Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
Coś co chcecie pokazać
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 7006
wyckret

7 stycznia 2007

Witam wszystkich. Otóż pomyślałem sobie, że można by założyć temat specjalnie przeznaczony na...właśnie, co?

Wszystko czym chcielibyście się pochwalić, pokazać innym, lub rozreklamować. Można tu wrzucać linki, filmiki, muzykę, obrazki itp.

Czym to się różni od innych tematów? Niczym. Ale żeby nie doprowadzać do sytuacji offtopikowania, przerywania dyskusji, wszystko, co chcecie można tu wrzucić. Co o tym myślicie? Jeżeli, pomysł Wam nie odpowiada, nie piszcie, temat odejdzie w zapomnienie.


Czyńmy zło! ]:->
 
wendol

5 kwietnia 2023

Zapowiada koniec świata, jaki znamy. Polski fizyk o rewolucji AI
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Igor

6 kwietnia 2023

E tam zaraz koniec świata, profesor Dragan fajny gość, ale w mojej ocenie nie ma się czego bać.

Trzeba się będzie unowocześnić.

Pozdrawiam
Igor
 

Niech Moc Będzie z Tobą
wendol

6 kwietnia 2023

Koniec świata jaki znamy - wszystko się zgadza.
Ludzie boją się zmian, nieznanego, ale w tym przypadku już wiemy, jakie zmiany to przyniesie.
Do tej pory postęp technologiczny powodował to, że ludzka praca była coraz bardziej wydajna, więc bezrobocie rosło, ale powoli.
AI sprawia, że odbywa się to dużo szybciej, więc tym szybciej trzeba będzie zmienić zasady funkcjonowania tego całego systemu.
Ludzie muszą mieć pieniądze i je wydawać - to były pieniądze z pracy, ale będzie jej coraz mniej.
Nie bez powodu są prowadzone próby z dochodem gwarantowanym i jest zmiana w kodeksie pracy polegająca na tym, że będziemy pracować 7 godzin przez 5 dni w tygodniu lub 8 godzin przez 4 dni.
Dzięki temu będzie praca dla większej liczby osób, ale w mniejszym wymiarze godzin - na razie, bo chodzi tylko o spowolnienie, rozłożenie w czasie pewnego procesu.
Z punktu widzenia psychologii jest pytanie jak zachowają się ludzie, którzy będą mieli "za dużo" wolnego czasu - chodzi o to, by te zmiany nie były zbyt szybkie, bo nie każdy jest dostatecznie "elastyczny", inteligentny itp., by znaleźć sobie jakieś zajęcie.

