Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
A więc wojna zaczyna się kończyć
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 600
Poprzednia strona | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | .. | 29 | 30 | Następna strona
wendol

24 lutego 2022

O godz. 4 nastąpił atak Rosji na Ukrainę - w kilku miejscach na raz.
Putin tym samym został zbrodniarzem wojennym - ma i będzie miał jeszcze więcej istnień ludzkich na sumieniu.
W głowie się nie mieści.
To ile za głowę Putina?
Ten debil chyba zwariował.
Mam nadzieję, że kiedyś go dorwą.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

13 marca 2022

Gdzie dwu się bije tam trzeci korzysta
niestety ktoś kto to prowadzi założył że my tu w Polsce dołączymy do wewnętrznego problemu między Ukrainą a Rosją
i wejdziemy w spór z Rosją który to spór tylko nam wyrządzi olbrzymie szkody

dla kolegi tej co rozmawiał z paniami było zaskoczeniem że był to problem o tożsamość narodową.
Podział Terytorium między Rosję a Ukrainę odbył się w czasach kiedy mieszkańcy nie byli tak zantagonizowani.
Tych mieszkańców należało zapytać czy chcą być w Ukrainie czy w Rosji.
Właściwie wypowiedzieli się że chcą tworzyć osobny byt administracyjny
bo w 2014 roku nie chcieli do Rosji.

O tym wszystkim mamy nie myśleć mamy nie znać przyczyn zaistnienia konfliktu tylko mamy wiedzieć widzieć że Rosja chce być mocarstwem z Ukraina i na dodatek Polską w jej granicach.
Takie przedstawianie problemu jest absolutnie wypaczone
i prowadzi do nienawiści
bo ten chce być tu a tamten gdzie indziej.
I tu miejsca na pokojowe zakończenie tej rozmowy nie ma.

a wszystko polega na tym żeby ludziom jakoś spokojniej się żyło
a nie byli do czegoś zmuszani jak nie chcą.

Zabieranie dziecka w innym kraju jak rodzice chcą go przede wszystkim nauczyć polskiego pod przykrywką że musi umieć język danego kraju
jest pogwałceniem wolnych wyborów tych ludzi.

takimi konfliktami to zakrywa się rzeczywiste problemy które występują i to że gospodarczo leżymy "polski ład" uderzy w przedsiębiorców tak że niewielu zostanie zostaną tylko jakieś duże molochy z zagranicy które bedą mocno wykorzystywać sytuację swojego monopolu i ludziom z dużo nie będą płacić
pominąwszy fakt że mechanizacja produkcji ograniczy liczbę osób potrzebnych do poważnej bieżącej produkcji.
Oczywiście produkcja uzależniona jest od potrzeb które są w danym rejonie
a jak trzeba będzie wszystko odbudowywać to nie będzie wesoło.
Będziemy wolni tylko z perspektywa że nikogo na nic nie będzie stać i trzeba będzie szukać roboty gdzieś indziej w miejscu gdzie wojny nie było.

Sytuacja taka że młodzi wyjechali z wielu krajów za pracą i zostali sami starzy to jest w wielu krajach dotyczy to prowincji ludzie wyjeżdżają do wielkich miast a jak tam nie ma roboty to za granicę.
Tak iż wolność w kraju który źle się gospodaruje jest wątpliwa.

Nam premier obiecał własny polski samochód elektryczny i jak wygląda tę obiecankę spełni spełni raczej nie w kolejnym wcieleniu ale może jeszcze w kolejnym.
Takie są obiecanki polityków.
I jak na wszystko patrzeć merytorycznie to spełniają oni swoje zobowiązania sporadycznie a bo tak wyszło zawsze są trudności obiektywne.

Spór Ukrainy z Rosją nie jest naszym konfliktem i zamiast być zagrzewani do nienawiści to powinniśmy znać przyczyny genezę sytuacji.

