Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
Coś co chcecie pokazać
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 7006
wyckret

7 stycznia 2007

Witam wszystkich. Otóż pomyślałem sobie, że można by założyć temat specjalnie przeznaczony na...właśnie, co?

Wszystko czym chcielibyście się pochwalić, pokazać innym, lub rozreklamować. Można tu wrzucać linki, filmiki, muzykę, obrazki itp.

Czym to się różni od innych tematów? Niczym. Ale żeby nie doprowadzać do sytuacji offtopikowania, przerywania dyskusji, wszystko, co chcecie można tu wrzucić. Co o tym myślicie? Jeżeli, pomysł Wam nie odpowiada, nie piszcie, temat odejdzie w zapomnienie.


Czyńmy zło! ]:->
 
wendol

27 marca 2018

rosomak:
Wiem wiem- nie przepadasz za tak plebejskimi rozrywkami.

Spoko - jak mi nie każesz tego oglądać, to jestem nawet za :)
Podobnie podchodzę do Kościoła :)

Możesz nawet dać znać, z kim i w czym grali Polacy i jaki był wynik :)

Powiem Ci Rosomaku, że gdyby ludzie tak ogólnie, mimo różnicy poglądów potrafili ze sobą rozmawiać tak, jak my na tym forum, to byłoby pięknie :)
No cóż - patrząc na to "z góry", obiektywnie, bez "przechwałek", to chyba największe znaczenie ma tu to, że jesteśmy ludźmi inteligentnymi, a różnimy się w szczegółach, które nie są zbyt istotne :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

27 marca 2018

[img]http://www.national-geographic.pl/media/cache/magazines_view/uploads/media/default/0012/48/3bea9bb4025e558d951504f171064739e0c10545.jpeg[/img]

http://www.national-geographic.pl/magazines/national-geographic/2018/03-2018-1
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

27 marca 2018

rosomak:
Wiem wiem- nie przepadasz za tak plebejskimi rozrywkami.

Już wiem :)
Ja po prostu nie lubię konfliktów i walki - tym bardziej z tak nieistotnych powodów, jak jakiś mecz.
To jakieś sztuczne, "głupie" problemy.
Podobnie, jak religia dla mnie.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
rosomak

27 marca 2018

Gramy z Koreańczykami towarzyskie spotkanie w ramach zbliżających się mistrzostw świata. Wygrywamy 2:0
Ja kocham sportową rywalizację. Sam uprawiałem różne sporty w tym też piłkę nożną, z pewnymi sukcesami, nie chwaląc się dodam :)
W sporcie podstawową rzeczą, wbrew pozorom, nie jest walka z przeciwnikiem, pokonanie go czy upokorzenie. Chodzi o sprawdzenie samego siebie, pokonanie własnych słabości. Gdy już wydaje się ze więcej nie możesz, krzesasz z nieznanych pokładów dodatkowe siły które uskrzydlają. Doświadczenie to procentuje i rzutuje na późniejsze życie. Uczy radzenia sobie z porażkami, dodaje pewności siebie. W życiu tak jak w sporcie nie unikniesz takiej czy innej konfrontacji a sport pozwala spojrzeć na to z innej perspektywy.
 
wendol

27 marca 2018

To rozumiem, ale ja nie potrzebuję do tego przeciwnika :)
Ani aplauzu.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

27 marca 2018

Wschodnie sztuki walki najbardziej do mnie przemawiają.
Największym osiągnięciem jest niedoprowadzenie do walki :)
Np. na jujitsu uczyli mnie, że jakimś wyjściem jest też ucieczka :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
rosomak

27 marca 2018

Cóż... Bruce Lee tez praktykował tę technikę. Sztuka walki bez walki. To jednak tylko jedna z technik. Dobrze jest też być przygotowanym na stosowanie odmiennych, w których nieważne jest to że TY nie potrzebujesz przeciwnika, ważne że przeciwnik potrzebuje Ciebie ;) jeśli wiesz co mam na myśli.
Sporty kontaktowe w gruncie rzeczy nie różnią się od siebie. Czy to jest piłka czy sporty walki- wszystkie reprezentują to samo KUNG FU.
Uczą techniki, precyzji, wytrzymałości, szybko podejmowanych decyzji, zdecydowania.... można jeszcze długo wymieniać. Rywalizacja z przeciwnikiem pozwala chyba jednak więcej osiągnąć. Uczy naszych słabości i sprawdza to, co nam samym nie przyszło by do głowy.
 
wendol

27 marca 2018

rosomak:
sprawdza to, co nam samym nie przyszło by do głowy

To jak z rozmową :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

28 marca 2018

https://www.youtube.com/watch?v=L20D1_rceYw

Czy istnieje jakaś "siła", która tak sprawnie organizuje migrantów?