Moja córka znalazła zastosowanie dla AI w tym, czym się zajmuje.
Nawet sama wymyśliła jakiś czas temu, co AI mogłaby zrobić i niedawno ktoś wprowadził takie narzędzie - na razie bez interfejsu, tylko "z palca" trzeba wprowadzać polecenia w języku Python.
Pomagam jej w kwestiach wdrożeniowych, "ogólnoinformatycznych", ale to ona wymyśla czego chce, bo jest artystką.
Jeśli ktoś rozwiązywał kiedyś testy na inteligencję, to może mieć pojęcie co potrafi zrobić AI.
Np. jest kilka rysunków, w których coś się zmienia i trzeba zauważyć pewną prawidłowość. AI robi to lepiej od człowieka!
Najpierw trzeba dać AI materiał poznawczy, jakieś dane, które sobie przeanalizuje, zauważy schematy, prawidłowości (ten etap nazywamy treningiem), po czym stworzy model postępowania.
Następnie dajemy inne dane, które AI przetworzy zgodnie z modelem.
Programista miałby duży problem, żeby napisać algorytm postępowania i musiałby wszystko przewidzieć, zawrzeć.
AI nie programuje się w tradycyjny sposób - ona sama to robi na podstawie prawidłowych danych.
Jak "wytłumaczyć" AI czym się różni pies od kota?
Człowiek wie czym, ale nie potrafi tego wyrazić.
AI wystarczy dać przykłady kotów i psów (im więcej tym lepiej) i sama znajdzie prawidłowość.
To taki przykład.
Moja córka tworzy muzykę, a AI jest jej potrzebna do zmiany głosów.
Jak AI zrobi już model głosowy na podstawie próbek, to można jej dać inne próbki, z którymi zrobi to co trzeba.
Proces treningu, odnajdywania zależności, prawidłowości wymaga największej mocy obliczeniowej, a jak AI zrobi już sobie model postępowania, to dalej prosta sprawa - automat.
W sumie podobnie postępują ludzie - bywa, że wyuczone schematy, automatyzmy ich gubią, bo nie mają już zastosowania (są bardzo nieoptymalne) w zmieniającej się rzeczywistości.
Właśnie tego niektórzy ludzie boją się najbardziej - że znowu będą się musieli uczyć, a "hardware" już nie tak wydajny jak kiedyś :)
I tego też boi się cywilizacja jako całość - że wypracowane przez lata schematy trzeba będzie pozmieniać.
Wspomnę jeszcze tylko krótko o hardware (konkretnie komputerowym, a nie ludzkim, cielesnym) używanym obecnie do obliczeń AI.
Najlepiej się sprawdzają karty graficzne, bo mają tysiące jednostek obliczeniowych, które działają równocześnie - coś, jak szare komórki.
Tak więc moja córka znalazła lepsze zastosowanie dla karty graficznej niż granie w gry komputerowe :)
Powstają oczywiście specjalne, dedykowane układy do AI o jeszcze większej mocy obliczeniowej, ale "zwykły człowiek" ma "w budzie" właśnie kartę graficzną, która też jest niezła, tylko dość długo liczy, tworzy te modele.
AI zrobi nam taki "model", w którym ludzie nie będą już potrzebni ;)
A później Skynet i Terminator ;)
A tak bardziej na poważnie, to niektórzy zanudzą się na śmierć zgodnie z powiedzeniem, że z nudów można się zabić - z braku celu życia.
Człowiek musi coś tworzyć żeby żyć, bo inaczej ogarnia go bezsens egzystencjonalny.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

7 kwietnia 2023

Skandaliczna awantura żołnierzy USA w Polsce. Szarpali kobietę, grozili nagrywającym zajście
Niedawno jakiś żołnierz amerykański bił się z polską Policją, jak przyszli do jakiegoś mieszkania, żeby go uciszyć, bo hałasował w nocy.
Zażartowałem wtedy, że włączył mu się tryb terminatora.
W powyższym zajściu nie wiem, o co chodzi, ale chyba rzeczywiście Policja nie chce urazić naszego największego sojusznika ;)
W obu przypadkach towarzystwo było nachlane (niektórym to wystarcza, by przestać trzeźwo myśleć), a że to pod jakimś klubem było, to może i naćpane.
Nie wiadomo dlaczego ta kobieta tak... powiedzmy, że krzyczała - może chcieli ją uspokoić, bo "przedawkowała"?
Tak czy inaczej ja unikam takich miejsc, bo kupa przypadkowych, żądnych zbyt mocnych wrażeń ludzi tam przychodzi.
Zaraz, zaraz - jeśli nagrywającemu groził ten amerykaniec, to chyba znaczy, że miał coś na sumieniu?
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

7 kwietnia 2023

Wypłukuje magnez bardziej niż kawa. Na to uważaj. Może prowadzić do niedoborów magnezu oraz rozwoju osteoporozy i nadciśnienia
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

9 kwietnia 2023

ChatGPT to dopiero początek. Tylko w marcu na rynku pojawiło się 1000 narzędzi AI
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

