Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
A więc wojna zaczyna się kończyć
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 600
Poprzednia strona | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | .. | 29 | 30 | Następna strona
wendol

24 lutego 2022

O godz. 4 nastąpił atak Rosji na Ukrainę - w kilku miejscach na raz.
Putin tym samym został zbrodniarzem wojennym - ma i będzie miał jeszcze więcej istnień ludzkich na sumieniu.
W głowie się nie mieści.
To ile za głowę Putina?
Ten debil chyba zwariował.
Mam nadzieję, że kiedyś go dorwą.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

9 marca 2022

https://www.youtube.com/watch?v=n9aopftbOKc
 
wendol

9 marca 2022

Mądre Nicze - dzięki.
Zajrzyj do tematu "Globalizacja...".
No właśnie tak jesteśmy rozgrywani wszyscy - walka o monopol.
Była kiedyś batalia Unii z USA, bo oni chcieli połączenia rynków, ale Unia stwierdziła, że amerykańskie firmy są za duże, za silne.
Unia przynajmniej dba, żeby jakaś konkurencja i wybór były.
Z tym PiS-em to też trafnie zauważyli, że chcą pieniądze wyrwać podobnie jak przy COVID.
Teraz PiS kombinuje z wojskiem, żeby też wydatki były poza wszelką kontrolą, bo... "wyższa konieczność". Rozkradają strasznie.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

9 marca 2022

Włamali się na prywatną posesję, a tam zaskoczenie. Żołnierze Putina przepędzeni przez… starsze małżeństwo. WIDEO
Tak to jest jak się napada na "bratni naród", gdzie ludzie mówią tym samym językiem.
Wiem, że to filmik z kamery ochrony, ale ruchy tych "żołnierzyków" mnie rozbawiły :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

10 marca 2022

To jest właśnie problem że wojska rosyjskie nie są zainteresowane
tworzeniem przemocy wobec mieszkańców Ukrainy.
Naprawdę w Rosji mieszka tyle narodów że jakoś się tolerują dogadują w jednym języku
i emocjonalnie nie są przygotowani do tego że Ukraińcy wychowywani byli w duchu nacjonalizmu i na swojej ziemi zastrzelą każdego kto nie swój.

Nie wiem po co został zmieniony tytuł tematu
wojna ma się szybko nie skończyć
bo jak dwu się bije trzeci zyskuje.
My trzecią siłą nie jesteśmy my jesteśmy drugą i jak się podłożymy to wszystkie niedostatki wynikające z ekonomi pójdą na winę wojny.

Mamy księżycowa gospodarkę mało co produkujemy a to co mamy do kupienia kupujemy na kredyt zadłużając się ciągle

Oczywiście lepiej kupować tam gdzie taniej
ale samemu też trzeba coś mieć na wymianę co można produkować tanio i mieć na wymianę.
Takie są realia produkcji
Kupiłem w oszołomie kilogram suszonej morwy białej wyhodowanie i ususzenie w polskich warunkach było by kosztowało krocie a w Tadżykistanie wyhodowano i ususzono i cena z zyskiem sklepu to jakieś 35 złoty.
Dlatego nie opłaca się mieć każdej produkcji.

A tutaj wojna się szybko nie skończy bo są strony które nie chcą żeby się skończyła.
 
wendol

10 marca 2022

Putin się kończy.
Ściąga poborowych z prowincji i już nawet OMON rzuca do walki.
Pieniądze mu zablokowali, to złoto sprzedaje w promocyjnej cenie bez VAT.
Wiesz ile Rosję kosztuje każdy dzień wojny? Igor mi tłumaczył.
Coś wreszcie strzeli Putinowi do głowy - obawiają się, że może użyć broni chemicznej.
Miałem taką wizję, że leżał w kałuży krwi, że coś mu strzeliło do głowy z najbliższego otoczenia.

