Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
A więc wojna zaczyna się kończyć
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 598
wendol

24 lutego 2022

O godz. 4 nastąpił atak Rosji na Ukrainę - w kilku miejscach na raz.
Putin tym samym został zbrodniarzem wojennym - ma i będzie miał jeszcze więcej istnień ludzkich na sumieniu.
W głowie się nie mieści.
To ile za głowę Putina?
Ten debil chyba zwariował.
Mam nadzieję, że kiedyś go dorwą.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

16 marca, 01:24

https://www.youtube.com/watch?v=kGYeTH8WAbk
"Rolnicy i myśliwi pod Sejmem. Bitwa"
Mocne epitety i sceny batalistyczne - nerwy puszczają po obu stronach.
Jak jest taka zawierucha, to lepiej nie być przypadkowym przechodniem, a tym bardziej nieprzypadkowym. Takie akcje rządzą się własnymi prawami (a raczej bezprawiem) i takie, czy inne rządy w naszym pięknym kraju tego nie zmienią, a zresztą masz rację Nicze - jednym z zadań Policji jest zastraszenie, tzn. zniechęcenie ludzi do udziału w takich zadymach.

Bo widzicie towarzyszu - w krajach takich jak Rosja, czy Białoruś ludzie już dawno zrozumieli, że nie warto protestować.
A może nie protestują, bo jest im tak dobrze, że nie mają powodów? ;)
Poza tym w tamtych krajach ludzie są bardziej kulturalni i bardziej szanują Milicję, tzn. większy respekt czują ogólnie do państwowego "wymiaru sprawiedliwości", bo "nagrody" są tam większe.

Bo to jest tak towarzyszu, że kapitaliści sobie wymyślili, że jest własność prywatna, państwo się nie wtrąca, nie przeszkadza obywatelom, a dochody czerpie z podatków.
Tylko, że są z tym same problemy.
Bardziej przebiegli kapitaliści rejestrują działalność w rajach podatkowych, rosną w siłę (kapitał), a słabsi są coraz słabsi.
Tacy rolnicy na przykład protestują, że to niesprawiedliwe, że zarabiali więcej, a teraz mniej, bo są tacy, co zarabiają jeszcze więcej niż wcześniej.
I co z tym zrobić towarzyszu?
- Można tak "po naszemu": zabrać im ziemię, będą pracować w kołchozach, czy sowchozach i nie będzie problemów, bo już nie powiedzą, że ktoś zarabia więcej (jakiś inny burżuj), bo tym kimś będzie państwo, a państwo będzie miało taki autorytet, że gaz łzawiący, czy pałowanie to będzie delikatna pieszczota.
Ja bym towarzyszu pogonił tych wszystkich kapitalistów większych i mniejszych, bo się tylko ze sobą kłócą i walczą kto więcej zarobi, ale to nie takie proste, bo dotyczyłoby to wielu (zbyt wielu), a ludzie przyzwyczaili się już do demokracji.
Jest inny sposób...
Otóż wystarczy dalej się nie wtrącać, nie przeszkadzać, a mechanizmy rynkowe zrobią swoje.
Jak już zostanie kilku lub jeden "Elon Musk", to się takiego/takich "załatwi", bo wtedy już będzie tak źle, że ludzie to poprą - ucieszą się nawet.
Tak więc, niech kapitaliści wyżynają się nawzajem, gromadzą jak najwięcej, to wtedy będzie łatwiej to przejąć - jakąś decyzją polityczną podyktowaną dobrem ogólnym.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

16 marca, 02:44

Tusk, Macron i Scholz ogłosili decyzję, która może zmienić przebieg wojny w Ukrainie
"Z kolei aktywa Rosji zamrożone w Europe mają być wykorzystane na broń dla Ukraińców."
Ano właśnie.

