Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
A więc wojna zaczyna się kończyć
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 600
wendol

24 lutego 2022

O godz. 4 nastąpił atak Rosji na Ukrainę - w kilku miejscach na raz.
Putin tym samym został zbrodniarzem wojennym - ma i będzie miał jeszcze więcej istnień ludzkich na sumieniu.
W głowie się nie mieści.
To ile za głowę Putina?
Ten debil chyba zwariował.
Mam nadzieję, że kiedyś go dorwą.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Igor

1 września 2023

wendol
minutę temu

Wndol na podstawie czego doszedłeś do swoich wniosków?

Pozdrawiam
Igor

ps. np na temat wysokości ponoszonych strat przez obie strony?
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

1 września 2023

Jestem na bieżąco - nie wrzucam "wszystkiego", bo za dużo by tego było.
To, co mówił tamten gość było w teorii aktualne na początku kontrofensywy, a właściwie na etapie przygotowań, ale jak to często bywa teoria rozmija się z praktyką.
Dużo książek będzie na temat tej wojny :)
Przypomnę, że na początku wszyscy mówili, że Ukraina nie ma żadnych szans z "drugą armią świata".
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

1 września 2023

Coś strasznego, Japończycy alarmują! Wiedzą, co teraz planuje Putin
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

2 września 2023

wendol:
Samoloty Ukraińcy dostaną, bo sukcesy na lądzie są, ale lotnictwo rosyjskie jest na razie "bezkarne", choć samoloty są niszczone w atakach na lotniska.

Chodzi o rosyjskie bombowce strategiczne z rakietami dalekiego zasięgu, bo inne samoloty już dawno przestały brać w tym udział z uwagi na zbyt duże straty - jednak Ukraińcy "trochę" broni dostali - skutecznej i taniej, bo ręczne wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych były najważniejsze na początku, by właśnie wyeliminować to, w czym Rosjanie mieli największą przewagę.
Ukraińcy dostają to, co jest potrzebne i w odpowiedniej kolejności, a swoich żołnierzy nie "wykrwawiają" w odróżnieniu od Rosjan, którzy mają ich "dużo", a Ukraińcy muszą wszystkim oszczędnie gospodarować i bardzo dobrze przy ich zasobach im to wychodzi, natomiast Ruscy marnotrawią wszystko, bo tak są nauczeni w wielu dziedzinach - na początku mieli wszystkiego dużo, a teraz ściągają bardzo stary sprzęt, podczas gdy Ukraińcy mają coraz nowszy i skuteczniejszy - właśnie Abramsy otrzymują, które są znane ze swojej "niezniszczalności".
Pan emerytowany generał dobrze zna doktrynę wojenną, której go nauczono, ale na doradcę dla Ukrainy i Zachodu się nie nadaje - nie te realia i chyba mu się konflikty pomyliły ;)
Podkreślał podstawową rolę "przygotowania artyleryjskiego", od którego powinno się zacząć każde natarcie, ale właśnie za to "tradycyjne" podejście była krytykowana armia rosyjska, której niewiele to dało poza "tonami metalu", które bezpowrotnie stracili. Normalnie przy przewadze, którą mieli wojna powinna trwać tak krótko, jak... to Putin zaplanował.
Właśnie przez takie "konserwatywne" podejście Ruscy "utopili" w Ukrainie tysiące żołnierzy i tony sprzętu, bo świat poszedł do przodu, a Ruscy zatrzymali się na etapie "miażdżenia" i schematów, które mimo niepowodzeń, z uporem maniaka próbowali realizować, bo "tak zakładał plan".
Amerykanie swoją lekcję już w Wietnamie przerobili.

Poczytałem komentarze - dla większości Pan generał jest jedynym, który dobrze gada i chyba Nobla powinien dostać lub inną nagrodę ;)
Natomiast bardziej zorientowani komentują to tak:
"Panie generale słucham pana i odnoszę wrażenie że jestem na wykładzie teori"
"Cztery dni po tym paszkwilu i dwa dni po twoim głupim komencie Ukraińcy przełamali rosyjskie linie obrony w Zaporożu."
Pan generał jest na zasłużonej emeryturze i jakoś tak przeważnie jest, że ludzie nie uczą się przez całe życie i ich "bezwładność percepcyjna" rośnie z czasem, ale nie jest to regułą :)
Panie - za moich czasów to się tak robiło i każdy, kto robi inaczej (niezgodnie z regułami, ze "sztuką") jest... głupi ;)
A Prigożyn musiał zginąć, bo nie tylko o bunt tu chodziło - co z tego, że jego oddziały były skuteczniejsze od regularnej armii rosyjskiej (to nawet gorzej dla niego), skoro ośmielił się skrytykować... wodza - taka zniewaga krwi wymaga. Tak wygląda "postęp" w wydaniu rosyjskim - lepiej się nie wychylać. W Polsce też tak było przez wiele lat na każdym szczeblu i dlatego Zachód nam... "uciekł" i musimy ich "gonić".
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

