Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
Coś co chcecie pokazać
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 7006
wyckret

7 stycznia 2007

Witam wszystkich. Otóż pomyślałem sobie, że można by założyć temat specjalnie przeznaczony na...właśnie, co?

Wszystko czym chcielibyście się pochwalić, pokazać innym, lub rozreklamować. Można tu wrzucać linki, filmiki, muzykę, obrazki itp.

Czym to się różni od innych tematów? Niczym. Ale żeby nie doprowadzać do sytuacji offtopikowania, przerywania dyskusji, wszystko, co chcecie można tu wrzucić. Co o tym myślicie? Jeżeli, pomysł Wam nie odpowiada, nie piszcie, temat odejdzie w zapomnienie.


Czyńmy zło! ]:->
 
wendol

27 marca 2018

Myślę Rosomaku, że PiS, gdy będzie miał jeszcze większą władzę, chciałby takie organizacje "zdelegalizować" lub przynajmniej wlepić im jakieś wysokie kary, za "popieranie nie tego, co trzeba", czy "nierzetelne przedstawianie informacji".
To w ich stylu - dążenie do cenzury, jak w każdym ustroju totalitarnym i tyle.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
rosomak

27 marca 2018

nicze:
Ktoś wymyśla "prawo"
na chwilę i dla siebie

I to właśnie według Ciebie jest PIS ?
Ja bym powiedział że Konstytucja była uchwalona właśnie w takim znaczeniu przy okrągłym stole. Napisana pod włodarzy poprzedniej ekipy którzy chcieli w ten sposób zagwarantować sobie nietykalność i możliwość czerpania dalszych profitów
 
wendol

27 marca 2018

Odnośnie cenzury...
Na tym forum jej nie ma :)
To wspaniałe miejsce, jakich naprawdę jest niewiele :)
Bo spotkałem się z tym, że moderatorzy też mają swoje poglądy i kasują to, co im nie odpowiada.
I rozmówcy, jacy tu są :)
Nie chodzi o ilość, tylko o jakość :)
Ani totalnych bzdur nie wypisujemy, ani się nie obrzucamy inwektywami :)
Bardzo mi się tu podoba :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
rosomak

27 marca 2018

wendol:
w ich stylu - dążenie do cenzury, jak w każdym ustroju totalitarnym i tyle.

Organizacje te są odpowiedzialne za wywoływanie zamieszek, wyprowadzanie ludzi na ulice, stawianie ludzi po dwóch stronach barykady, destabilizacje całych krajów nie w imię umiłowania prawdy ale po to by osłabić i podzielić, a Ty je gloryfikujesz.
 
wendol

27 marca 2018

Myślę Rosomaku, że każda władza do tego dąży mniej lub bardziej otwarcie (PiS bardzo otwarcie, bo ma poparcie :)) i dlatego nie należy dawać władzy zbyt dużej władzy :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

27 marca 2018

To był komentarz do Twojej poprzedniej wypowiedzi, ale do tej też pasuje :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

27 marca 2018

O jakich zamieszkach, czy innych konfliktach Ty mówisz?
Chodzi o prawo ludzi do samostanowienia i dobrze, że są jeszcze organizacje, które to wspierają.
Pamiętaj, że każda, zbyt daleko idąca "jedność" jest co najmniej nudna i niszczy kreatywność.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
rosomak

27 marca 2018

Buntujemy się przeciw władzy bo taka chyba ludzka natura ale władza musi być silna by osiągnąć to co zamierza. A na to co zamierza, ta akurat władza, ma mandat społeczeństwa i dlatego im kibicuje. Zostaną z tego rozliczeni w odpowiednim czasie. Na razie jest dobrze, więcej jest na plus niż na minus. Nie robią niczego czego nie można skorygować. Czego nie można powiedzieć o innych rządach które nawpuszczały emigrantów i teraz nie mają pojęcia jak to odkręcić.
 
wendol

27 marca 2018

rosomak:
Czego nie można powiedzieć o innych rządach które nawpuszczały emigrantów i teraz nie mają pojęcia jak to odkręcić.

Chyba pomyliłeś Polskę z jakimś innym krajem.
Tym bardziej, że jak byś ich tu wpuścił, to i tak by pouciekali :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
tajne.tarot-marsylski.pl

 
rosomak

27 marca 2018

wendol:
jakich zamieszkach, czy innych konfliktach Ty mówisz?

Przecież przedstawiciele Sorosa kolportowali nawet ulotki w jaki sposób w Polsce wywołać rewolucję. Majdan naUkrainie tez był prokurowany przez jego fundację. Wspierały tak zwaną arabską wiosnę.Co z tego wyszło widać obecnie. Wspierały nawet zamieszki w USA gdy zamiast Hilary wygrał Trump, nawołując do obalenia i zdyskredytowania nowo wybranegorządu. KOD- to samo- organizacja nawołująca do wyjścia na ulice i obalenia rządu.