A to taka "wisienka na torcie":
Zgotuje Rosjanom piekło. Legendarny "Wali" jest już w Ukrainie

Za dużo Nicze u Ciebie teorii spiskowych, a za mało informacji znasz.
Miałeś się "dowiedzieć", co jest najcenniejszego w Ukrainie...
Wreszcie Ci pokazałem to, co już dawno zostało napisane nawet na tym forum.
Nie wiem, czy w ogóle coś z tego skojarzyłeś, bo jakiś nieprzytomny jesteś.
I jak tu z Tobą rozmawiać?
Strasznie ciężki jesteś.
Ta wojna nikomu się nie opłaca, a już najmniej Putinowi i Rosji, ale on chyba tego nie rozumie, podobnie jak Ty wielu rzeczy.
Putin jest izolowany informacyjnie przez otoczenie (było o tym) i wygląda jakbyś Ty też się izolował.
Ciągle gadasz nie na temat.
A co do Ukraińców, to różni dowódcy z NATO są nimi zachwyceni - patrzą z podziwem i mówią, że chcieliby mieć takich żołnierzy.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

11 marca 2022

Pomoc z UE ma omijać polski rząd? Kontrowersyjny pomysł Lempart
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

11 marca 2022

[

nicze:
Coś wreszcie strzeli Putinowi do głowy - obawiają się, że może użyć broni chemicznej.
Miałem taką wizję, że leżał w kałuży krwi, że coś mu strzeliło do głowy z najbliższego otoczenia.


Wizję można mieć można mieć po jakiś środkach dopingujących lub po jakiejś poważnej medytacji.
Wejście w medytację bez poważniejszych ćwiczeń i doświadczeń i wizja spadła z nieba zastanawiające czy ktoś z boku nie miał na nią wpływu.

Ktoś tu się nie chwalił że uprawia medytacje i usiłuje wchodzić w jakieś inne stany świadomości.

Przy czym te wejścia w inną świadomość z chęcią ukatrupienia kogoś
to podejrzane kto na tym rękę trzyma.
 
nicze

11 marca 2022

wendol:
Za dużo Nicze u Ciebie teorii spiskowych, a za mało informacji znasz.

Interesuje mnie trend ogólny z którego mogę mieć wniosek całościowy
pojedyncza informacja w dzisiejszych czasach można dostać jej tyle że się w niej zagubi i straci się widzenie całości.

Oczywiście że Putin będzie obarczony konsekwencjami tej zawieruchy
To nie jest tak że ze strony Rosji wojsko chce specjalnie gnębić Ukrainę
i mieszkańców bo jest za dużo powiązań rodzinnych bliższych dalszych rodzice dziadkowie któreś z Ukrainy czy jacyś wujkowie ciotki.

Jak ktoś chce nazywać tylko różne ogólne rzeczy jako teorie spiskowe
a wręcz nawet nie chce ich dostrzegać to ma coś z umysłem.



https://www.youtube.com/watch?v=WOCvQXxZGN0
wszyscy się wypną na Ukrainę a nam tego nie uzmysłowią będziemy żyli jakimiś wizjami ze ktoś coś obiecał bo tak w telewizji powiedzieli
a obiecanki cacanki a głupiemu radość.

Oczywiście dobrze się to nie skończy.
Niemcy absolutnie nie chcą być stroną w konflikcie a nasi tutaj rządzący chcieli by żebyśmy byli.
 
Igor

11 marca 2022

nicze
4 godziny temu

Weź jeszcze pod uwagę Nicze, że nasi politycy już nie mają wyjścia, te sprawy zabrnęły za daleko.

Niemcom ta awantura nie jest i nigdy nie była na rękę, gdyż przymus przekierowania 100 mld euro na zbrojenia zamiast na badania i rozwój doprowadzi do spadku konkurencyjności ich gospodarki, a nawet niewykluczone jest, że wystąpi poważne ryzyko zapaści w wielu obszarach.

Podobnie w gruncie rzeczy myślą i w innych stolicach, których gospodarki konkurują np. z Chinami lub USA.