A jesteśmy zagrzewani bo chce się nas w ten konflikt wciągnąć
gdzie zamiast handlować z Rosją swoimi Jabłkami
czy innymi towarami płaciliśmy Putinowi za gaz i ropę żywą gotówką.
Tylko jak ktoś tego nie chce uznać tylko chce wojny to się jej może doczekać i nie będzie wesoło bo nie jest.
Kredyty walą w górę ktoś kupił mieszkanie na trzydzieści lat i nie będzie go stać na spłatę nigdy.
 
nicze

13 marca 2022

Co komu po wolności jak za godziwą płacą i godnym życiem trzeba wyjechać za granicę.
 
nicze

13 marca 2022

https://www.youtube.com/watch?v=sI3DIvGLV4o

polityka jest taka sytuacją ze jedno się mówi a robi coś innego
i my nie widząc różnych tego aspektów zostaniemy tylko frajerami.
Bo zostaliśmy przekonani przez nasze media i osoby przekonane przez te media
o tym że prawda jest tylko w jednym miejscu.

Tu chodzi tylko o pieniądze.
 
nicze

13 marca 2022

Kolega z liceum z żoną i dwójką chłopaków przez Austrię wyjechali do Kanady

I teraz drugi kolega który jest chrzestnym jednego z jego synów jest zły na kolegę i jego żonę że mimo tego że oboje językiem ojczystym mają polski to dzieciaki ni w ząb tego języka nie nauczyli i
on jako chrzestny musi z chrześniakiem jak chce rozmawiać to musi męczyć się po angielsku którego tu nie używa bo do niczego nie jest mu potrzebny..
tyle co nauczyli go w liceum to był jego kontakt z tym językiem.
Tak iż gadki o patriotyzmie jak się tu nie ma za co nakarmić rodziny
to jest pitolenie o Szopenie.

Ani ten kolega z żoną ani jego dzieci nigdy do Polski nie wrócą
i mają głęboko gdzieś spory terytorialne którymi tu nam się zaprząta głowę.

Takie rzeczy się widzi jak się jest pokolenie starszym
że frajerów się przegania od płota do płota a oni się na to nabierają.
 
nicze

13 marca 2022

Kolega nie jest jedyną osoba o której wiem że uznały że dzieci ni w ząb nie muszą znać polskiego.
To jest właśnie dyskusja o pieniądzach.
 
wendol

14 marca 2022

Białorusini z Warszawy jadą na wojnę

Klasa średnia ucieka z Rosji

Czy Rosjanie w końcu zmierzą się z rzeczywistością? "To społeczeństwo żyje w bańce iluzji"
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
STRUMYK

14 marca 2022

Wojna jeszcze trochę potrwa moim zdaniem, tytuł jest błędny :/
 

Będzie OK!
wendol

14 marca 2022

Igor powiedział, że jego zdaniem jeszcze jakieś 2-3 tygodnie.
Putin się wścieka i robi czystki wokół siebie za "brak wyników".
Podobno jutro jest jakaś ważna data, do której miały zostać osiągnięte "założone cele".

A tu mniej optymistyczne wypowiedzi na temat społeczeństwa rosyjskiego i jego wpływu na władzę.
Pytanie brzmi, jak duża część ich społeczeństwa przyzwyczaiła się do "zachodniego stylu życia" i co mogą zrobić. Na razie po prostu uciekają z Rosji, a Putin otacza się tylko ludźmi, których dobrze zna, a resztę zastrasza.
Powiedzmy, że "wierchuszka" będzie miała nadal "dobrze" i będą się bali bardziej Putina niż "gniewu ludu".
Na zbyt duże "odruchy solidarności" w Rosji bym raczej nie liczył, bo to zastraszone społeczeństwo, które nie wierzy, że mają jakąś "moc sprawczą" wobec rozbudowanego aparatu terroru, więc raczej każdy (zwłaszcza spośród tych, co tam zostaną) będzie dbał o własną... skórę i się nie wychylał.
Moim zdaniem Rosja nie będzie już jednak potęgą militarną, tylko będą "wegetować", więc szkoda tych ludzi, bo Putin itp. będzie się na nich wyżywał i jeszcze długo może władzy nie stracić..., chociaż jakaś rewolucja może się wydarzyć, ale chyba nie szybko.
Tak naprawdę chyba wiemy, że nic nie wiemy, więc możemy tylko obserwować bieg wydarzeń.
W Polsce komuna też nie została tak szybko obalona, mimo że Polacy to naród bardziej "awanturniczy" i o większej świadomości niż Rosjanie.