3 września 2023

Ukraiński ekspert potwierdza: przełamaliśmy pierwszą linię obrony (wywiad)
Nikt nie mówił, że będzie łatwo i szybko. Ukraińcy długo się przygotowywali do tej kontrofensywy i dobrze dysponują tym, co mają.
Znowu przypomnę, że na początku dominowało przekonanie, że Ukraińcy nie mają szans i nie warto im pomagać, bo to byłyby pieniądze wyrzucone w błoto, a teraz niektórzy mówią, że te ich postępy są zbyt wolne lub ich nie ma.
"Pomogliśmy wam, więc na co czekacie - wpieriod!"
Z tą "ciągle zbyt małą" pomocą jest tak, że Zachód bał się "przekraczania kolejnych czerwonych linii", a poza tym od podjęcia decyzji do realizacji droga bywa długa, bo część sprzętu trzeba najpierw wyremontować i przeszkolić ludzi, a w przypadku samolotów to jeszcze trudniejsze zadanie, bo dochodzi do tego większa liczba współdziałających systemów, infrastruktura i personel naziemny - dlatego w pierwszej kolejności Ukraińcy otrzymali sprzęt postradziecki, bo go znali.
To wszystko to nie taka prosta sprawa, jak się niektórym wydaje.
Postępy w kontrofensywie są jakie są - walczy się tak, na ile przeciwnik pozwala, jak to mówią sportowcy, a w tym przypadku na szczęście (szczęście w nieszczęściu) przeciwnik od początku popełniał mnóstwo błędów - inaczej byłoby tak, jak wszyscy myśleli - że możemy tylko popatrzeć, bo jeszcze "chwila" i będzie po Ukrainie.
Tak, czy inaczej eksperci mówią, że z końcem września zaczną się duże opady i błoto, i walki ugrzęzną, a do tego czasu i tak nie będzie dużych postępów.
Jak dla mnie i tak jest bardzo duży postęp zważywszy na to, jak to na początku wyglądało. Rosja mnóstwo błędów popełniła, mnóstwo ludzi i sprzętu straciła, ale mieli co tracić, a na pomoc Ukrainie wykosztował się cały Zachód.
Aby do wiosny - będą samoloty i czyste niebo :)
3majcie się Ukraińcy - Sława Ukrajini! - Herojam sława!

Ukraina przełamała pierwszą linię rosyjskiej obrony
Doniesienia wywiadu. Rosja wysłała na front "armię rezerwową"
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

3 września 2023

Cisza przed burzą na Kremlu. "Elity tracą zaufanie do Putina"
Stracą ostatecznie jak dotrze do nich, że tej wojny nie można wygrać, ani jej zakończyć póki rządzi Putin.
Tak, jak pisałem już dawno - on jej nie zakończy, bo ją zaczął i brak sukcesu, a tylko straty to byłaby jego osobista porażka, za co zostałby rozliczony.
Pozostaje jedynie go... odsunąć w sposób bardziej lub mniej pokojowy, bo inaczej dalej będzie wykańczał Rosję, a sankcje nie zostaną zniesione.
Im dłużej będą trwały jego rządy, tym większą cenę Rosja zapłaci.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

3 września 2023

Prigożyn zbierał dowody. Putin się wścieknie
"Wszyscy" wiedzą o celu tej wojny, ale gdyby na szerszą skalę dowiedziało się o tym społeczeństwo rosyjskie, to byłaby prawdziwa "bomba".
Na początku cel był "ambitny", ale teraz celem jest utrzymanie zajętych obszarów, w tym zajętego wcześniej Krymu.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

3 września 2023

Z Rosji płyną fatalne sygnały. Szaleństwo Putina powoli wyniszczy kraj
"Jeżeli celem Władimira Putina była odbudowa Związku Sowieckiego, to Rosja stacza się w jego schyłkową i pogrążoną w nierozwiązywalnych problemach gospodarczych wersję. Im szybciej zrozumieją to zwykli Rosjanie oraz skupieni wokół Putina oligarchowie, tym dla nich i dla świata lepiej."