"Węgierski Żyd, znany miliarder i znienawidzony przez wielu działacz rodziny Rothschild na rzecz Nowego Porządku Świata, przyznał się otwarcie do popierania Komitetu Obrony Demokracji. Jak powiedział George Soros, finansował KOD kwotą 150.000.000 złotych. Większość z nas wiedziała o tym od dawna, ale w końcu mamy NIEPODWAŻALNY dowód, że KOD żadną oddolną inicjatywą nie jest!" ten cytat może zachęci do dalszego zgłębiania żródeł.
 
nicze

27 marca 2018

rosomak:
Na pewno nie są matołkami z koziej wólki, jak sugerujesz

Akurat ja nie mam takiego doświadczenia

ale żona kolegi pracuje w płockiej petrochemi
to mówi że natworzyli komórek stanowisk
kierowniczych
a do roboty na dole nie ma.
Jeśli mi tak mówi to jej muszę wierzyć
że tak z jej punktu widzenia wygląda
niektórzy tylko raz na rok muszą się wykazać
sprawozdaniem z działalności

czy ktoś ma kompetencje
papierek można mieć

doświadczenia praktyki nie koniecznie
dopiero zdobywa.
 
wendol

27 marca 2018

Rosomak
Chyba zrozumiałem sedno... sporu.
Ty jesteś po prostu za silną władzą...
Rozumiem, że takim ludziom pasuje religia, bo cóż może być silniejszego niż Bóg, który to jest bezwzględny, ale bardzo sprawiedliwy, zabija ludzi w sposób masowy, stosując odpowiedzialność zbiorową, po czym mści się na wszystkich, za to, że ktoś kiedyś go nie posłuchał w kwestii, której i tak nie rozumiem.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
rosomak

27 marca 2018

wendol:
Rozumiem, że takim ludziom pasuje religia, bo cóż może być silniejszego niż Bóg, który to jest bezwzględny, ale bardzo sprawiedliwy, zabija ludzi w sposób masowy

Podajesz za przykład Boga starotestamentowego ja wierzę w Boga miłości. Poza tym powiedzmy sobie to w końcu raz a konkretnie. Nie jestem zwolennikiem kościelnej instytucji. Nazwałbym siebie Chrzescijaninem a nie katolikiem. Uznaję Jezusa jako mistrza i prekursora tego ruchu. Nie obchodzą mnie kościelne dogmaty. Ludzie często jednak potrzebują ich by łatwiej było w ramach ich insywidualnego rozwoju trzymać się ścieżki. Nie przeszkadza mi to. Gdyby jednak próbowano narzucić mi siłą np. poszczenie w piątek to pukałbym ich po łbach pałką.
 
wendol

27 marca 2018

Rosomaku
KOD to dla mnie pajace - zbłaźnili się, a najbardziej chyba ten cały Kijowski, jak tłumaczył ile powinien zarabiać.

A my tu chyba rozmawialiśmy o konkretnej sprawie wsparcia kobiet, żeby mogły decydować o swoich sprawach i prawach.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
rosomak

27 marca 2018

Silna władza jest potrzebna by tworzyć tzw. wiązkę chrustu. Jedną gałąź złamiesz, wiązki już nie. Silna władza potrzebna jest społeczeństwu by trwało choć pojedynczej gałęzi może się wydawać że coś ją w bok uwiera.
 
wendol

27 marca 2018

rosomak:
Podajesz za przykład Boga starotestamentowego ja wierzę w Boga miłości.

Rozmawiałem kiedyś na tym forum z niejakim "Bratem" (braciszek zakonny) o tych sprawach i też mu powiedziałem, że chyba już czas odejść od Boga starotestamentowego, a on mi odparł, że nie można, bo to jest tradycja.
Myślę, że chodzi tu przede wszystkim o coś innego - o "straszak".
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
rosomak

27 marca 2018

Gdy KOD był na szczycie to według wielu nie byli pajacami tylko bojownikami o wolność i demokracje... Dopiero później wyszło przez kogo są reprezentowani i komu służą. przecież jeszcze niedawno dla tego całego Kijowskiego uzbierano 30k na szczytny cel przezycia przez niego świąt. Kto to dawał ? Takie same moherowe berety które dają Rydzykowi. Tylko nie nazwano ich moherowymi beretami a wspierającymi demokrację.
 
wendol

27 marca 2018

rosomak:
Silna władza jest potrzebna by tworzyć tzw. wiązkę chrustu. Jedną gałąź złamiesz, wiązki już nie. Silna władza potrzebna jest społeczeństwu by trwało choć pojedynczej gałęzi może się wydawać że coś ją w bok uwiera.

A moim zdaniem najważniejszy jest system, nie tyle silny, co elastyczny i uniwersalny. System, którego każda kolejna władza nie będzie zmieniała po swojemu - to jest dopiero stabilizacja :)
To ma być coś, co jest ponad wpływami takich, czy innych polityków.
Ktoś by to zapewne określił jako "prawo boskie" - jak nie może sobie wyobrazić naprawdę myślących ludzi, to i tak to może sobie nazwać :)
Ale niech nie miesza do tego religii, bo w innej religii Bóg może mówić co innego :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

27 marca 2018

rosomak:
Takie same moherowe berety które dają Rydzykowi. Tylko nie nazwano ich moherowymi beretami a wspierającymi demokrację.

Lemingi wszystkich ideologii łączcie się ;)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
rosomak

27 marca 2018

wendol:
A moim zdaniem najważniejszy jest system, nie tyle silny, co elastyczny i uniwersalny. System, którego każda kolejna władza nie będzie zmieniała po swojemu - to jest dopiero stabilizacja :)

Ale dysponujemy tylko tym. Ja też bym chciał by było u nas jak na Salenji ( jeśli ktoś czytał pamiętniki Hejala Uta Hano :) to wie) Może kiedyś dorobimy się szczęśliwej, mądrej cywilizacji, na razie jednak nic z tego. Pozdrawiam. Idę oglądać mecz. Polacy grają... Wiem wiem- nie przepadasz za tak plebejskimi rozrywkami.
 
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 7006
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.