W sumie dobrze, że jest ryzyko, że USA nie będą dalej pomagać - dzięki temu są ciekawsze pomysły i to mocno "precedensowe".
Tłumaczą to tak, że rosyjskie firmy należą do oligarchów, którzy mogli robić interesy tylko za zgodą Putina. Można ich nazwać "słupami", bo de facto wszystkie sznurki trzymał Putin i oni go zasilali.
Ukrainie należą się ogromne odszkodowania od Rosji, więc kiedyś zostanie to wszystko podliczone i rozliczone - wydatki Ukrainy na obronę przed Rosją też.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

16 marca, 07:44

System przez swoich "cichych" agentów prowadzi politykę
rozwadniania prawdziwych i słusznych postulatów ludzi
obnazanie tego jak to robią co robią
pozwla na nie stracenie głównego własnego celu
i taki "zmywak" to bardzo ładnie wyciąga na światło mniej rozgarniętym
intelektualnie jednostkom

A to że te mniej rozgarnięte jednostki same sobie sa winne że patrzą na świat
bez zrozumienia o co w tym świacie chodzi
to jest ich wina.
To jest problem sztafety pokoleń ze rewolucje wycinaja tych którzy są zupełnie "niepoprwni" dla rzadzących.
A policja to takie "matołki" które za kasę same siebie oszukują że robia dobrze wszystkim.
Matołkowatość tych ludzi polega na tym że nie rozumieją że tu i teraz to są nawet potrzebni bo kims bicie i straszenie ludzi trzeba załatwić
ale jak była by taka mozliwość to rzadzący i ich mają w totalnej pogardzie tak jak tę resztś społeczeństwa której ci pilnują
Tylko jest biznes tę resztę społeczeństwa się okrada
dzieląc się trochę z tymi "owczarkami" którym to powierzono.

Dlatego że nazwa "pies" jest adekwatna do stanu rzeczy jaką musi wykonywać człowiek zatrudniony w takiej robocie
poszedł byc może w zamyśle pomagania ludziom a tu zrobiono z niego tylko
kogoś do przganiania ludzi.
Ponieważ słuszne postulaty społeczeństwa nie sa realizowane
bo chodzi o zysk rządzących tych ze swiecznika i tych z cienia
to koniec końców sytuacja tego pracownika staje się gorsza i gorsza
i on nie rozumie tego "strzelania sobie w stopę"
 
nicze

16 marca, 07:58

Ma satysfakcję że jest "ważniejszy" od innych
a jak przychodzi co do czego musi jak struna być wyprostowany przed swoim przełożonym.
Jest po tresurze i jest nie rozumiejący absurdalniści tego co tu się od wala.
Albo jest jemu to wygodne.
 
nicze

16 marca, 07:58

"Ukrainie należą się ogromne odszkodowania od Rosji"
znów tekst dla upośledzonych umysłowo nie rozumiejących tego że nasi rodzice dziadkowie my zostalśmy i okradzeni z tego co po wojnie ciężką pracą zostało wycharowane a potem lekką ręką zamienione w ruinę.
Wciskanien
nam takich tekstów właśnie oddala nas od tego że coś powinniśmy produkować być w tym dobry i na tym budować dobrobyt społeczeństwa.

Ludzie dają się łapać na takie tejsty
żeby zabrać Niemcom bo oni wini i co przecież i tak to zostanie wrzucone w "błoto".

To juz widać z tekstu powyższego że pójdzie na wwysiłek militarny
a nie na stanowiska pracy i godne życie dla ludzi.

Zapominając że Ukraina jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajów
które nie dbają o ludzi tylko ich wykorzystują
bo cały czas mentalność post sowiecka nie masz władzy jesteś nikim.

Ktoś tu z tekstów "zmywaka" niewiele przyswaja.
 
nicze

16 marca, 08:19

https://www.youtube.com/watch?v=ZEJitSUG7qo
 
wendol

16 marca, 10:48

Odwracasz uwagę i konsekwentnie udajesz, że na Wschodzie nie ma wojny, Rosja nie napadła Ukrainy, a chodzi jak zwykle o pieniądze, ale nic z tego nie wynika i nie zmienia faktu, że póki Putin żyje, to do upadłego będzie atakował Ukrainę i nie wycofa się z tego, a dlaczego to już wielokrotnie pisałem.