13 maja 2023

Igorowi się spodoba :)
Ostatnio mi relacjonował swoje rozmowy z AI i był pod wrażeniem - ja też :)
Kilka lat temu rozmawiałem z botami (np. na stronie ZUS), ale takie programy to były proste skrypty mocno ograniczone do konkretnych dziedzin.
Natomiast taki ChatGPT to co innego - rozumie nawet bardzo skomplikowane zdania i udziela zadziwiająco trafnych i rozbudowanych odpowiedzi w formie rozmowy.
Jak nie chce na coś odpowiedzieć, to Igor mu mówi, że jest mu to potrzebne do pewnej zabawy, gry i pyta, co by mu doradził. Igor mi powiedział, że ChatGPT jest jak dziecko :)
W grudniu mają zostać ukończone prace nad nowym modelem OpenAI (takie programy jak ChatGPT na tym bazują), więc... strach się bać co to będzie potrafiło.
Moje córki używają AI przy tworzeniu muzyki, ale on-line to długo trwało, bo "na raty" i były długie przerwy, bo dzielą dostęp między użytkowników.
Teraz już same tworzą modele głosowe na swoim komputerze, bo jeden z nich "wzmocniłem" odpowiednią kartą graficzną.
To tyle tytułem "wstępu", a teraz artykuły, które spodobają się Igorowi i nie tylko :)

Marek Darecki: Sztuczna inteligencja to tajna broń, która jest dziś w posiadaniu niewielu ludzi. Uczcie się z niej korzystać!

Kopanie kryptowalut przestało być dochodowe, więc wielkie firmy poszukują lepszego sposobu na zarobek
Tylko wielkie firmy na tym zarabiają?
Ludzie sobie kopali kryptowaluty nawet na domowych komputerach.
Kiedyś na szkoleniu informatycznym usłyszałem o czymś nazywanym "Grid".
Teraz poszukałem:
https://www.worldcommunitygrid.org
Donate, volunteer... - aha, a prąd kosztuje i m.in. dlatego kryptowaluty przestały się opłacać. Do tego dochodzi kwestia tzw. amortyzacji.

Badanie: porady udzielane przez ChatGPT bardziej empatyczne niż lekarzy
Gdyby artykuły pisał ChatGPT to nie byłoby takich błędów w tytułach ;p
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

14 maja 2023

ChatGPT trenerem personalnym. Mężczyzna stracił z AI prawie 12 kg
"Miłym dodatkiem jest też to, że nie zapłacił ani grosza na karnety na siłownie czy sesje z trenerem."
To naprawdę koniec świata ;)
A tak na poważnie to sporo ludzi straci pracę, a firmy które nie skorzystają z AI nie będą miały szans wobec używających tego.
To kwestia niższych kosztów i większej skuteczności, optymalizacji.
AI dobrze wszystko ogarnia, a to dopiero początek.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

14 maja 2023

Sztuczna inteligencja w rządzie. Posłanka przeprowadziła śledztwo. Ujawnia, co odkryła

https://www.youtube.com/watch?v=W3qIZu7agNc
Też o SI :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
tajne.tarot-marsylski.pl

 
wendol

20 maja 2023

Zajrzałem co słychać u Adasia Grzybka na kanale i YT podrzucił mi coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=6DIEZhk_ES8
https://www.youtube.com/watch?v=unByI7Ye6M8
Szkoda, że gry komputerowe przestały mnie bawić.
Sprzęt się marnuje ;)
Poczytałem jeszcze o możliwościach zarobku podczas udostępniania mocy obliczeniowej domowego komputera i okazało się, że jednak jest taka możliwość, ale oznacza to, że twój komputer przestaje być twój, bo musisz go nie tyle udostępnić, co całkowicie przekazać.
Po prostu stoi u ciebie, ale instalujesz na nim Linuxa i ma chodzić 24h, coś liczyć i przesyłać przez internet.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

25 maja 2023

https://www.youtube.com/watch?v=HDre_o2qz1o
Hodujemy gatunek, który będzie dominował nad nami intelektem: prof. Andrzej Dragan