To koniec? Wywiady ujawniają wyliczenia, Putin ma problem
To nie "koniec" - mogą tak jeszcze długo nękać Ukrainę.
Tylko w imię czego? Co im to da?
Putin myśli, że ich "zmęczy"?
Raczej wszyscy (w Rosji też) zmęczą się Putinem, który teraz jest na etapie "odgryzania się" za to, że Ukraińcy nie przyjęli jego "oferty" poddania się i przystąpienia do "Ruskiego Miru" na wzór Białorusi.
Ukraina ma być przyjęta do NATO po zakończeniu wojny, więc Putin będzie dalej tą wojnę prowadził "choćby trochę".
Będzie straszył Rosjan NATO, uzasadniał potrzebę prowadzenia wojny i swojego istnienia.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Igor

4 września 2023

wendol
Wczoraj o 23:08

Pomijając problemy wewnętrzne, będą razem z prezydentem Xi Jinpingiem - umacniać BRICSa warto pomyśleć ile nowych państw zadeklarowało chęć przystąpienia.

Zatem wojna o Ukrainę wygląda jak to kiedyś jeden z generałów ładnie nazwał na maskowanie operacyjne.


Pozdrawiam
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
tajne.tarot-marsylski.pl

 
wendol

5 września 2023

Na razie wspólnej waluty nie utworzyli, a kwestia polega na tym na ile będą potrzebować Zachodnich technologii i co będą mieć za to do zaoferowania.
Będzie jak z "rublem transferowym", ale rozliczenia zewnętrzne to tylko dolar.
Nawet Euro się nie przyjęło z wiadomych względów - Amerykanie się nie zgodzili, bo rozliczenia międzynarodowe w innej walucie niż dolar oznaczałyby de facto upadek USA.

A zdobycie Ukrainy przez Rosję miało być sposobem na większe uniezależnienie się Rosji od Zachodu - coś jak powstanie UE wobec USA, ale w innym stylu :))
Ukraina to nie tylko czarnoziemy - pisałem wielokrotnie co tam mają.
Natomiast w BRICS Rosja się "rozpuści" - straci niezależność, bo niewiele znaczy w porównaniu do Chin, czy Indii.
Ale skoro wyrugowali się ze struktur Zachodnich, to muszą się jakoś ratować tym bardziej, że z Ukrainą im się nie udało, bo "Ruski Mir" z Białorusią to za mało, by "rozdawać karty" w tym regionie.
A ten generał to ma zboczenie zawodowe - tak, tak - zasłony dymne, siatki maskujące, makiety, a zawsze chodzi o co innego - by wywieść przeciwnika w pole, bo atak na Ukrainę to tylko pozory - Rosja tylko udaje, że ich atakuje, a tak naprawdę to im na Ukrainie nie zależy, bo to zepsuty naród prozachodni ;))
Wobec wyników jakie osiągnęli coś w tym może teraz być - atakują, żeby zachować fason, żeby głupio nie było... Putinowi ;)

Nieznane nagranie Prigożyna. "Rosję czeka tragedia"
Dobrze, że zginął, bo za dobry był. Bez niego ci debile będą słabsi.
Jako "generał" mam nową teorię: Prigożyna zabili Ukraińcy, bo Ruscy nie byliby tacy głupi, by zabijać tak skutecznego człowieka ;) A jednak - podobno nie ma niezastąpionych ludzi, więc można powycinać... wielu ;) Dzięki temu Rosja jest... wielka i nikt carowi, czy innemu nie podskoczy ;)

Ukraina może odzyskać południe kraju. Rosjanie blisko klęski?
Igor - odpuszczą sobie wreszcie tą Ukrainę, jak już mają BRICS? ;)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

5 września 2023

Rosja wciela okrutną doktrynę. Ukraińcy się szykują

Dagestański szariat i zamachy na bloki mieszkalne w Rosji. Putin mordował Rosjan, by zdobyć Kreml
A teraz dzielnie walczy z "faszystami ukraińskimi", których wspiera Zachód - to bardzo ambitne i trudne zadanie, ale od niego zależy, czy Rosja przetrwa ;)
Temat samograj i nawet brak sukcesu oznacza sukces ;)
Komuna też walczyła z Zachodem, podobnie jak teraz PiS z UE i ze "zdrajcami" w Polsce.
KrK zaś od wieków walczy z szatanem.
Trzeba mieć silnego wroga, który będzie "sypał piasek w tryby", odpowiadał za wszelkie niepowodzenia, a walka z nim będzie nieskończona i dużo profitów dająca rządzącym :))
Cytując klasyka:
https://www.youtube.com/watch?v=zwg-5Ces_L0 :))
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

