jest na tyle nie tak że prawdy nam nigdy nie powiedzą.

i teraz czy my mamy system normalny czy tylko inna wersję zamordyzmu tak jak na wschodzie.
jezeli wszedzie ktoś na kimś robi biznes
to w zadnym miejscu nie ma ideału
i wszedzie wypada wytykać nieprawidowości
co i tak niewiele daje jak za wielkie interesy za tym stoją
jednostka jako cel się nigdzie nie liczy
tak jak na Ukrainie nie liczy się ile ludzi zginie ważne aby odbić kawałek ziemi z potencjalnymi zasobami
a te zasoby potem ktos będzie wykorzystywał nie koniecznie dzieląc się z tymi ltórzy o nie wojowali.

tak samo nam tu w imię walki o coś zrobią totalna biedę
ale ktoś będzie jak pączek w maśle.

Dlatego mówię że znajomi którzy powyjeżdżali to nawet dzieci polskiego nie uczą.

Tak iż nie jest dobrze bo jedno to bieda ekonomiczna a drugie jak przejdzie taran wojny po ziemi
a w tę stronę nas tu kierują

a bo mają swój interes
tylko my takiego nie mamy

Żaden zamordyzm nie jest dobry dla jednostki bo jednostka nigdzie się nie liczy natomiast czy ta "demokracja" zachodnia jest lepsza od wschodniej jest to dyskusyjne.

Pracowite Chiny jednak położyły takie standardy rozwoju ze Ameryka (Stany)
nie podoła tej konkurencji bo doprowadziła do patologii narodu brud nsmród i ubóstwo bo nie ma etosu pracy
i jeszce mnóstwo nachodźców z ameryki srodkowej i południowej którzy raczej
niechetnie będą pracowć ponad siłę i sens.

Dziwny jest ten swiat i wypada mieć do wszystkiego dystans.
 
wendol

22 marca 2023

Różne kraje specjalizują się w różnych rzeczach.

W USA ludzie bardzo ciężko pracują, urlopu mają bardzo mało, a i tak boją się z niego korzystać, bo jest to "źle widziane".
Inni dostają talony na żywność z pomocy społecznej na przeżycie, a poza tym żebrzą, handlują narkotykami lub dokonują rozbojów.
USA specjalizują się w produkcji i handlu bronią, i w manipulacjach finansowych - dlatego wszelkie kryzysy bankowe tam się zaczynają.
Gdyby nie to, że świat rozlicza się w dolarach, to w USA byłby z powrotem "dziki zachód" i wojny domowe.
I tak są "dzicy" w porównaniu do Europy.
Specjalizują się też w produkcji i konsumpcji dużych ilości śmieciowego jedzenia i dlatego są otyli.

Rosja specjalizuje się w chlaniu, paliwach kopalnych i w broni też.
Poza tym w braku demokracji, rozkradaniu wszystkiego, w korupcji i w napaściach na Ukrainę.

Chiny też się specjalizują w "zamordyzmie", ale korupcja jest tam mocno karana.
Są "światową montownią" i dlatego mają pracę i pieniądze, ale duże firmy światowe już zaczynają się przenosić do Indii i Wietnamu.

Polacy specjalizują się w narzekaniu i chcą już iść do Nieba w nagrodę za cierpienie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=L8JdDiL4rdE
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 598
Poprzednia strona | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | .. | 29 | 30 | Następna strona
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.