Dla Europy ten konflikt może być gospodarczo zabójczy. Mnie zastanawia przedewszystkim, co my zwykli ludzie możemy zrobić w tej materi, aby to całe szaleństwo zatrzymać?

Pozdrawiam
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
tajne.tarot-marsylski.pl

 
Igor

11 marca 2022

wendol
Wczoraj o 23:14

Największy błąd jaki dopiero popełni to ściąganie wojującego islamu do Europy, myślę, że do tego nie dojdzie.

Natomiast jeśli umiędzynarodowi konflikt i wciągnięty do tego zostanie, przynajmniej tak eksperci prognozują Hezbollah lub inne bliskowschodnie bojówki wtedy myślę, że będzie to ostateczny gwóźdź w polityce rosyjskiej.

Pozdrawiam
Igor

ps. zerknij na ten materiał, jest z 8 marca, to czołowi telewizyjni propagandyści, widziałem ich w akcji wcześniej to się wydzierali i nikogo do głosu dopuścić nie chcieli.

rozmowa propagandystów
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

12 marca 2022

Igor
Z tego, co wiem, to Putin chce wziąć ludzi z Syrii.
W Syrii Assad walczył z fanatykami islamskimi, których wspierali amerykanie (jak kiedyś w Afganistanie, jak Ruscy tam byli), więc uśmiechnął się do Ruskich, bo wydawali mu się bardziej "europejscy".
Assad studiował w Europie, więc jest bardziej europejski - tak ja to widzę.
Putin może pozyskać jakichś fanatyków z Syrii - takich anty US, co niewiele rozumieją, o co w tym wszystkim chodzi.
Tylko, że teraz sytuacja jest inna - to starcie cywilizacji. Z jednej strony wolnościowy Zachód, a z drugiej totalitarny wschód.
Nicze widzi tylko "rozkradanie", ale chyba nie widzi różnicy w mentalności. Zaciął się na szczególikach, a nie widzi, co jest lepsze.
Ta "trzecia strona" to moim zdaniem USA. Już pisałem, że później im się przyjrzymy, bo teraz są inne priorytety.
Na razie amerykańskie firmy na Ukrainie produkowały żywność na rynek np. afrykański, więc chyba Europa powiedziała im, na co mogą sobie pozwolić, a na co nie.
Putin już próbował z Czeczeńcami, ale Ukraińcy ich załatwili, a poza tym mają też innych Czeczeńców po swojej stronie.
Teraz Putin używa Czeczeńców do tego, co kiedyś NKWD służyło - mają nie pozwolić, by wojska rosyjskie się wycofywały.
Tak - to starcie cywilizacji i chodzi o to, gdzie człowiek ma lepiej, ma większe możliwości i ma więcej do powiedzenia, większą niezależność.
Są różne sentymenty - np. ludzie bierni, przyzwyczajeni do "niemyślenia" będą popierać Putina, bo kojarzy im się ze "stabilizacją", z tym, że taki system coś im da i będzie za nich myślał. To też kwestia lęków - czego się bardziej boimy, bo zdaniem niektórych "dobry władca" da wszystkim po równo i tak będzie najlepiej.
Jak to Nicze napisał - "równanie w dół".
Tylko, że... jedni więcej wnoszą dla ogólnego dobra, rozwoju, a inni mniej.
Np. na Zachodzie młody człowiek jest obserwowany w szkole, do czego się nadaje, w czym jest dobry i jest kierunkowany.
Chodzi o to, by nie marnować jego potencjału "w masie", a z drugiej strony, by ktoś, kto sobie nie radzi... też się w czymś odnalazł - każdy wśród sobie podobnych.
Jakie podejście jest lepsze, to widzimy w wynikach społeczeństw.
I nie może być tak, że jest jakiś "władca", bo może mu odbić - jak to na przykładzie Putina widzimy.
Powinno być więcej, jak najwięcej myślących ludzi, a ramy systemowe powinny być "elastyczne".
Putin jednak nie pasuje do żadnej współczesnej kategorii.

https://www.youtube.com/watch?v=o_l3SrxJC0g
Bardzo się wzruszyłem, bo to bardzo osobiste.