5 września 2023

USA zadały cios, Chiny odpowiadają. Efekty mogą zaskoczyć Pekin
Atak na Ukrainę jako odwrócenie uwagi od BRICS? ;)

"Jest pod ścianą, nie ma wyboru". Sojusz z Chinami coraz mocniej uwiera Putina
"Strategia Pekinu jest taka, żeby Rosja wymęczyła i osłabiła Stany Zjednoczone, cały Zachód. Jednocześnie Chiny nie chcą, żeby było to postrzegane jako wojna, w której są jednym z graczy."
Czyli, jak to kiedyś powiedział Pietrzak: "Wasze życie w waszych rękach. Wasze ręce w naszych łapach."
Można powiedzieć, że Rosja odwala brudną robotę za Chiny lub inaczej, że głupota Rosji jest na rękę Chinom, bo to osłabia Rosję i Zachód, więc Chiny zyskują.
A nie mogłoby być tak, że Rosja będzie kiedyś bardziej prozachodnia, bardziej europejska? Przecież już tak było po upadku ZSRR.
Niestety nie bardzo, bo nadal mają aspiracje imperialistyczne (taka nostalgia), a mentalnością bliżej im do Wschodu niż Zachodu - przynajmniej tym starszym, którzy u nich teraz rządzą.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

5 września 2023

wendol:
Na razie wspólnej waluty nie utworzyli, a kwestia polega na tym na ile będą potrzebować Zachodnich technologii i co będą mieć za to do zaoferowania.

"Policzek dla USA". Chiny pokazują, że nie potrzebują pomocy
Wygląda na to, że do tej pory Chiny potrzebowały Zachodu jako źródła technologii i rynku zbytu dla swoich produktów, ale wraz z powstaniem BRICS Chiny będą dla mniej rozwiniętych krajów tym, czym USA były dla Zachodu - "siłą przewodnią rozdającą karty".
Tak więc nie zgadzam się z tym, co pisałem wcześniej ;)
Może dzięki temu Tajwan też nie będzie Chinom już potrzebny?
Jest potrzebny USA, ale Tajwańczycy to też spryciarze :)
Tajwan chce bronić TSMC przed Stanami Zjednoczonymi
Tymczasem w Chinach:
Nachodzi chińska alternatywa dla Windowsa. Nowy system ma szansę podbić zachodnie rynki
Raczej "wschodnie". To ma być przede wszystkim tanie, ale zależy do czego komuś służy komputer. Linux jakoś wielkiej kariery nie zrobił, ale jak HarmonyOS ma harmonicznie łączyć zalety i prostotę Androida z Linuxem to na Zachodzie też znajdzie klientów chcących mieć coś podobnego do smartfona, ale większego i bardziej uniwersalnego. Na pewno to lepsze niż tablet z Androidem, a mniej "wymagające" niż laptop. ChromeOS się nie upowszechnił, bo jest zbyt "hermetyczny".

Utajnili, co się dało, ale można czytać między wierszami. Wniosek? Taka wojna nie złamie Rosji ekonomicznie
Skoro Rosji nie udało się zdobyć Ukrainy, to Putin przynajmniej będzie miał zyski polityczne w Rosji na zasadzie, którą wcześniej opisałem, więc dla niego teraz opłacalne jest by ta wojna trwała jak najdłużej, ale jednocześnie nie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla Rosji, a kryzys w Rosji będzie zwalał na Ukraińców, z którymi "trzeba walczyć", bo:
Putin zaczął wyzywać. Reporter zamilkł
Teksty na użytek wewnętrzny.
Skądś to znamy - Putin ma Ukrainę i Zachód, a PiS Tuska i Zachód.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Igor

6 września 2023

wendol
Wczoraj o 23:46

Problem w tym wszystkim polega na tym, co w tym, co mówi W. Putin jest prawdą a co prawda nie jest.


Jeśli chodzi o Tajwan to wcale nie jest powiedziane, że wojna o Tajwan musi nastąpić, może w ogóle do niej nie dojść.