Eugeniusz Korin: "Większość Rosjan ma wyprane mózgi"

Gdy zabraknie jednego produktu, to wywoła bunt.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

15 marca 2022

https://www.youtube.com/watch?v=WYJ0NL3rpCE


Kwiecień ma sporo racji w wielu sprawach
z czym bym się nie zgadzał to z akcentami kto był winien po wojnie sytuacji
dla takiej Inki inaczej to się nie mogło rozegrać.
Poza tym że tyle lat walczono o komunizm a potem go tak położono zrezygnowano to po co te ofiary.
Dobra ale problem co dalej z tego wynika
przygotowanie do tego co może być nie poddawanie się skrajnym poglądom

Oczywiście wojna trochę a może nawet długo potrwa
bo to jest problem w mentalności bycia nie przygotowanym do tolerowania sąsiada do handlowania z nim tylko szukania pola do konfrontacji.
Ilość pomocy wojskowej dla Ukrainy jest olbrzymia i to ma wykończyć Rosję
i Putina.
Ofiary się w ogóle nie liczą. Nato fizycznie się nie przyłączy do tego.
nawet jakby Polska weszła w konflikt to broni dostarczą ale nic więcej
nie będą chcieli.
Analiza Kwietnia że taka Białoruś ma tylko parę tysięcy żołnierzy zdolnych do natychmiastowej walki a resztę trzeba było by zbierać i przygotowywać miesiącami jest oczywista.
Rosja swoimi siłami nie jest w stanie zająć Ukrainy a co tam jeszcze sięgać do nas przy czym my się wcale nie liczymy bo zdolnych do walki żołnierzy liniowych to tu jest garstka.
Ale żeby tę garstkę przezwyciężyć trzeba trzy czy pięć razy więcej napastników.
to się absolutnie nie opłaca jak chodzi o gospodarkę
wojna tylko służy wyniszczeniu a nie jakiemuś nachapaniu się dóbr
Rosja się nachapała od nas dóbr jak pokojowo egzystowaliśmy a wszystko co wyprodukowaliśmy szło na wschód lub zachód
Ale to trzeba było zrobić taki mit że pracujemy dla siebie.

Tak dla tych znajomych co wyjechali za granicę i już nie wrócą spory terytorialne to są dla frajerów oni będą obywatelami innych "poważniejszych" krajów.
 
tajne.tarot-marsylski.pl

 
nicze

15 marca 2022

https://www.youtube.com/watch?v=6yPvfIPIG7M

Znowu nie ciekawe informacje

w ogóle opieranie swojej wizji rzeczywistości na jakimś jednym wycinku z niej
jest bardzo kłopotliwe
to jest albo tępota albo zadaniowanie jak się gdzieś pracuje to każą i trzeba się słuchać.
Do tępoty mam pretensje do zadaniowania już nie płacą to dobrze
a to jeszcze lepiej żeby płacili.
Jak narracja z zadaniowania wychodzi jak tępota
to też dobrze z boku czytający się uczą w czym sprawa
sprawa jest w manipulacji a manipulacja podstawowa wynika ze straszenia i wpierania nienawiści co pięknie tu widać
a ja sobie z tego jaja robię.
Bo chodzi o to żeby się uczyć
i nawet głupie czasami tu rozmowy jak dobrze wykorzystać to jest się deko mądrzejszym.
 
wendol

15 marca 2022

Jest jeszcze kwestia reparacji wojennych, kontrybucji, odszkodowań dla Ukrainy.
Zbierana jest dokumentacja, dowody na miejscu i od Ukraińców, którzy opuścili swój kraj.
Te pieniądze na kontach, które zostały zablokowane Rosji, jachty oligarchów, kapitał, nieruchomości rosyjskich firm itp. pójdą właśnie na odszkodowania dla Ukrainy.

Rosja długo już nie wytrzyma! Brutalne dane brytyjskiego wywiadu
Tak więc wychodzi na to, że Igor (jak zwykle) miał rację :)
A Putin (podobnie jak PiS) będzie dalej mówił, jak to Zachód szkodzi i wtrąca się w "wewnętrzne sprawy".