O tym, jak to za komuny nie istniało pojęcie rachunku ekonomicznego i po otwarciu rynku nie wytrzymali konkurencji też wiele razy pisałem.
"coś powinniśmy produkować być w tym dobry i na tym budować dobrobyt społeczeństwa" - genialna myśl :) Wszyscy by tak chcieli, tylko że jedni robią to lepiej, a inni gorzej. Polska miała być drugą Japonią zaraz po upadku komuny - chyba niejaki Lech Wałęsa wymyślił to hasło - też geniusz.
A ile lat zajęło Japonii zanim stała się... Japonią?
Akurat oni wyspecjalizowali się w elektronice.
Tylko, że to było dawno temu, a dziś "próg wejścia" jest dużo wyższy we wszystkim, bo świat nie stoi w miejscu - inni się rozwijali, zdobywali doświadczenie, doskonalili się, a Polska straciła całe lata na komunę, a teraz są tacy, co nadal nie rozumieją, tylko mają poczucie wielkiej krzywdy dziejowej, jak to jacyś "oni" zamienili w ruinę coś, co wspaniale funkcjonowało i mogło funkcjonować nadal, a Polska byłaby ewenementem na skalę światową, gdzie przetrwało to, co gdzieindziej padło ;)

A "zmywak" mnie nie bawi - narzekać, czy to w Polsce, czy w UK jak jest źle i jak to jedni się bogacą, a innych państwo nie wspiera, to każdy potrafi - zwłaszcza "każdy prawdziwy Polak" - taki typowy.
Fakt - mądrości "zmywaka" nie przyswajam :))
Może przede wszystkim dlatego, że jestem jakiś... "dziwny" - nie mam zwyczaju obwiniać jakichś "onych" o swój los i "naiwnie" wierzę, że jak czegoś się nauczę, będę w czymś dobry, to sobie poradzę i "oni" mi w tym nie przeszkodzą.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

16 marca, 14:15

wendol:
Odwracasz uwagę i konsekwentnie udajesz,........... już wielokrotnie pisałem.


tak konsekwentnie ktos udaje że czasów sprzed 2014 roku nie było
nie było Wołynia nie było gnębienia róznych innych od ukraińskiej narodowości
a potem nie było 8 lat ostrzeliwania cywilnych osiedli w Dombasie i Ługańsku.


Nie było umów pokojowych nie respektowanych
i nie służyły przygotowaniu do wojny
i to takiemu marnemu przygotowaniu
Tylko Putin jest winny

I oczywiście nie zauważać mamy że tu czy tam zapieprzać na swoją egzystencję musiszale gro z tej pracy jest rozkradane i marnowane
 
nicze

16 marca, 16:35

https://www.youtube.com/watch?v=T7g1UfB2Sqc

" a więc wojna ma zamiar się rozkręcać "
 
tajne.tarot-marsylski.pl

 
wendol

17 marca, 19:36

wendol:
18 grudnia, 22:01
Rosyjski pułkownik chce zeznawać w Hadze widział rosyjskie zbrodnie na własne oczy
Zdrajca ;p

nicze:
nie było Wołynia nie było gnębienia róznych innych od ukraińskiej narodowości

Jak za Wołyń to rozumiem - można za to przynajmniej kilka rakietek wysłać na Kijów, Odessę, Lwów... i przy okazji też na Berlin, Frankfurt, Hamburg... za drugą wojnę światową.
A odnośnie narodowości to Polacy też mają coś na sumieniu, więc należy Ci się Nicze łomot.
Tylko żeby ktoś nie wziął tego na poważnie - pokazuję tylko "mądrość i logikę" takiego myślenia.