Oj tam "gatunek".
Będzie raczej tak:
Kolejne stopnie naukowe: licencjat, magister, doktor, profesor i... procesor ;)
A tak na poważnie to SI ma do dyspozycji całą wiedzę ludzkości, wszystko "pamięta" i ogarnia, analizuje mnóstwo informacji, wątków na raz, podczas gdy przeciętny człowiek skupia się w danej chwili na jednym lub przynajmniej na jednej "ideologii" - zwłaszcza jak się przestraszy lub wkurzy.
Doskonale o tym wiedzą i korzystają z tego na co dzień choćby politycy i kapłani różnych religii, dlatego zaliczam ich do jednej grupy "cwaniaków", która bazuje na ludzkich lękach, obawach, uprzedzeniach itp. i niestety robią to aktywnie podsycając je.
Jeśli zaś weźmiemy za przykład człowieka o dużej wiedzy, dobrej pamięci, logicznie myślącego i inteligentnego też emocjonalnie, to mamy "przedsmak" tego, czym jest SI.
Zagrożenie widzę takie, że ludzie rozleniwią się także intelektualnie, a jak wiadomo organ nieużywany zanika.
Kiedyś były książki, następnie internet z wyszukiwarkami - szukało się różnych informacji, po czym należało to "poskładać", przemyśleć, jakieś wnioski wyciągnąć, a teraz taki ChatGPT udzieli nam krótkiej, zwięzłej, konkretnej, "wszystko tłumaczącej" odpowiedzi.
Ten wywiad zacząłem dopiero oglądać - wolę czytać, bo robię to szybko, a oni rozmawiają jakby w zwolnionym tempie - przyspieszę sobie :)
Tak, jak niedawno napisałem w rozmowie z Niczem - informacje wolę czytać, a filmiki to dla mnie raczej rozrywka, z tym że akurat ten wywiad do rozrywkowych nie należy.
Chociaż... teksty, obawy, że SI zajmie miejsce ludzi "na tronie" mnie bawią - to takie... ludzkie :)
Tak - po profesorze będzie procesor ;)
Patrząc na polskich polityków z opcji rządzącej chciałoby się, żeby rządzili przynajmniej profesorowie (ale nie z KUL itp. :)), tylko że "prawdziwi" profesorowie raczej w takie "bagno" wchodzić nie chcą i nie mają takich potrzeb, więc skąd pomysł, że SI jest aż tak "ludzka" :))
To tak, jak z tymi "kosmitami", którzy chcą podbić Ziemię :))
I znowu bardziej na poważnie - ludzie wymyślili sobie tak skomplikowany system i nadal go komplikują, że SI jest coraz bardziej potrzebna, by pomóc to ogarnąć.
W sumie... dobrze.
Sielanka nie stymuluje do rozwoju, a na Ziemi w krótkim czasie można się bardzo rozwinąć.
Tylko, że ostatnio czytałem, że coraz więcej ludzi potrzebuje pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej - chodzi konkretnie o depresję i sprawy z tym związane.
Z jednej strony mamy ludzi, którzy dosłownie walczą o przetrwanie, ale są też tacy, którzy się nudzą, bo "dzień jak co dzień i nic się nie zmienia" - myślę, że jedni i drudzy zastanawiają się "co to będzie?".
Chyba najgorsze dla człowieka jest, jak chciałby coś zrobić, tworzyć, zmienić, a z różnych względów nie może.
Człowiek to istota twórcza - tym bardziej, im na wyższym poziomie rozwoju jest, a ogólnie rzecz biorąc ludzie są coraz bardziej rozwinięci.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