Tajwan Zjawiska Pogodowe

Pozdrawiam
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

6 września 2023

Tak ekstremalnej pogody jeszcze nie widziałem - mocne, robi wrażenie.
A jak na portalach o sprzęcie i oprogramowaniu podają informacje, że na Tajwanie ileś tam wafli krzemowych uległo zniszczeniu z powodu powodzi lub braku ciągłości zasilania, to ludzie komentują, że producenci sami coś celowo zepsuli, by ceny wzrosły.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Igor

7 września 2023

wendol
Wczoraj o 22:55

Szkoda tych głupot słuchać, tak wygląda kwestia problemów przed którymi wszyscy na całym świecie możemy stanąć. Stąd Intel przezornie buduje fabrykę półprzewodników w Polsce. Z tej jednej prostej przyczyny. Do tego dochodzą ryzyka jakie mogą wystąpić na terenia Japonii a związane z brakiem stabilności geologicznej. I wtedy łańcuchy dostaw pójdą jak to mówią w .... Covid to będzie nic.

Oby tak nie było.

Pozdrawiam
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

7 września 2023

Jak pogoda może mieć wpływ na produkcję czegokolwiek?
Czasem popada, a nawet zagrzmi i wiatr większy powieje, a innym razem jest ciepło i nie pada - zawsze tak było.
Globalne ocieplenie to bujda - tylko szukają pretekstu, by ceny podnosić, więcej zarabiać i nas okradać! Wszyscy kłamią! To spisek!
Jak ktoś sam czegoś nie doświadczył, nie zobaczył, to czasem trudno zrozumieć.
Doświadczył tylko klimatu umiarkowanego i kłamstwa komuny.

6 dni temu o 21:47
wendol:
Pierwsze linie obrony zostały już w wielu miejscach sforsowane przez Ukraińców - "zęby smoka" i inne umocnienia okazały się tandetne, bo robili to ludzie nie mający o tym pojęcia i jak zwykle u Ruskich byle jak.
Pola minowe dają się Ukraińcom bardziej we znaki, bo jest tego dużo.

Ukraiński dowódca: Osławione "zęby smoka" rosyjskiej obrony to żart i zostały łatwo sforsowane
"Dlaczego te piramidy zostały zbudowane, szczerze mówiąc, jest dla mnie tajemnicą - powiedział Dykyj. - Jedynym racjonalnym wyjaśnieniem jest to, że ktoś po prostu wykorzystał budżet. Nie ma z nich absolutnie żadnego pożytku, ponieważ nie zatrzymują czołgów - dodał."
"Były dowódca mówił również o trudnościach, z jakimi mierzy się armia próbując przełamać trzy linie obrony.
- To bardzo skomplikowane. To ogromne pole minowe. Być może największe w historii Europy - powiedział."
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

26 września 2023

https://www.youtube.com/watch?v=MjWOa2IeeBI

Niebezpieczne związki Andrzeja Dudy
Suwerenny PL
rózne aspekty przyjaźni polsko ukraińskiej

W ramach kampani przed wyborczej zostały zadeklarowane różne głupoty typu o tym że będziemy mniej wspierać Ukrainę
co było i jest na okoliczność wyborów

Natomias deklaracje ukraińskie jakie z tego wynikły
to nie jest już gra pozorów
oni takie mają zdanie, dajesz to dobrze a nie masz bo już odałeś to się zadłuż i dawaj więcej
bo tak to jesteś zły frajerze.
 
wendol

27 września 2023

Ukraińskie zborze miało przejeżdżać przez Polskę, a nie tu zostawać, ale jak zwykle "Polak potrafi" i ktoś zrobił sobie interes z tego procederu - Kołodziejczak podobno wie kto, ale powiedział, że nie chce skończyć jak Lepper.
Natomiast PiS wplotło Ukrainę do swojej stałej retoryki i teraz wg nich Ukraina chce zaszkodzić Polsce wraz jak zwykle z Niemcami, UE i Tuskiem.
Kolejny wróg doszedł przed wyborami, ale PiS jak zawsze dzielnie broni polskich interesów.
Mam nadzieję, że to wariactwo niebawem się skończy.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

28 września 2023

To jest zborze albo oligarchów albo korporacji
a na pewno tych którzy tym masowo kupują i posredniczą w obrocie
a nie prostego rolnika
globalnemu dystrybutorowi łatwiej operować takimi małymi ze względu na skalę
przekrętami zaniedbaniami bo coś trochę nie pojechało dalej
a polska ziemia w stosunku do żyzności ziem Ukrainy to ugór
to polski rolnik nie ma szans na zysk który
dałby jemu godne życie z tej jej uprawy.

Polityka to nie jest miejsce na zarty
jak się coś mówi a czasem nie mówi
to jest to wyznacznik tego co potem się dzieje.
 
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 600
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.