Rosja prowokuje zaostrzenie sytuacji w Donbasie
Ośrodek Studiów Wschodnich
"Przekaz jest skierowany przede wszystkim do społeczeństwa rosyjskiego"... i jest do Niczego ;))

Dlaczego (tak naprawdę) wybuchła wojna na Ukrainie? Ład światowy według Rosji i Chin
Też z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Sorry Nicze, że nie z "Ośrodka Studiów Zmywakowych" ;))
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

17 marca, 23:05

Rosja 2024. Stan państwa (FILM DOKUMENTALNY)
Ośrodek Studiów Wschodnich
Trzeba przyznać, że poziom analiz mają wysoki.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

17 marca, 23:21

logika i mądrość polega na tym żeby pamiętać o ogarnięciu całości problemu

czyli twierdzenie że tylko Rosja winna, Putin winny
a ominięcie że nie pierwszy raz ktoś ma kłopoty ze współżyciem z sąsiadami
gdzie tradycje się gają głęboko dalej niż wiek dwudziesty.

Film o niedomaganiach Rosji
to io samo można powiedzieć o niedomaganiach Polski
 
wendol

18 marca, 01:29

Obejrzyj uważnie, poczytaj również to, co ja pisałem, bo zdarzało się, że dochodziłem do czegoś szybciej niż zostały opublikowane wypowiedzi ekspertów i pomyśl wreszcie..., a dopiero później się wypowiadaj, żeby trzymało to jakiś poziom.

"nie pierwszy raz ktoś ma kłopoty ze współżyciem z sąsiadami
gdzie tradycje się gają głęboko dalej niż wiek dwudziesty"
No właśnie - jako pracę domową (wstęp do poważnej dyskusji) polecam Ci powtórzyć materiał z zakresu szkoły podstawowej i średniej na temat wcześniejszych dokonań Rosji, a dopiero później przejdź do wieku dwudziestego :))
Podpowiedź: Rosja to państwo bardzo imperialistyczne i w odróżnieniu od innych, powiedzmy że podobnych w przeszłości, nadal prowadzi podboje (podbój) militarne.

"Film o niedomaganiach Rosji
to io samo można powiedzieć o niedomaganiach Polski"
Jak "to samo"?, to kolejne zadanie dla Ciebie: wskaż w punktach podobieństwa Rosji i Polski.
Podpowiedź: jakieś tam są, ale kiedyś były większe :)

Poważnie Nicze - dokształć, doucz się najpierw, włóż trochę pracy, pomyśl, przeanalizuj dokładnie...
Wiem, że są tacy, co mimo wszystko nie potrafią czytać ze zrozumieniem, wyciągać wniosków zwłaszcza z bardziej obszernego materiału, ale w większości przypadków to tylko kwestia włożonej pracy w mniejszej lub większej ilości.
Jak Ci szło w szkole?
Kiedyś było lepiej?

A jak bardzo chcesz, to możesz jeszcze dodać jakąś "rozprawkę" o Ukraińcach, jak to ten naród ma coś takiego w genach, że dosłownie od zawsze napadali na sąsiadów, podbijali itp., więc teraz Rosja powinna ich podbić lub przynajmniej zniszczyć.
Już dużo Ci pomogłem...
Tylko postaraj się tym razem, przyłóż i popracuj nad formą.
Po prostu jak coś robisz, to zrób to dobrze.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

18 marca, 08:49

https://www.youtube.com/watch?v=8b-757-0HIE
"Jesteśmy "karmieni" propagandą"

Tak ktoś chce osiagnąć określony cel
a ten cel to jest robienie przez kogoś kasy

nie jest dobrem ogółu.

