Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
Coś co chcecie pokazać
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 6987
wyckret

7 stycznia 2007

Witam wszystkich. Otóż pomyślałem sobie, że można by założyć temat specjalnie przeznaczony na...właśnie, co?

Wszystko czym chcielibyście się pochwalić, pokazać innym, lub rozreklamować. Można tu wrzucać linki, filmiki, muzykę, obrazki itp.

Czym to się różni od innych tematów? Niczym. Ale żeby nie doprowadzać do sytuacji offtopikowania, przerywania dyskusji, wszystko, co chcecie można tu wrzucić. Co o tym myślicie? Jeżeli, pomysł Wam nie odpowiada, nie piszcie, temat odejdzie w zapomnienie.


Czyńmy zło! ]:->
 
nicze

19 października 2021

Tu są tylko interesy przyklepuje się to co daje komuś profit
trzymanie się wersji że ktoś na coś
się nabierze
jest nierozumieniem rzeczywistości
lub inaczej widzeniem jej inaczej
czy dobrze czy źle trudno powiedzieć
jak komu pasuje
dlatego jedni są za jednymi drudzy za drugimi
i w jakiś sposób maja rację bo załatwią sobie zawsze coś po znajomości
wykładanie publiczne że jedna czy druga racja jest wątpliwa
bo nie zawsze ktoś chce coś wiedzieć
Po za tym sporo jak nie wszystko trzeba było by zmieniać w jakimś tam świata poglądzie.
Religia polityka to zarządzanie masami nie bardzo dla dobra mas tylko dobra zarządzających.
Dobro mas jest przy okazji ale tylko jak zło konieczne.
Pytaniem więc nie było by czy ktoś się nabierze tylko za ile sprzeda
swój sprzeciw.
Jak dowodzi historia dotrzymywanie jakiś zobowiązań i deklaracji
to wyjątki za tym musi iść interes.
 