A teraz wracamy na Ziemię - w sensie do tego, co Putin zrobił.
"Ostatnia wojna Putina". "Bild": Na Kremlu krąży kilka scenariuszy zmiany władzy
Przyjadą z Bliskiego Wschodu, by walczyć z Ukrainą? "16 tys. ochotników"
Będą mieć broń zdobytą na Ukraińcach :)) Widać, że Putin nie ma pieniędzy.
Drogi na Ukrainie (nawet te leśne) są obstawione - niektórzy czekają z wyrzutniami nawet po 12 godzin na rosyjskie kolumny i dlatego postępy rosyjskiej armii są tak "ślamazarne", jak to dziwili się ci w tym filmiku, co go Igor wrzuciłeś.
Ukraińcy witają mrozy. Wiedzą, że Rosjanie stoją w kolumnach i marzną
Dla Ukraińców mam przenośny ogrzewacz naftowy.
Wiem też, że zalali niektóre obszary, by Ruscy mieli problem z ciężkim sprzętem.
JAK UMRZE PUTIN? Znana wróżbitka zobaczyła śmierć tyrana
Jak powiedziałem córkom, co o tym myślę, to usłyszałem, że dla niego to "zbyt dobra śmierć" i że one są za tym, żeby go torturować.

A na poprawę humoru polecam film:
https://www.cda.pl/video/710203673
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

12 marca 2022

wendol:
Jak powiedziałem córkom, co o tym myślę, to usłyszałem, że dla niego to "zbyt dobra śmierć" i że one są za tym, żeby go torturować.



Właśnie czemu w ludziach rodzą się tak skrajne skłonności i zachowania.
To niewątpliwie efekt mocno jednostronnej propagandy gdzie tylko jest białe i czarne.
My nie jesteśmy informowani jak jest po środku.
Potem zdziwieni możemy być że wszyscy na około patrzą na nas podejrzanie
że jacyś nawiedzeni wariaci.
Igor
Nasi politycy właśnie za daleko zdemontowali gospodarkę że muszą znaleźć
wytłumaczenie i powód dla którego mogą usprawiedliwić swoje działania.
Kryzys będzie potężny dotychczasowe wskaźniki produkcji mocno spadną w Europie
To odbije się na tym na co będzie przeliczalna przeciętna pensja czy zasiłek.
czyli za nasze dochody będziemy mogli nagle kupić 30 % mniej bo produkcja spadnie o tyle na dłuższy czas, a jak spadnie więcej.
to powód do niepokojów społecznych.

Prze z dom kolegi przejechała w drodze dalej jakaś rodzina z Charkowa starsza matka z córką i dwojgiem jej dzieci
I kolega dowiedział się wreszcie o co chodziło z tym rozłamem na terenach separatystycznych
Czyli prosty górnik Rosjanin miał być zmuszony do obowiązkowego uczenia się ukraińskiego a ponieważ na tamtych terenach Rosjanie to większość to sie wkurwili i odcięli od tego ogłaszając niezależność.

To pokazuje że standardy demokratyczne na Ukrainie są na wysokim poziomie
i że bardzo lubią Rosjan Rosyjski i są bardzo tolerancyjni.
Ale u nas o tym nie powiedzą.
Panie ujęły to tak Putin wykorzystał tę niechęć do przejęcia tego terenu pod siebie.
Tak można na to patrzeć jak się tak chce
Pozdrawiam
 
wendol

12 marca 2022

Nicze
Ty celowo relatywizujesz, czy naprawdę taki głupi jesteś?
A może jesteś propagandystą Putina? Bo powtarzasz jego teksty.
Naprawdę na tym forum wymagamy od siebie nawzajem myślenia.
Coraz bardziej mnie wkur...