Wciskanie nam głupot przez rządy i pomniejsze indywidua będące na sponsoringu wielkich tego świata nie jest zdrowo rozsądkowe

Tak napisałem czy tu czy "tam"
na swoją egzystencję trzeba ciężko pracować
i po odrzuceniu propagandy warunki są całkiem podobne
jak ktos pokazuje niedomogi Rosji to uczciwie było by pokazać niedomogi Polski

Ponieważ przekaz jest nieuczciwy
to widać
że chce się nas zagonić tylko na wojnę z której bedziemy mieli kolejne

śmierci kaleki i rozwaloną gospodarkę

Ten przekaz jest bardzo niuczciwy
bo nie pokazuje że trzeba żyć pokojowo

co nam po tym że ruski chce nas okraść jak tu nas już dostatecznie mocno rąbią

że taki Strumyk nie jest w stanie znaleźć godnej pracy
i założyć rodziny.

Przykład że jego rodzice mając jednego jego nie stać ich jako rodziny na cokolwiek większego
jak mnóstwo rodzin w Polsce
pozostają cych przy jednym dziecku bo nie da się tu godnie rzyć z większą ilością
po prostu dziś jest tak a jutro zupełnie niepewnie
taki pieprzony pseudo kapitalizm.

Mając jedno dziecko daje się wiązać koniec z końcem na przyzwoitym poziomie
i wieżyć w takie propagandowe bzdury które oderwane są od realiów
jakby się miało dwójkę czy trójkę dzieci.

Oczywiście że ludzie mają też i dobre prace i więcej dzieci
ale jest to zrobione w modelu że jak kogoś nie wykorzystasz to sam nie masz.

Czyli ktoś mniej "zaradny" życiowo czyli nie okradający innych
ma zdecydowanie bardzo pod górkę.

Nie jest ktoś geniuszem informatycznym czy w czymkolwiek bardziej wyróżniający się z przeciętności
to jest jak jest
I rodzina strumyka ma tak jak ma.

Jak było by normalniej to było by więcej jakiejś poważniejszej pracy i djacej dobre dochody
do normalnego życia.
W Warszawie łatwiej o pracę a gdzie indziej jeździć ileś kilometrówszukać
bez sens bo na drogę nie zarobi.
 
wendol

19 marca, 01:55

Autor filmiku, który wrzuciłeś mówi o "pokojowym rozwiązaniu konfliktu".
Gdybyś zapoznał się z materiałami z Ośrodka Studiów Wschodnich, to byś wiedział, co znaczy "rozwiązanie pokojowe" wg Putina.
Mało tego: Putin zaprasza do "koalicji" różne państwa obiecując wprost, że będą mogły "załatwiać swoje sprawy" w stylu rosyjskim - czyli przy użyciu wojska.
Zgoda na to, by Ukraina jak chce Putin stała się "państwem kadłubkowym" (skoro nie może jej podbić) byłaby "niewychowawcza" i zachęciłaby inne państwa do podobnych działań.
A odnośnie straszenia bronią atomową, to żadna nowość - znawcy tematu mówią, że to jest broń psychologiczna i działa tylko wtedy, gdy inni się jej boją, natomiast ewentualne jej użycie jest obosieczne.
Putin jest chory, jest psychopatą, przeliczył się, ale jakiś instynkt samozachowawczy ma.
"Nie pomagajcie Ukrainie, bo Putin się wkur..., że mu przeszkadzacie w jej zdobyciu". Co to ma być? Z terrorystami się nie negocjuje.
Eskalacja nie jest na rękę Putinowi, bo wtedy "za szybko" dla Putina by się to skończyło. Dla niego najlepiej, żeby ta wojna się "tliła" jak najdłużej, żeby zbyt dużych wydatków nie ponosił, a wtedy może rządzić do "usranej" tłumacząc tą wojną wszelkie kryzysy i niedostatki, a jednocześnie będąc "bohaterem narodowym", który dzielnie walczy z całym Zachodem i pokazuje im "figę" wobec ich zamiarów zabrania Rosji Ukrainy, która przecież "historycznie do Rosji przynależy i nie jest prawdziwym państwem, tylko sztucznym tworem, zamieszkiwanym przez ludność rosyjską będącą pod okupacją faszystów".
Skoro nie udało się Putinowi zdobyć Ukrainy, to "plan B" też jest dla niego dobry.