wendol

20 października 2021

Jak masz czas i pieniądze to możesz robić coś bezinteresownie - jakiś wolontariat itp.
Ja np. należę do Greenpeace, płacę składki i w czynie społecznym piszę na Tajnym :)
Czy ktoś na tym zarabia?
Może, ale może coś dobrego przy okazji robi.
Jeśli wrzuciłem coś na temat dobrej inicjatywy, a Ty się zastanawiasz, czy ktoś na tym zarobi, to znowu odpowiem, że może i tak, ale co z tego. Nie zazdroszczę.
Może ktoś zbiera dane ludzi i będzie nimi handlował - jakiś spam, sprofilowane reklamy dostanę?
I co z tego - i tak wszędzie są reklamy, a tam gdzie jest większa oglądalność, klikalność, tam reklamy droższe i więcej się na tym zarabia.
Może chodzi Ci o to, że ktoś na Tobie zarabia, a Ty nic z tego nie masz - nie odpalają Ci działki za to, że istniejesz?
Ja inaczej na to patrzę. Robię coś dla innych, podnoszę świadomość... by lepiej było ludzkości.
Ktoś mi już mówił, że "głupi" jestem, bo mógłbym na tym zarabiać, że mam "lekkie pióro", że mógłbym pisać teksty dla jakiejś gazety, czy portalu.
A niech ktoś nawet bierze teksty z Tajnego i gdzieś wrzuca jako swoje - na zdrowie. Jak przy okazji coś na tym zarobi to też dobrze - ku chwale... ludzkości :)
Wiesz Nicze - zarabianie na czymś dobrym nie jest złe.
Złe jest zarabianie na czymś, co szkodzi innym.
Teraz wracam do początku - są ludzie, którzy nie mają czasu i pieniędzy, by robić coś za darmo. Gorzej, że są też tacy, którzy to mają, ale zawsze będzie im mało, a jak przy okazji szkodzą, to wierzę że ludzi dobrej woli jest więcej i dzięki m.in. mnie będzie ich jeszcze więcej.
Są też tacy, co mają czas i pieniądze, ale wolą siedzieć lub leżeć przed telewizorem, narzekać że nie mają tego więcej tylko ktoś inny i nic poza tym nie robić, i takich chyba jest niestety najwięcej w określonych środowiskach... "dobrobytu".
Tracą czas na... różne rzeczy, a ludzkość... głupieje i gnuśnieje.
Znajomy tego człowieka z portalu "gospodarczego" co tu wrzucałem w innym filmie narzekał, że teraz nawet młodym Polakom nie chce się niczego uczyć i nic robić - powiedział, że Ukraińcy nas na razie ratują.
To nie jest oczywiście tak, że coś robią, czy nie robią wszyscy, albo nikt, ale chodzi o statystykę, o to, czy w przyszłości będzie ktoś, wystarczająca liczba "sprawiedliwych" (to akurat z Biblii), którzy pociągną tą cywilizację dalej, czy tylko dalej w przepaść.
Coś się zbliża ku końcowi - jakiś wielki kryzys nadchodzi i są tacy, którzy to jakoś czują i reagują w ten sposób, że coraz większe przekręty robią jednocześnie przyspieszając upadek.
W Polsce np. jest to bardzo widoczne - mocno wali po oczach i uszach, a już niedługo może zacząć walić w gębę, bo boi się utraty władzy.
Znowu jestem we Wrocławiu i włączyłem TVPiS - chamska, tępa propaganda jak z czasów PRL, a EU coraz bardziej ma tego dość. Mam nadzieję, że ludzie w Polsce też, natomiast młodych, chcących coś tu robić jest coraz mniej, bo nie widzą sensu - coraz więcej jest biernych i tych, co wyjeżdżają z tego... pięknego... bagna niestety.
Ceny rosną, podatki, realne dochody spadają wszędzie, ale wolniej lub szybciej w różnych miejscach - zanim gruby schudnie, to chudego szlag trafi.
Będzie gorzej, ale później może być dużo lepiej, jak już stare się zawali, ale muszą być tacy, co mają głowę na karku i będą to ciągnąć dalej.
We Wrocławiu usłyszałem od kogoś tekst, że ci co teraz rządzą w Polsce nie poradziliby sobie nawet z małym gospodarstwem rolnym, a państwem chcą rządzić. Na razie dobrze im idzie... rozkradanie, ale bez pożytku dla ogółu - ze stratą. Chyba, że ogółem nazwiemy ogół partyjny i kler. Zapłacimy za to wszyscy, a ci "na górze" najwyraźniej nie rozumieją, że sami też na tym stracą, bo "trzoda", czy "bydło" będą im przynosić coraz mniejsze zyski.
Tak to jest, jak ktoś w czasach komunistycznych się wychował i nie wyciągnął z tego wniosków... prawidłowych - tylko takie, żeby też tak robić, bo komuna długo trwała i była bezkarna. Że Polacy stracili potencjał i stali się bierni, to dla takiej władzy dobrze, bo przecież rząd się sam wyżywi i jacyś obcy sąsiedzi nie będą nam łaski robić - poradzimy sobie bez nich, bo nas tylko krytykują i nam szkodzą - za komuny retoryka była taka sama, podczas gdy Zachód się rozwijał, a Polska się zwijała.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

15 listopada 2021

Google chce kontrolować internet? Analizujemy odtajnione przez sąd dokumenty
Wreszcie coś bardzo tajnego na Tajnym :)
Do tej pory słyszałem (tzn. takie komentarze czytałem), że EU nie lubi amerykańskich firm i dlatego nakłada na nie kary przeszkadzając w prawdziwej, niczym nie skrępowanej konkurencji, bo w Europie jest lewactwo itp.
Teraz nawet w USA się wkurzyli.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Igor

19 listopada 2021

Mam do szanownych kolegów pytanko o pewne nagrania, niektóre kiedyś z nich miałem, ale które to sam teraz nie pamiętam.

Kilka jest dostępnych na youtube ale reszty niema.