"Okupanci dobrze się bawią". Wstrząsające obrazki z Wołnowachy
Niewiele już czasu zostało tym chłopcom na taką zabawę - pojeżdżą sobie czołgiem, postrzelają...
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

15 marca 2022

https://www.youtube.com/watch?v=LU9BXg39liM

Ta Ukrainka mi powiedziała, że oprócz czarnoziemów mają też sporo gazu.
Dałem jej też gaz pieprzowy :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

15 marca 2022

"Handelsblatt": Ten krok uderzy Rosję mocniej niż wstrzymanie importu gazu

Ukraiński snajper poluje na Rosjan. Nie ochroni ich nawet wóz opancerzony

Niemieccy politycy wzywają kraje UE do udzielenia azylu rosyjskim dezerterom
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

15 marca 2022

Barbara Włodarczyk: W Rosji protestuje głównie inteligencja
Też byłem w Soczi - w hotelu Dagomys.
To tam właśnie grałem z Ruskimi w koszykówkę.
Prodawałem dżins, kosmetyki dla żienszczin...
W tym hotelu był też Gorbaczow.
Gorbaczow to był Ktoś - dzięki jego "głasnosti i pieriestrojce" Polska wyrwała się spod komuny.
Gorbaczow zrobił bardzo dużo dobrego dla Rosji i świata, a Putin... wiadomo.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

15 marca 2022

Komitet Nauk Prawnych PAN wzywa do zakończenia kryzysu praworządności w Polsce
To chyba Polska może się pożegnać z pieniędzmi, które miała dostać od UE.
Podobnie Rosja z tymi, co im zablokowano dzięki Putinowi.
Tak więc jak najszybciej trzeba odsunąć od władzy Putina i PiS.
Podobieństwa już dawno zauważyłem też dzięki temu, że jako dziecko doświadczyłem komuny i słuchałem Radia Wolna Europa, a ojciec jeździł i na Wschód, i na Zachód.
Tym bardziej dziwię się starszym ludziom, którzy przecież powinni mieć tym większe rozeznanie i nie głosować na PiS, a statystyki pokazują coś innego, choć jest to też związane z wykształceniem.
Dużo takich ludzi jest i w Rosji, i w Polsce, a z czym to jest związane, to pokazują też te artykuły, które tu wrzuciłem.
Coraz bardziej skłaniam się ku przekonaniu, że mentalność danego człowieka widać już od wczesnych lat dziecięcych. Wychowanie, środowisko też mają znaczenie, ale... kwestia tego, czy ktoś wyciąga wnioski, a sprawa wykształcenia jest "wtórna" w sensie tego, czy ktoś ma predyspozycje i z nich korzysta.
Zdarzają się też "prości", ale mądrzy ludzie, którzy z różnych względów jakiegoś wysokiego wykształcenia nie mają, ale obserwują życie, wyciągają wnioski, uczą się - ich też zaliczyłbym to tej tzw. inteligencji.
Teraz w Polsce będzie dużo lekarzy z Ukrainy. Już dawno coś o takich słyszałem, że polski lekarz jak ma specjalizację, to w szpitalu bywa bezradny w "polskich" warunkach, a Ukrainiec razem z pielęgniarkami sobie radzą. Mam w rodzinie znajomą lekarkę i od niej o tym słyszałem.
Podobnie na wojnie Ukraińcy sobie radzą - to naprawdę inteligentni ludzie - chcemy takich w Polsce :)
A "prawdziwi Polacy" niech sobie siedzą na... i na wszystko narzekają.
Taki jak na Zachód wyjedzie, to też będzie narzekał, że go "okradają" i mało "dają".
Znam takich, widziałem - to przeważnie starsze pokolenie przyzwyczajone do komuny - ludzie o określonej mentalności.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

15 marca 2022

Marek Migalski: Start kampanii wyborczej
Z tego co wiem, to pomoc dla Ukrainy organizują po prostu ludzie, organizacje pozarządowe, samorządy, a rząd "wspiera duchowo".
Ostrzegam przed przelewami na konta zakładane przez PiS, czy Caritas.
Lepiej pójść do Ukraińców i bezpośrednio im coś przekazać, ewentualnie zapytać się o nr konta - to bardzo solidarni ludzie.
Radio Zet też zbiera pieniądze - już ponad milion zebrali.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