Ja oglądam filmiki, które wrzucasz i coś Ci tłumaczę, ale nie byłoby takiej potrzeby, gdybyś zapoznawał się z bardziej dogłębnymi analizami, które podaję Ci na tacy.
Mam Ci za każdym razem "streszczać" i wyciągać wnioski za Ciebie, prowadzić za rączkę?

Co do tego całego "kapitalizmu" masz rację, ale jest jednak zasadnicza różnica między rozkradaniem, zabijaniem, niszczeniem itp. w trybie wojennym, a "okradaniem" (wykorzystywaniem) innych przez "kapitalistów" w trybie pokojowym i okupacja rosyjska nie jest tu żadną sensowną alternatywą.
Ukraińcy jednak wolą zaznać (jak wiele innych krajów przed nimi, w tym Polska) tego "zgniłego kapitalizmu" i co im zrobisz?

Rozmowa z Tobą Nicze jest kręceniem się w kółko od lat - przecież to wszystko było już mówione.
Jedni mimo wszystko do czegoś dochodzą, a inni w kółko powtarzają te same teksty "zachwycając się" jak jest źle, bo i tak... cię okradną?
Kiedyś nawet twierdziłeś, że nie rozumiem, o czym mówisz.
Z moją matką jest podobnie: coś tam gada, ja krótko przytaknę, po czym poruszam inne wątki, a ona odnosi wrażenie, że mówię nie na temat (bo jeszcze nie przemyślała tego, co wcześniej powiedziała - zatrzymała się na tym), nie zrozumiałem, więc znowu powtarza to samo (jakieś jest zdaniem odkrywcze stwierdzenia) - bardzo męczące.

https://www.youtube.com/watch?v=T1Sb78h3Qu4
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

19 marca, 05:11

Trochę tekstów ludzi bardziej zorientowanych w temacie:

Putin ZAATAKUJE POLSKĘ?! Gen. Skrzypczak NIE MA ZŁUDZEŃ
Wersja bardziej "lajtowa".

Czy Rosja uderzy atomem w Polskę? Major wywiadu Cheda o tym jak duże jest prawdopodobieństwo ataku
Wersja bardziej "hardcorowa" - wyczerpująca (bardzo) analiza różnych ewentualności i "plastyczne" przedstawienie konsekwencji.

Spoko Nicze: to filmiki - tak, jak lubisz.
W razie większego konfliktu Ty też do czegoś się przydasz:
zrzucimy Cię na spadochronie na terytorium wroga i rozłożysz ich ekonomię na łopatki tłumaczeniem, że nic (niczego) nie opłaca się robić, bo i tak ktoś wszystko rozkradnie ;))

A na poważnie, to patrząc w szklaną kulę ;) mówię, że jak Putina wcześniej szlag nie trafi (lub ktoś z jego otoczenia), to będzie jeszcze "długo i szczęśliwie", spokojnie sobie żył jako "zbawca narodu" podczas "wiecznej" ("odwiecznej") wojny z Zachodem - j.w.
Natomiast ekonomicznie to dla wszystkich będzie "bryndza", bo przy dzisiejszej, wysłużonej już przez lata ekonomii światowej powrót do "Zimnej Wojny" przyspieszy tylko proces upa... tzn. konieczność wprowadzenia nowych rozwiązań.
Na pewno nudno nie będzie - będzie się działo.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