CW24tv
 
tajne.tarot-marsylski.pl

 
nicze

28 marca 2018

Myślę że Maciek Maciak jest w miarę obiektywny w tym co pokazuje

problem z jednostronnością
przekazu
wynika że mamy taką sytuację jaką mamy.

Czyli to że jedzie po PiSie
to nie robi tego tylko tendencyjnie ze złą wiarą

tylko że pokazuje iż czy PełO czy PiS
to ktoś
dyktuje co ma być.

A my to się cokolwiek nabieramy na to że jedni mogą być lepsi
od drugich

bo kierunek zmian
nie będzie diametralnie inny.

czyli spieranie się o jakby nie było "drobiazgi"
jest czymś zastępczym
na pewno nie służy osiągnięciu pozytywnego końca sprawy.

Natomiast na różnych forach
czy w ogóle w Polsce wspiera się antagonizmy po to aby nic nie było lepiej.

Ktoś się dorywa do steru robi tylko pod siebie
ten co jest w opozycji
to chce aby tamtego wygryźć
więc nawet nie pomoże w słusznej sprawie.

I jest jak jest.
 
rosomak

28 marca 2018

wendol:
To jak z rozmową :)

:)

Nicze, a Ty czego byś chciał. Kogo byś widział u steru? Jęczeć i narzekać każdy potrafi ale wdrożyć rozwiązanie problemu nie jest już tak łatwo.
 
79277

28 marca 2018

to jest próba czy warto pisać bo coś mi moje posty nie wchodzą
 
79277

28 marca 2018

nicze:
czyli spieranie się o jakby nie było "drobiazgi"
jest czymś zastępczym
na pewno nie służy osiągnięciu pozytywnego końca sprawy.

T od drobiazgów wszystko zależy.... !
Czym się różni jedna zupa od drugiej? Obie mają tyle samo wody. To przyprawy, sposób przygotowania, jakieś warzywka... Te rzeczy, których jest najmniej w zupie decydują o jej jakości. Podobnie jest z winem- dobre wino i to wino patykiem pisane... Które wolisz?
Z polityką jest tak samo...
W pracy jak ktoś coś schrzani- zadaję m pytanie: jak idziesz do restauracji, to co jest dla ciebie ważniejsze: ilość żarcia, jego cena, czy jakość? Większość odpowiada, że jakość- ma być smaczne. Przy okazji mogłoby mieć dobrą cenę... Ja osobiście stawiam przede wszystkim na smak. Nie będę jadł przypalonego kotlet, nawet jeśli będzie dwa razy tańszy i dwa razy większy. Mówię im: i tak właśnie macie robić te detale- żeby miały smak! Bo nie jesteśmy i nie chcemy być fabryką bubli...

nicze:
spieranie się o jakby nie było "drobiazgi"

nicze:
nie służy osiągnięciu pozytywnego końca sprawy.

... i tu się właśnie qrna mylisz, bo to właśnie drobiazgi są najważniejsze...

Amen

PS. Dużo mógłbym na ten temat, ale... przecież starych drzew się nie przesadza, nie nicze?
 
nicze

28 marca 2018

79277:

Znowu się nie rozumiemy

"drobiazgi"
NA TEN MOMENT

TO SKRÓT
myślowy
coś co pozwala zrobić z tego temat problem zastępczy

a zdjąć uwagę z głównego celu
czy całości
 
rosomak

28 marca 2018

nicze:
coś co pozwala zrobić z tego temat problem zastępczy

Ty tak ciągle o tematach zastępczych... Temat zastępczy, ale do czego?
 
nicze

28 marca 2018

Do tego żeby nie osiągnąć tego co ktoś sobie wyznaczył jako cel
dla siebie "strategiczny".

Jakoś nie pojmujecie
e jak było by dobrze to
nie było by dobrze

interesy by szły nie w tym kierunku
co ktoś uważa za słuszny.

Jak nie łapiecie tego
to co wam o tym marudzić

Znaczy zwracacie uwagę na szczegóły które nie koniecznie stanowiły by cel w całości.

One są oczywiście istotne jak to kolega mówi dla smaku "zupy"
tylko ja widzę
tu produkt raczej zupo zastępczy.

To nie jest "zupa"

Robi się zamieszanie żeby wszyscy zmagali się z problemem zupełnie nie istniejącym.

Na przykład jest tak jak powiedział Sandzaya
o kwestii dawania komuś zajęcia żeby czuł się potrzebny i spełniony
postawione jest to na głowie
pominąwszy to że niektórzy odzwyczaili się od pracy.