Tutaj spis: Lech Emfazy Stefański

Pozdrawiam
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

8 grudnia 2021

O Stefańskim to w książce "Od magii do psychotroniki" czytałem i w miesięczniku "Nieznany Świat".

A tak z innej beczki, to:
Ten napój postarza twój mózg i powoduje demencję. Są na to naukowe dowody
Ja jakoś tak po prostu słodyczy od dziecka nie lubię.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

15 grudnia 2021

Rozprawa Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów o informacji publicznej została odroczona
"Uznanie przez TK, że przepisy są niezgodne z Konstytucją RP, w praktyce będzie oznaczało, że obywatele stracą dostęp do wielu informacji na temat wydatków instytucji publicznych - alarmowały organizacje pozarządowe."
Przejęty przez PiS TK stał się maszynką do likwidacji niewygodnego dla władzy i kleru prawa.
W tym przypadku chodzi zwłaszcza o Rydzyka - miał wreszcie płacić kary lub siedzieć, więc PiS planuje kolejną sztuczkę przy pomocy pani Julii - odkrycia towarzyskiego pana prezesa PiS - jak sam powiedział.

Przemysław Czarnek o zmianie nazwy ronda Dmowskiego: jestem za zmianą, ale na rondo chamstwa i wulgarności niektórych kobiet
Chamstwo Czarnka jest bardzo znane.
Protestujące kobiety i tak zachowują się "bardzo grzecznie" wobec tego, co zrobił im i ich rodzinom PiS z klerem. EU też mówi o braku poszanowania praw kobiet w Polsce i ich "piekle". Mówią też o tym m.in. psychologowie i próbują im jakoś pomagać mimo chorych przepisów.

Trzaskowski ostrzega rodziców uczniów przed lex Czarnek. "Czarne chmury nad polską edukacją"

Tony żywności w kontenerach. "To, co ratujemy, to niewielki ułamek"
Sporo o Krakowie - tam chyba tacy ludzie najlepiej się organizują. Szkoda, że tam nie mieszkam - lubię chodzić po nocy i mam latarki i plecaki - pomagałbym.
"Są markety, które robią spore promocje na produkty z krótkim terminem ważności, ale większość miejsc po prostu wyrzuca jedzenie i nie może go w żaden sposób udostępnić".
W Szwecji kupowałem produkty z krótkim terminem przydatności w marketach - obniżali ceny o połowę! Ale tam jest socjalizm - na serio, ludzie z inną mentalnością.
Nawet buty sportowe sobie kupiłem w cenie połowę niższej niż u nas, bo wchodził nowy model na dany sezon.
"Postulowana jest też zmiana polskiego prawa zgodnie z unijną dyrektywną, która pozwala na przekazywanie do zużycia niekomercyjnego produktów, którym upłynął minimalny czas przydatności. Teraz muszą w Polsce trafiać do utylizacji."
Politycy mają "ważniejsze sprawy na głowie" niż takie "głupoty", wiem też, że polskich polityków łatwo skorumpować, a takie przepisy mogą być "niekorzystne dla handlu" - "lepiej" wyrzucić.
"Zdarza się, że obsługa sklepów celowo niszczy żywność. "Niestety, gdy się o nas dowiedzą, zdarza się, że jedzenie jest polewane domestosem, wybielaczem, a nawet wrzuca się do żywności rozbite szkło, a miejscówki są zamykane" – czytam w komentarzach na grupie."
Tyle energii i środków, żeby coś zniszczyć?
Ja sporo rzeczy, których miałem za dużo rozdałem pod Biedronką, ale poznałem wreszcie grupę fajnych ludzi, z którymi mogę się dzielić... przyjemnością - tzn. oni też chcieliby mi coś dać, ale nie mają (tak mówią) - mają i dają - występy z ogniem (pokazy artystyczne). Zaprosiłem ich na sylwestra - dostaną szwedzką benzynę alkilatową i coś jeszcze pomocnego w pracy artystycznej, która sprawia im i publiczności dużo przyjemności - za benzynę im się zwraca i nawet jakieś pieniądze czasem na tym zarabiają, ale używają "pospolitej" benzyny i bywa, że narzekają na bóle głowy i czuć od nich zapach, jakby byli pracownikami rafinerii, a ręce i ubrania mają brudne od sadzy.
O benzynie alkilatowej:
https://www.aspenfuels.com/about/aspens-story
https://www.youtube.com/watch?v=wDtQBk9E3Rk
Od niedawna w Płocku też to produkują:
https://ceo.com.pl/benzyna-alkilatowa-ekologiczne-paliwo-dostepne-na-polskim-rynku-32421
https://warterfuels.pl
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