Jak mieszkasz w jakimś kraju, to w twoim interesie powinna być znajomość danego języka.
Była afera w TVPiS, że w Niemczech chcieli zabrać dziecko polskiej rodzinie rzekomo z powodu biedy.
Propagandyści z TVPiS nie wspomnieli, że ta rodzina nie chciała, by ich dziecko uczyło się niemieckiego, by chodziło do szkoły.
To jak taki człowiek ma poradzić sobie w jakimś kraju?
Moja rodzinka alkoholików ze Szwecji (mam tam dwie - druga jest normalna) też była oburzona, że Szwedzi wysyłają ich do szkoły, chcą nauczyć szwedzkiego, po czym im pracę znajdą.
TVPiS atakuje Tuska, że mówi po niemiecku. Tusk odparł, że zna kilka języków i rozmawia z ludźmi z różnych krajów w ich języku.
Ukraińcy jak znają ukraiński i rosyjski, to tym lepiej dla nich - procentuje im to. I Rosjanom mieszkającym na danym terenie też powinno na tym zależeć.
Moja siostra i brat cioteczny znają biegle polski, angielski i szwedzki, i dzięki temu mają lepszą pracę. Z ich rodzicami jest gorzej.
A bywa nawet tak, że rodzice mają jakieś kompleksy i w imię... nie wiadomo czego chcą zrobić krzywdę swoim dzieciom.
Znowu Nicze piszesz nie na temat i bzdury.
Putin zaatakował Ukrainę z kilku stron na raz, ostrzeliwuje budynki cywilne, wyciąga ludzi z piwnic i używa jako żywe tarcze, używa bomb kasetowych, zwozi ludzi z Krymu, by organizować "wiece poparcia"...
A to wszystko w imię... ochrony ludności rosyjskiej.
Naprawdę Nicze wyjątkowo głupi jesteś.
Tu już nie chodzi tylko o to, że czerpiesz informacje z... jednej strony, ale Ty wniosków żadnych sensownych nie wyciągasz, co zauważyłem przez lata przy różnych kwestiach - w ogóle nie związanych z Ukrainą.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

12 marca 2022

Szef wywiadu wojskowego Ukrainy: tylko dwie osoby na Kremlu chcą dalej wojny
Dlatego mówi się, że to ze strony rosyjskich wojskowych jest największe zagrożenie dla Putina.
Wojskowi mówią, że wojsko nie jest przeznaczone do takich działań, jakich chce Putin.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

12 marca 2022

Właśnie wróciłem z tej pomocy dla Ukrainy.
Rozmawiałem z bardzo mądrą Panią z Ukrainy.
Rozmawialiśmy o... wszystkim.
O Putinie, o Amerykanach (powiedziała, że wiadomo, jacy są), o Niczem - powiedziała, że tak to jest, jak ktoś czegoś nie doświadczył i nie ma dostępu do informacji, następnie przeszliśmy do rozmowy o PiS - powiedziała, że też to zauważyła.
Ona wszystko wiedziała i rozumiała - rozmawialiśmy długo, tłumaczyła mi też różne rzeczy - mógłbym jej słuchać godzinami.
Jestem pod ogromnym wrażeniem jej mądrości.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

12 marca 2022

Abu Tow - mistrz świata w niszczeniu czołgów jedzie do Ukrainy. Będzie walczył z Rosjanami
Ukraińcy też mają "swoich" Syryjczyków :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

12 marca 2022

Co z rosyjską ofensywą? To kluczowy zwrot akcji!