16 marca 2022

Zawrócił, gdy tylko to zobaczył. Nie pomogło. Kolejna zbrodnia Rosjan
Wcześniej było znane wydarzenie z czołgiem na ulicy.
Jechał sobie samochód, czołg naprzeciwko na drugim pasie, a jak była mijanka, to czołg zjechał i wjechał w samochód.
Niemcy długo się wstydzili po Hitlerze.
Babcia mi opowiadała, że podczas wojny Ruscy byli gorsi.
Mówi tak: z Niemcem można się było dogadać i pohandlować - przymykał oko, a robił to, co musiał tylko jak jakiś dowódca patrzył.
Ruscy niszczyli dla samego niszczenia.
Ojciec mi dodał, że słyszał o takich jak był w Rosji - pierwszy raz tajgę opuścili, jak szli do wojska. Później jak "obcych panów", którym jest dobrze zobaczyli, to wszystko niszczyli.
Wcześniej byli źle traktowani przez swoich "panów".
Nie lubię takich "trepów", bo tam jest cała taka "drabinka".
Na Ukrainie ginie teraz coraz więcej rosyjskich generałów i pułkowników, bo Putin ich wysłał, żeby "motywowali" żołnierzy, bo jakoś tak już coraz mniej chcą walczyć, a nawet poddają się Ukraińcom i chcą tam u nich zostać.
Polecałem już ten niemiecki film pt. "Stalingrad" - bardzo podobne sceny. Niemieccy i Rosyjscy dowódcy strzelali do swoich, jak nie chcieli już walczyć.
Mówi się, że teraz Kijów, Charków jest takim "Stalingradem" i Ukraińcy właśnie przeszli do kontrofensywy, bo Ruscy się już "wykrwawili".
Mało śpię ostatnio i chciałbym, żeby ta wojna jak najszybciej się skończyła.
Chyba wszyscy tego chcą oprócz Putina, bo on się "zawziął".
Myślę, że też został źle wychowany w KGB odnośnie "skuteczności" i "wyników".
Ciekawe, czy jakby taki Putin trafił do więzienia, to dałoby się go jakoś zresocjalizować?
Może jakieś więzienie dla VIP-ów? Żeby go za mocno nie gnębić, bo by nie zrozumiał, tylko się chciał "mścić".
Dyrektor u nas w pracy miał taką teorię, że wszyscy tu jesteśmy właśnie w takim więzieniu, czy kolonii karnej - uśmiechnąłem się do niego, bo chyba zgadł, ale... różne role tu pełnimy na różnych poziomach - tak, czy inaczej mocno się ze sobą związaliśmy i role niekiedy się ze sobą przeplatają. To taka bardzo pouczająca "zabawa" z punktu widzenia duszy. Jedni są za twardzi, a inni za miękcy w różnych sytuacjach. Jak to rozwiążemy, to możemy iść do domu, awansować do miejsc, gdzie jest więcej miłości itp. Po to są te wszystkie wcielenia. Teraz tu przychodzą takie "stare dusze", po takich przejściach, że już same nie wiedzą, kim są, po co i im się wszystko miesza - LGBTQ+ bo się za bardzo na seksie skupiają, bo tak pragną miłości, akceptacji, że... Nie tędy droga - więcej umiaru w tym, bo zbyt silne niezrealizowane pragnienie porozumienia może nawet prowadzić do chęci realizacji zbliżenia poprzez... nawalankę.

https://www.youtube.com/watch?v=hvxlMSw0sJU
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

16 marca 2022

Ambasador Ukrainy: III wojna światowa przyjdzie, Putin może pójść na Polskę
Z tego, co zrozumiałem, to Putin planował utworzenie "Wszechrusi" w składzie: Rosja, Białoruś i Ukraina, a ewentualnie później chciał "odzyskać" kraje nadbałtyckie, byłe republiki: Litwę, Łotwę i Estonię. Może gdyby mu się to udało, to pomyślałby też o Polsce - nie wiem.
Ukraina "stanęła mu okoniem" i trzeba ją wspierać, bo to go najprawdopodobniej zatrzyma, + sankcje i spowoduje, że Rosja nie będzie już zdolna do podbojów.
Jak byłem z pomocą i rozmawiałem z tą Ukrainką, to w celu dowiedzenia się czegoś powiedziałem jej, że Ukraińcy wolą zginąć z bronią w ręku, niż zostać zabici po poddaniu się lub trafić do łagrów. Uśmiechnęła się (tak jakby trochę z politowaniem, że "głupi" jestem) i odpowiedziała, że po prostu nie chcą być pod butem Putina.
Fajnie się rozmawiało, kilka rzeczy przyniosłem, którymi się zachwycała i pytała, gdzie tego więcej można kupić, ale... na koniec powiedziała, że widziała w Warszawie na ulicy samochód ze słynną literą "Z" i czy wiem, co to znaczy. Po czym jeszcze dodała, że Putin uderzy na Polskę.
Wyszedłem i pomyślałem - zrozumiałem to tak, że chciała, żebym się bał Putina i więcej rzeczy przyniósł do pomocy Ukrainie.
Rozumiem, że chcą jak najszybciej tą wojnę zakończyć - zrozumiałe, ludzie giną, ale... coś mnie jakby zniesmaczyło.
Teraz ten artykuł - jakby Ukraińcy powtarzali ten sam tekst, bo chcą większej pomocy. Rozumiem, zasadne, ale..., ale i tak nie mamy wyjścia - trzeba zatrzymać machinę Putina w Ukrainie.
Nie wiedziałem dlaczego dostałem lekkiej "trzęsionki" po wyjściu stamtąd, byłem jakiś taki "rozedrgany". To nie był strach przed Putinem. Myślałem o tej Ukraince, o jej mądrości - zachwycałem się nią, byłem podniecony. Bardzo ładna, zgrabna blondynka. Teraz się boję.
Chyba Ukraińcy za bardzo straszą Putinem. Nie wiem, ale i tak trzeba im pomagać.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