16 grudnia 2021

"Śmieciowe jedzenie" może wywołać depresję? Te badania nie kłamią
"Śmieciowe myślenie" też.

"Życie jest takie, jakim się je postrzega - jeśli twoją duszę przepełnia światłość, to życie pełne jest dróg i wrót. Jeśli jednak przyjmiesz do siebie ponure cienie, wszystko przemienia się w przeszkody i przeciwności losu."

"Unikaj nieszczęśliwych i pechowców. Życie nauczyło mnie, że stany ducha są zaraźliwe jak choroba. Czasami możesz uważać, że pomagasz tonącemu, ale w rzeczywistości sam się pogrążasz. Otaczaj się tylko zadowolonymi i szczęściarzami."
Dlatego z "problematycznymi" ludźmi nie należy się zbytnio spoufalać. Można spróbować im pomóc, ale należy zachować bezpieczny dystans, bo bywa, że są to ludzie, którzy szukają tylko energii (rodzaj wampiryzmu emocjonalnego), a nie rozwiązania problemów, a jeśli nawet, to może się okazać, że się "uczepią", będą cię obwiniać o swoje niepowodzenia i oczekiwać, że będziesz za nich myślał, prowadził ich "za rączkę" i jak najwięcej za nich robił.
Dlatego wolę pomagać zdalnie - np. tu, a osoby, do których się zbliżam świadomie wybieram obserwując, czy potrafią się cieszyć.

Te oba teksty zapisałem sobie kiedyś z polskiej gry komputerowej pt. "Two Worlds II".
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

21 grudnia 2021

Nieubłaganie zbliżają się Święta i Nowy, jeszcze lepszy Rok.
Na Święta życzę mało konfliktów przy stole, a w nowym roku niskich podwyżek cen, a wysokich dochodów.
Generalnie, żeby głowa nie bolała od tego całego... dobra i świętowania.

https://www.youtube.com/watch?v=Q5Q8u64gHQY

https://www.youtube.com/watch?v=28Cn-1hmOZQ
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

1 stycznia 2022

Wreszcie wiosna ;)
Ciepło, trochę kropiło momentami, ale nie przeszkadzało - cała noc przy ognisku spędzona z fajnym, mądrym kolegą i córkami.
Rano odprowadziłem kolegę na przystanek, po drodze spotkaliśmy jakichś ludzi z... Jezusem :)
Bardzo podobny i miał wino :)
Zapytałem, czy mogę się napić - powiedział, że trochę, więc zacząłem uciekać z butelką, złapałem oburącz, żeby mi nie zabrał i udawałem, że się przyssałem i chcę jak najwięcej wypić :)
Troszkę spróbowałem i mu oddałem, ukląkłem przed nim, przeżegnałem się i powiedziałem, żeby mnie zbawił, a później powiedziałem, że trzeba go ukrzyżować, złożyć w ofierze i zjeść.
Fajnie było, porozmawialiśmy o różnych rzeczach i było wesoło, i z morałem :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
tajne.tarot-marsylski.pl