Że jedni zasuwają aż im głowa odskakuje i niewiele zarabiają
a inni siedzą na socjalu i mają pieniądze za nic.
Bo ten pracujący jest tak opodatkowany aby zarobił na tego nie pracującego
a nie pracujący ma się oduczyć wszelkiego wysiłku.
 
rosomak

28 marca 2018

Tzn. co, marzy Ci się naprawianie świata?
Nakierowanie uwagi ludzi na sprawy dla nich naprawdę istotne?
Nie Tobie pierwszemu.
79277 mądrze pisze. Najważniejsze są szczegóły, drobiazgi, bo tylko z nimi możemy coś robić. Za mali jesteśmy by wpłynąć pojedynczo na całokształt. Potrzebne jest spoiwo, a nim musi być centrum dowodzenia, władza, stojąca po stronie obywatela i jego potrzeb.
I tu koło się zamyka bo znowu wolność jednostki gdzieś ucieka i komuś nie będzie się podobało to czy tamto. Ileż już było rewolucji...
 
nicze

29 marca 2018

Oczywiście że podstawowa spraw to jesteśmy "mali"

Czyli trudno brać się za naprawianie
jeśli nie ma się siły przebicia

Widzę potrzebę wiedzenia na tyle dużo
aby nie wchodzić w problemy beznadziejne do realizacji

Bo to strata czasu.

Samo o nich wiedzenie nie jest stratą czasu
i analiza co wynika z czego.

Czyli też byłbym się nie zgodził
że mam zająć swój czas szczegółami
czegoś
co ktoś totalnie storpeduje jako sobie wbrew interesu.

Czyli "wolność jednostki" ma mały margines realizacji.

To mi tylko pachnie że ktoś chciałby mnie przeganić od płota do płota
i stracę na to czas
to nie koniecznie chcę zajmować się szczegółami
które wiem że nie wejdą do realizacji

chcę wiedzieć co może się dać zrealizować
żeby na tym nie stracić
a zyskać czy zarobić.
 
wendol

29 marca 2018

A czego Ty Nicze właściwie byś chciał?
Piszesz bardzo ogólnikowo.

Od lat powtarzasz, że ktoś nie chciałby, aby było za dobrze...
A ja Ci już mówiłem, że nawet jakby chciał i tak nic z tego, bo wszyscy, łącznie z władzą poruszamy się w ramach tego samego systemu naczyń połączonych, współzależności i jakiś "ktoś" nie zrobi, ani źle, ani dobrze za bardzo, bo to nie jest stosunek tylko dwóch stron.

Weź Ty Nicze może poczytaj jakąś fachową literaturę - książki, gazety, zamiast zajmować się tylko "polityką" i to w kiepskim wydaniu jakichś internetowych "mądralińskich", dla których wszystko jest do du...

Wyobraź sobie, że nawet ci, którzy widzą, że ekonomia się wali, nie wiedzą, co z tym zrobić (nawet najwięksi ekonomiści), a nawet, gdyby mieli jakieś "genialne" pomysły, to nie są ich w stanie wprowadzić w życie, bo zbyt wielu ludzi (wszyscy) na tym jedzie, myśląc że to tak w nieskończoność będzie działało siłą rozpędu i psiego swędu.
A różnica między tymi "rządzącymi", jak ich nazywasz, a innymi jest tylko taka, że ci pierwsi lepiej się "ustawili", lepiej się czują i odnajdują w tym systemie, bo bardziej pasuje on do ich charakteru.
Wiesz, jacy ludzie są najbardziej "skuteczni"?
- Ci najbardziej bezwzględni, bez zasad, cwaniacy, kłamcy, krętacze, złodzieje, czyli po prostu politycy.
A poza tym "biznesmeni", ale ci przynajmniej robią coś konkretnego, działają na własny rachunek i ponoszą konsekwencje.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

29 marca 2018

Chłopie :} od szczegółów są inni

Co by mi dało jakbym się czepił jakiegoś szczegółu
niewiele
a tak podpieram się wypowiedziami
innych "nawiedzonych" internautów
i wystarczy mi tylko to
że poruszają jakiś temat
dając szczegóły

które uprawdopodobniają słuszność ich spostrzerzenia

Ja jako odbiorca mogę się z tym zgodzić lub nie

https://www.youtube.com/watch?v=d03VRn0mt9I

koniec rozmowy bo
skończę ze swoja powściągliwością
i będzie niemiło

chyba że kolega sympatyczny ściągnie na spotkanie trzy skrzynki piwa

i jakoś się znieczulimy.
 
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 7006
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.