Rosja szykuje następcę Władimira Putina? Były ambasador o opcji "wbicia noża w plecy"
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

12 marca 2022

Nie wiem po co się ktoś tu wkurwia
bo problem polega na pokazywaniu faktów
że dla kogoś było problemem uczenie się ukraińskiego
a ja tego nie oceniłem jako specjalnie dobre czy złe

określiłem to jak określiły to te panie ze prości górnicy wcale nie mieli ochoty mieć przymusu uczenia is ukraińskiego
im wystarczał rosyjski

ukraiński jest zmutowaną formą języka pierwotnego
który był bardzo przemyślany miał swoje bardzo określone reguły
natomiast jak ktoś nie rozumie słów które używa
to taki jest głupszy i dlatego język pierwotny się zniszczyło
bo myślący człowiek co werbalizuje nie jest potrzebny
to tylko na głupich filmach Holiwoodzkich pokazują jak to człowiek jaskiniowy coś tam do siebie buczał warczał czy mlaskał
W języku polskim czy rosyjskim można wyrazić różne stany których w innych językach jednoznacznie się tak nie wyrazi.
Przeinaczanie tego pierwotnego zamysłu zawartego w języku
dla osoby która myśli o tym że coś jest psute
to tej osobie nie zależy na tym aby mieć to popsute.

Usiłowałem słuchać rosyjskich językoznawców ale mam barierę językową i detali nie wszystkich rozumiem.
Mam jednego młodego chłopaka Polaka który dowodzi że język polski był tym językiem pierwotnym mało zmienionym ale jego na poważnie bym nie brał
więc nie podam na niego linku.
Za młody jest i sporo jeszcze nie umie ale z pięć lat tym się zajmuje to trochę wymyślił.

Właśnie ale ktoś tu od kogoś wymaga myślenia.
Nie wiem czy ktoś myśli czy myśli że myśli.

Wszystko jest całkiem oczywiste
My jesteśmy wpychani do wojny bo jak się trochę odstrzelimy to zostawimy wolny teren i się go zagospodaruje.
Czyli z problemu żeby się dogadać robi się problem jak nas skłócić.
wszyscy inni z boku się na to popatrzą i powiedzą dobrze im tak.

Bo tak będą przekonani

I jeżeli ktoś ma takie jakieś odjazdy że koniecznie z kimś chce wchodzić w konflikt a jego rozumienie rzeczy to jest tragedia
bo tylko z jednej strony patrzy na sprawy
i tak naprawdę nie umiał by żyć z kimś w zgodzie
wchodzi w konflikty na różnych forach a potem zali się że go jacyś opieprzyli w nie oględnych słowach chamy jedne.
Bo myśli że jest demokratą a tak naprawdę wszystkim usiłuje narzucić jedynie słuszne swoje zdanie.

Gdybym usiłował to powiedzieć o ty języku o którym kolega się dowiedział bo nie wiedział to bardziej dociekając prawdy o problemie powiedział bym że Rosjanie tyle stracili ludności i mieli strat z rąk Niemców że ukraińskie tęsknoty do jakiś oddziałów walczących ramię w ramie z hitlerowskimi Niemcami to im absolutnie nie w smak
Ale kolega o tym z tymi paniami nie rozmawiał.
więc połowicznie nawiązałem do tematu, że my tutaj mało wiemy o konfliktach za 1000 km
i ktoś akurat tego się dowiedział.
Ujęły to tak prosty prymitywny rosyjski górnik nie chciał się uczyć ukraińskiego i jak zobaczył że jest wybór to zostało to wykorzystane przez Putina.

a jak ktoś jest intelektualnie ograniczony to szuka powodu do tego żeby go znowu opieprzyć i udowodnić że jest ograniczony.
A
potem znów będzie przepraszał że nie zrozumiał
albo i nie będzie przepraszał
bo koniecznie zamiast szukać dystansu do sprawy i rozwiązania to po prostu goni do wojny.
Są dwie strony które są winne i trzeba to osądzić żeby być uczciwym
na nieuczciwym osądzeniu sprawy nic dobrego się nie zbuduje.
 
wendol

13 marca 2022

A Ty dalej o historii i teoriach spiskowych, zamiast myśleć o przyszłości.
Ostrzegałem przed tym.
wendol:
Ja się obawiam, że Polska może zostać wykorzystana, ale w innym konflikcie - przyszłym, jak nam przypomną, że przecież Ukraina powinna nas denerwować, bo jakaś "Bandera" była, a my dla nich kiedyś "Panami" byliśmy... A tu może być też konflikt o to, w czym Polska jest silna i Ukraina zacznie produkować na masową skalę.
Liczę na mądrość Zełenskiego i że mu po tym wszystkim nie "odbije" za mocno, i mam nadzieję, że te jego mocne hasła teraz, to tylko po to, by zmobilizować naród do walki.