 
wendol

3 stycznia 2022

Krakowskie potwory - Netflix zrealizował serial fantasy w Krakowie
Właśnie w Radio Zet o tym usłyszałem.
Zaczęło się od Wiedźmina - moja wersja autorska :) Z potworami walczę głównie piórem, a mieczem wycinam chwasty i ogólnie coś na ognisko.
Ten mój kolega to smok wawelski ;) Jak się "napije" płynnej parafiny (benzyna niesmaczna i szkodliwa), to zieje ogniem :)
Przed ogniskiem machał czymś płonącym na pasie zieleni między jezdniami, podjechała policja, ale jak ziejnął ogniem w ich kierunku, to sobie pojechali.
Przy ognisku spalił sobie rękawiczkę, bo mu się trochę benzyny wylało, ale nic mu się nie stało, poza właśnie stratą rękawiczki, więc zdjąłem swoje kevlarowe i mu dałem - teraz na pewno krzywdy sobie nie zrobi.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Igor

3 stycznia 2022

wendol
35 minut temu

Swoją drogą też mnie to ciekawi jak ten serial wyjdzie, zazwyczaj Netflix ma produkcje dobre.

Pozdrawiam
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

3 stycznia 2022

Gdańsk. Amerykański żołnierz z jednostki w Drawsku Pomorskim dotkliwie pobił troje policjantów
Amerykańskich obywateli mogą sądzić tylko amerykańskie sądy - ta zasada zabezpiecza ich politycznie w przypadku działań na terytorium... nie amerykańskim.
Niezły "terminator" z tego żołnierza, ale głupi. Niektórzy po alkoholu mają głupie pomysły, a inni nawet na trzeźwo nie potrafią trzeźwo ocenić sytuacji.
Sztuczna inteligencja, roboty w niektórych zastosowaniach mogą być lepsze od ludzi... od niektórych ludzi.
https://www.youtube.com/watch?v=uhND7Mvp3f4
A to parodia:
https://www.youtube.com/watch?v=dKjCWfuvYxQ
i bardziej militarna parodia:
https://www.youtube.com/watch?v=y3RIHnK0_NE

Postęp jest szybki:
https://www.youtube.com/watch?v=tF4DML7FIWk
Już nam rektor SGH zapowiadał, że wielu ludzi pracę straci pod wpływem rozwoju technologii. Najszybciej kasjerzy w sklepach.
Może Strumyk czeka, aż go roboty wyręczą i nie będzie musiał pracować? ;)
Tylko, że człowiek musi mieć zajęcie, bo inaczej się nudzi, coraz bardziej mu się nic nie chce, źle się czuje i głupoty mu do głowy przychodzą, zamiast coś konstruktywnego.
Już dawno wymyślono, że ludzie dostaną dochód gwarantowany i dzięki temu będzie więcej pracy dla tych, co będą chcieli pracować, jednak kontrola ma być większa, bo niektórym z braku zajęcia może odbijać.
Chiny jako pierwsze wprowadziły pieniądz cyfrowy i punktację dla obywateli i nawet te miliardy swoich obywateli ogarniają.
A na nadmiar ludzi na świecie też sposób wymyślono - tzn. sam się "wymyślił" jak to biologia uczy o ekosystemach i niszach ekologicznych. Ludzi dużo, zasobów brakuje, to... w przypadku ludzi drożyzna następuje (pieniądz jako instrument regulacyjny) i mniej chętnie się rozmnażają. Dzięki temu ten system szybciej się zawali i będzie jeszcze można coś uratować.
To tyle, jeśli chodzi o "teorie spiskowe" - ten profesor na SGH nam takie różne opowiadał i tłumaczył, że telewizja kłamie.
Najśmieszniejsze, że dla niektórych to nawet teraz są teorie spiskowe, bo nie potrafią się rozejrzeć wokół... własnego nosa.
Mi, jak danych, wiedzy brakuje, to się nie wypowiadam, ale jak coś wiem, to gadam - przeważnie z sensem, a jak się dowiem, że racji nie miałem, to też o tym mówię, by ludzkość się rozwijała i rozumiała coraz więcej i ja też wraz z nią.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