19 marca, 07:49

Żołnierze NATO są już na Ukrainie. Hiszpański dziennik potwierdza słowa Sikorskiego
"W publikacji zastrzeżono, że żołnierze NATO nie brali i nie biorą udziału w walkach."
Ale byli żołnierze, różni najemnicy, ochotnicy i inni "pasjonaci" biorą udział.
"Wszyscy rozmówcy dziennika zgodzili się, że żadna armia NATO nie uczestniczyła w działaniach bojowych na Ukrainie. Gazeta pisze, iż z jej źródeł wynika, że państwa NATO mają swych informatorów w terenie, którzy dostarczają informacji o sytuacji na froncie, o skuteczności dostarczanego Ukrainie uzbrojenia, ewentualnych problemach z użyciem sprzętu oraz ewentualnej korupcji."
Masz Nicze "streszczenie", żebyś się nie "zawiesił" i znowu nie wrzucał "chłamu".
Nie myśl, że odwalam tę robotę tylko dla Ciebie - nawet jeśli Ty nie skorzystasz, to inni owszem.
W sumie Ci dziękuję, bo inaczej chyba by mi się nie chciało i nie czułbym potrzeby, ale uzmysłowiłeś mi, że istnieją ludzie, którzy mogą nie ogarniać nawet prostych rzeczy mając dostęp do informacji i nie będąc Rosjanami.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

19 marca, 07:53

Tak mówisz o Beny Hilu polskiej wojskowości
którego analizy
jak je prześledzic w czasie
to są mało trafione.

Czyli wszystko sprowadza sie do tego zebysmy na coś patrzyli i wyciagali takie wnioski jakie wielcy tego swiata nam podsuwają

w kazdej wypowiedzi kogokolwiek jest troche sensu i może być trochę bezsensu
ale trzeba widzieć tylko to co ktoś chce
decydując za nas.

dawno podkreślałem że chcesz odziać Strumyka w kamasze
wysłać go tam gdzie nieciekawie
i jak wróci jesli wróci
to tak jak "zmywak" podkreśla weteranami nikt się nie przejmuje
ważniejsi są ci przemoczeni "inżynierowie i lekarze" płynący do nas z Afryki.

Robisz a przynajmniej usiłujesz ludziom dramat intelektualny we łbie
jeżeli ktoś bierze na powaznie te kocopoły co przytaczasz
interpretując je tylko z jednej jedynie słusznej strony.

Niewazne jak jest wazne jak się to "widzi".
 
wendol

19 marca, 08:07

A jednak znowu nie zapoznałeś się z tematem.
Jeśli chcesz rozmawiać poważnie, to wskaż o co Ci chodzi zamiast powtarzać w kółko te same teksty o "interpretacji tylko z jednej słusznej strony".
Chyba powinienem zacząć wymagać na wzór Igora, byś zapoznawał się na bieżąco i komentował, jak ja to robię, byś coś przyswoił i nauczył się wyciągać wnioski zamiast gadać zawsze to samo o wszechogarniającej propagandzie.
Twoje puste i zdawkowe teksty świadczą o nieznajomości materiału.
W szkole nawet oceny miernej byś nie otrzymał, bo nawet nie potrafisz odnieść się i uzasadnić tego, co piszesz.
Znowu Ci pomogę: nadal tkwimy w "komunie", jest "jedynie słuszna" propaganda, więc nie ma sensu tego słuchać (i czytać), a rację mają tylko ci, co mówią "bardziej oryginalne" rzeczy, czyli inne niż "reszta" :))
A co powiesz o tym, co powiedział major wywiadu Cheda?
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

19 marca, 10:27

Dron USA MQ9 Reaper rozbił się w Polsce
Jest pierwszy sukces Rosji w wojnie z Polską, a mogą być kolejne...
Amerykanie niech wracają do siebie, bo tylko denerwują Ruskich i stanowi to zagrożenie dla Polski.
Najpierw niech Ukraina podpisze szybko pokój z Rosją, odda przynajmniej to, co Ruscy już zdobyli i zrzeknie się tych swoich dążeń wstąpienia do UE i NATO, i niech się rozbroją, to może Rosja da wszystkim spokój.
Pomoc Ukrainie jest bardzo niebezpieczna i za dużo nas wszystkich kosztuje, a z Rosją można robić interesy, jak przestaniemy ich denerwować.
Ukraińcy chcą się "odgryzać", bo jakieś straty ponieśli, ale poniosą jeszcze większe i nie tylko oni, jak się nie opamiętają.
Prawda Nicze?
Masz spojrzenie "z drugiej strony".
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 598
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.