16 marca 2022

Koniec. Rosja jest niewypłacalna. Oto co czeka teraz Putina i kraj, którym rządzi
Teraz cały świat czeka duża inflacja i podwyżki cen wszystkiego, bo naprodukowano "papierków", które nie mają pokrycia, więc po prostu te "papierki" (zapisy) będą taniały - ich wartość będzie spadała w porównaniu do dóbr rzeczywistych.
To wszystko przyspieszyło.
Będzie "reset" i inny system.
Słyszałem, że żywność nie może za bardzo zdrożeć, więc nie będzie się jej opłacało już produkować w tak dużych ilościach, jak do tej pory.
Teraz to dopiero się zacznie brak marnowania żywności.
Od dawna się mówiło, że ludzi jest za dużo na Ziemi, i że wszelkie problemy biorą się ze skali, bo trzeba rosnącej liczbie ludności zapewnić zasoby, a to produkuje śmieci, zanieczyszcza środowisko...
A produkuje się jak najtaniej, bo ekonomia to wymusza, a czyściejsze technologie kosztują, więc ceny rosną i zadłużenie, na ludziach się oszczędza, zwalnia, a ci co nadal pracują mają coraz więcej obowiązków.
Ten system to piramida finansowa i wszystkiego musiałoby być coraz więcej, żeby się nie zawaliła.
Wali się coraz szybciej na naszych oczach - pisałem o tym wielokrotnie.
Teraz widzę to tak, że rozwój ulegnie spowolnieniu, zostaną nałożone ograniczenia wzrostu, co tym szybciej spowoduje... zmianę systemu na bardziej... socjalistyczny.
Na razie COVID i wojna spowodowały zatory, kolejki na produkty w wielu branżach - jak to się rozładuje, to będzie trochę lepiej, ale i tak trzeba będzie ograniczyć konsumpcję do czasu... aż świat przejdzie z ilości w jakość - jak to nam tłumaczył rektor SGH już wiele lat temu, o czym też już pisałem wielokrotnie.
Już o "wszystkim" pisałem, więc trzeba wreszcie odpocząć.
Piszę tyle, bo zauważyłem, że ludzie jakoś pamięć tracą - dziwne zjawisko.
Wszystko jest zapisywane w wyższych warstwach świadomości, w obszarach wyżej wibracyjnych, bo gęstość zapisu jest tam większa.
W podświadomości też, ale to bezmyślna baza danych działająca automatycznie na zasadzie podobieństw wymieszanych fragmentów danych, więc trzeba świadomie te dane przetworzyć, a do tego jest potrzebna pamięć operacyjna i szybki, wysoko taktowany... procesor.
Można o "wszystkim" na raz pamiętać, ale trzeba nadać temu odpowiednie wagi, rangi.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

18 marca 2022

https://www.youtube.com/watch?v=SgEvLno8YHg
Materiał z 26 lutego.
Prorok jaki, czy co? ;)

Słyszałem wypowiedź jakiegoś ważnego Amerykańca.
Ruscy oprócz tego wszystkiego, co pisałem uprowadzają też merów miast jako zakładników.
Rosja została uznana za państwo terrorystyczne.
Niech jeszcze trochę wykrwawią się na Ukrainie...
Mają przerąbane dzięki Putinowi.
Myślę, że trzeba ich wyzwolić od Putina.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 600
Poprzednia strona | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | .. | 29 | 30 | Następna strona
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.