3 stycznia 2022

Wracając jeszcze do tego amerykańskiego żołnierza...
Mało szczegółów podali, więc nie wiadomo jak go wreszcie obezwładnili.
Ręcznie, nożnie, pałą, gazem, paralizatorem?
Paralizator robi wrażenie na ludziach i często wystarczy zademonstrować łuk elektryczny i się... grzeczni robią.
Amerykańska policja ma często tasery - działają nawet na "terminatory" w trybie bojowym :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

6 stycznia 2022

Facebook zawiesił stronę Konfederacji. Partia zapowiada pozew. "Cenzura powraca"
Facebook to strata czasu, niskiej jakości komercja.
Konfederacja to kościelni narodowcy, mowa nienawiści wobec np. LGBT.
Jedyne, co u nich dobre to ich podejście do COVID i to podobno był najpoważniejszy zarzut wobec nich pt. "nieprawdziwe informacje medyczne".
Tylko co, jeśli lekarze też rozpowszechniają takie "nieprawdziwe informacje"?
Wygląda na to, że w propagandę COVID-ową jest zamieszanych tak wiele osób, że teraz się boją i wprowadzają cenzurę.
Wygląda też na to, że przy pomocy COVID ma nastąpić poważna zmiana funkcjonowania światowego systemu.
Tylko po co kłamać? Nie można powiedzieć wprost, o co chodzi? Wytłumaczyć ludziom, że zmiany są konieczne?
Za dużo tłumaczenia i nie zrozumieją?
Konfederacja mocno stawała okoniem - przesadzali z tekstami wobec innych polityków: "będziesz siedział" to już standard w polityce (jestem za większą odpowiedzialnością polityków za to, co robią), ale teksty "będziesz wisiał" to już grube przegięcie i chyba groźby karalne, ale ogólnie zauważyłem, że różni politycy na zbyt wiele sobie pozwalają.
Konfederacja jest zbyt radykalna i niektórzy mówią, że nawet "faszyzująca".
Nigdy nie zaglądałem na ich strony, bo przerazić się można tych fanatyków. Wystarczyło mi, że posłuchałem Radia Maryja i popatrzyłem na TV Trwam - tragedia, co tam wygadują prawicowi politycy - inne media niewiele z tego nagłaśniają.
Zaplanowane zmiany i tak zostaną wdrożone, a prawicowcy się radykalizują - agresywni się robią, zamiast na spokojnie podawać informacje i tylko te prawdziwe, zamiast zadymy robić i próbować zbić na tym kapitał polityczny. Niestety zainwestowali w różnych radykalnych narodowców, kiboli i innych zadymiarzy.
PiS idzie w tym samym kierunku i to oni podobno zgłosili sprawę Facebookowi, żeby pozbyć się konkurencji, bo podobno zbliżają się przedterminowe wybory i PiS już nawet wykupuje powierzchnię na billboardach.
Acha - krytyka EU - tu też PiS chce mieć monopol.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

7 stycznia 2022

Wysoka kara dla Google i Facebooka. Zapłacą za ciasteczka
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

12 stycznia 2022

"Pegasus" przemycony do TVP. Goście programu strollowali Telewizję Polską
Śmiesznie było też ze słynną "aferą mailową" - PiS sam się ośmieszył.
Informatycy z WP mówią, że nie było żadnego włamu, żadnej próby łamania haseł - zostały wpisane prawidłowo za pierwszym razem.
PiS-owscy politycy nie używali skrzynek służbowych, bo sami sobie nawzajem nie ufają. Tylko kto znał ich hasła do skrzynek na WP?
Może karteczki, może nawet żółte mieli?
Tak, czy inaczej należy im się żółta kartka, albo nawet czerwona.
Nie korzysta się z prywatnych skrzynek do takich celów, a nawet z prywatnych do prywatnych też trzeba umieć bezpiecznie korzystać - najlepiej używać programu pocztowego, który ściąga maile z serwera, a nie robić tego przez stronę.
Pegasus też nie jest przeznaczony do celów prywatnych (politycznych), tylko do walki ze zorganizowaną przestępczością.
Wychodzi na to, że politycy PiS okazali się zorganizowaną przestępczością - ich procedury nie obowiązują.
Ja nawet jak sprawdzałem coś w PESEL-NECIE w celach służbowych, to musiałem mieć pozwolenie na piśmie w określonym zakresie i byłem sprawdzany, obserwowany.
Ale o jakim prawie możemy w Polsce mówić, jak polityk Kaczyński i jego koledzy są ponad prawem?
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