Tej Pani powiedziałem, że teraz Ukraina się zjednoczyła, nabrała siły i mam nadzieję, że będzie samorządna.

Pytanie do Niczego:
- Widzisz ten las?
A on na to:
- Nie widzę, bo drzewa mi zasłaniają.
Po czym uzasadnia:
- Trzeba się przyjrzeć każdej gałązce, każdemu liściowi i igle, by zrozumieć całość zagadnienia, bo mogą tam tkwić zagrożenia.

To już nie jest zabawne, tylko... smutne i niedobrze się robi.
Strasznie ciężki jesteś (jak pisałem) i męczący.

Więc niech stanie się tak:
wendol:
A Ty sobie dalej tu myśl o jeszcze jakichś niuansach...
Tylko skutek będzie taki, że tego forum nikt nie będzie chciał czytać.


Z tamtą Panią świetnie mi się rozmawiało, ale z Tobą się nie dogadam, bo masz zupełnie inną mentalność.
Po raz kolejny napisałem coś oczywistego.

Bez odbioru.
Nie będę już karmił trolla.

A górnik niech się nie uczy, tylko niech nie zabrania swoim dzieciom się uczyć w imię... kompleksów i spraw "narodowych", bo może one nie chcą być górnikami, może chcą robić coś innego i nawet w innym kraju, gdzie jest dużo mniej tak ciężko myślących ludzi.
Ja np. wolę coś bardziej twórczego, a Ty... "ryjesz w ziemi" - bez urazy - tacy też są potrzebni, jak robią coś konkretnego, ale Ty robisz to mentalnie. Mógłbyś być rolnikiem, ale Ty ciągle na coś narzekasz, że Cię ktoś okrada itp. Ciągle niezadowolony jesteś, ciągle Ci źle.
Dobrze, że nie masz dzieci.
Sorry, że się powtarzam, ale..., ale to nie ma sensu, bo i tak nie rozumiesz. Inna mentalność.
Skończyłem.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

13 marca 2022

Coś jeszcze przemyślałem i teraz małe streszczenie, podsumowanie bytności Niczego na tym forum.
Nie mnie pierwszego wyzywał od głupich i mających coś nie tak z głową, po czym (a jakże) chciał tłumaczyć ręcznie, "jak dziecku" - takiego sformułowania używał.
Ukraińców nazwał "ochlapusami z kałuży", zachwyca się Putinem, Łukaszenką - takie rzeczy mu imponują.
Wygląda jakby był wychowywany "silną ręką", w starym stylu, ale wniosków nie wyciągnął, tylko to powiela.
Ja jestem spokojny i cierpliwy, ale jak mu wreszcie coś odpowiedziałem, zacytowałem jego słowa, to... nagle zdziwiony i nie wie, o co mi chodzi - że się "zaciąłem" na czymś itp.
Tłumaczyłem mu, co Putin wyprawia na Ukrainie, ale nie wiem, czy zrozumiał, bo dalej twierdzi, że to ja jeszcze czegoś nie zrozumiałem.
Nie wiem, co on czyta, ogląda, z jakich źródeł (chyba putinowskich), ale wygląda jakby nie wiedział co się dzieje na świecie.
Poznałem go dostatecznie, wiem jaki ma charakter i nie chcę mieć już z nim w ogóle do czynienia - nie tylko spotkać się, ale nawet rozmawiać.
I nie chcę, by to forum zmieniło się w rynsztok jakich wiele w internecie.

Ta Pani Ukrainka powiedziała, że dobrze robię i żebym nie kasował jego wypowiedzi, niech inni też przeczytają.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 600
Poprzednia strona | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | .. | 29 | 30 | Następna strona
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.