16 stycznia 2022

Polski pocisk przeciwpancerny odpalony z polskiego robota. Perun i Pirat tworzą śmiercionośny duet
"Śmiercionośny duet" - wspaniale ;/
Jak ludzie chcą się zabijać, to już lepiej, żeby "zabijały" się nawzajem roboty.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

19 stycznia 2022

Czarnek będzie musiał uczyć sam?! Nauczyciele MASOWO rezygnują
"Jak sądzicie, Przemysław Czarnek wie, co robi?"
To człowiek po KUL - ma mocno mózg wyprany.
Księża mogą być wychowawcami klas, to teraz z braku nauczycieli funkcjonariuszy KrK może być jeszcze więcej w szkołach.
Robi się reżim jak za komuny - pamiętam, że niektórzy nauczyciele nosili momentami znaczki Solidarności lub przynajmniej oporniki.
Oczywiście Solidarność została już zniszczona (przejęta) przez PiS, ale jest jeszcze jakiś związek nauczycielski, który mam nadzieję będzie walczył np. poprzez strajki.

Podskórne implanty mogą zastąpić kartę płatniczą, a nawet uratować życie. Wciąż brakuje społecznej akceptacji dla tej technologii
Społeczna akceptacja dla przymusowych szczepień już jest, a jak za słaba, to się wprowadza "zachęty" i restrykcje, a protestujące niedobitki się spacyfikuje.
Tylko jak tu przekonać ludzi do implantów, a w razie czego zmusić?
Implanty mogą uratować życie - "dobry" początek, jak ze szczepionkami.
Kur... - to się dzieje naprawdę, to nie jakiś zły sen, tylko niestety jawa.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

19 stycznia 2022

Picie wody z plastikowych butelek może zaburzać nasz system hormonalny - naukowcy mają dowody
Od lat nie piję wody z plastikowych butelek - mam butelkę "BPA - free" z filtrem.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

19 stycznia 2022

Miał wystąpić na senackiej komisji ds. Pegasusa, jednak nie dotarł. Kim jest prof. Jerzy Kosiński?

Kwiatkowski o dowodach na zakup Pegasusa: Chciałbym pokazać kopię rachunku
Z Funduszu Sprawiedliwości pieniądze idą też na inne niezwiązane cele - np. na Kościół, bo Ziobro jest mocno uwikłany we współpracę z KrK. Ministerstwo Sprawiedliwości traci pieniądze i musi szukać oszczędności - w ten sposób wielu funkcjonariuszy (w tym ja) zostało zwolnionych.
A Kwiatkowskiego spotkałem, jak był wiceministrem Sprawiedliwości - już miał mi podać rękę, ale specjalnie głośno rozmawiałem z koleżanką o tym, że nie lubię polityków - usłyszał i mnie ominął :)
Kleru nie lubię jeszcze bardziej, bo politycy różnią się od siebie znacznie bardziej niż kler, który wyznaje bardzo szkodliwą ideologię i są oni funkcjonariuszami obcego państwa - Watykanu. Właśnie się dowiedziałem, że została wydana specjalna instrukcja watykańska chroniąca kościelnych pedofili - biskupi nie będą przekazywali dokumentów organom państwowym, tylko sądy będą musiały prosić o to Watykan w trybie "międzynarodowym" - oczywiście Watykan może odmówić, by chronić swoich funkcjonariuszy - obywateli mających niejako podwójne obywatelstwo: danego kraju i KrK, czyli watykańskie.
"Prawda was wyzwoli"? - Podczas, gdy Kościół kłamie od wieków. Kiedyś nawet zabijali "w imię większego dobra" - swojego.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 6987
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.