27 maja 2023

Inwigilacja po chińsku. Technologia w rękach niekontrolowanej władzy
Permanentna inwigilacja jak w "Seksmisji" ;)
Ale to zabawne nie jest - kiedyś dwie koleżanki lesbijki zaprosiły mnie do kina na film pt. "Benedetta" - tematyka wiadoma, koleżanka mi puściła z pięć innych na temat takich dziewczyn w necie. Miałem spokojnie leżeć obok niej w łóżku i się "zachwycać".
A do kina mnie nie wpuścili, bo nie miałem "paszportu covidowego".
Normalnie jestem jakimś "elementem wywrotowym", bo się nie zaszczepiłem.
A tej jej koleżance nie wiem, o co chodziło - jak mnie nie wpuścili do kina, to poszły ze mną do jakiejś knajpy.
Wziąłem piwo, a tamta jakąś specjalną, bardzo dobrą kawę.
Spróbowałem i powiedziałem, że smaczna, a ona, że "wszystko od niej jest smaczne".
Nie myślałem o tych dziewczynach w kwestiach damsko-męskich, bo ciągle podkreślały, że są lesbijkami.
A wracając do COVIDa, to są tacy, którzy twierdzą, że to nie "przypadek".
Albo mi się wydaje, albo autor tego artykułu z tech.wp.pl też jakby to sugeruje lub przynajmniej twierdzi, że Chińczycy to wykorzystali.
Teraz jest kolejna afera, bo WHO twierdzi, że nadchodzi kolejna pandemia i już trzeba zbierać pieniądze na szczepionki.
Ja "niestety" znów się nie zaszczepię, bo alergia mi na to nie pozwala.
Mam alergię na sztuczne barwniki, konserwanty i na wciskanie kitu.
Teraz trzeba przekazać pieniądze do WHO "zawczasu", bo w dobie kryzysu jeszcze może komuś przyjść do głowy, by oszczędzać na "zdrowiu"?
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
STRUMYK

4 czerwca 2023

Witam!

Mam problem ze stroną OLX, mianowicie przeglądam ogłoszenia na 1 stronie, a na drugiej mi strona skacze, ładuje się i nie mogę przewijać strony w dół za pomocą myszki :P

Pozdrawiam,
STRUMYK
 

Będzie OK!
wendol

5 czerwca 2023

Dziś Strumyku byłem nad strumykiem.
Tzn. z córkami i chłopakiem jednej z nich byliśmy nad jakimiś kanałami, rzeczkami, gdzie było sporo drzew powalonych przez bobry i zrobiły też tamy.
Część drzew była zabezpieczona na dole metalowymi siatkami.
Rozmawiałem z miejscowymi i mówili, że te bobry to straszna plaga.
A to wszystko było w Warszawie blisko Rembertowa - tam jest rezerwat Olszynka Grochowska - pomiędzy osiedlem, gdzie mam mieszkanie, a domem moich rodziców.
Na protestach nie byliśmy, bo tam tłumy były - wolimy kontakt z przyrodą.

Staraj się Strumyku nie otwierać zbyt dużo stron na raz.
Jeśli były otwarte tylko dwie i był taki problem, to może masz coś w systemie nainstalowane, co chodzi w tle i pożera zasoby.
Różne rzeczy u ludzi widziałem - nawet dwa antywirusy na raz, bo jeden już był "w promocji", ale się licencja skończyła, więc zainstalowali inny bez usunięcia tamtego. Do tego kupa innego "promocyjnego" oprogramowania, które startowało wraz z systemem i zajmowało pamięć i procesor.
Jak mam do czynienia z nowym komputerem (laptopem), to nie interesuje mnie, co tam jest, tylko stawiam system "na czysto".
Jeśli masz mniej wydajny komputer, to tym bardziej warto go "wyczyścić" z oprogramowania i z... kurzu.
W przypadku laptopów jest to szczególnie ważne, bo mają małą "kubaturę", objętość i mniej miejsca na kurz - jak się zbierze na radiatorach i wentylatorach, to procesor się przegrzewa i wtedy jest zmniejszane jego taktowanie - częstotliwość, wydajność.
Raz na ileś lat warto też wymienić pastę termoprzewodzącą, bo z czasem twardnieje, wysycha i traci swoje właściwości.
Ja lata temu sprowadziłem z USA arkusze grafitowe - podobne do folii aluminiowej, ale cieńsze, ciemniejsze i bardzo łatwo się drą, więc trzeba uważnie przycinać bardzo ostrym narzędziem. Po aplikacji jednak są "niezniszczalne". Nie wiem dlaczego ludzie używają jeszcze past termoprzewodzących - może nie znają nic lepszego.
Teraz w Europie można już kupić "termopady", ale już przycięte pod określony wymiar i drogie.
Jak z USA zamówiłem większą ilość dużych arkuszy, to przesyłkę miałem gratis, a droga była.
Jeśli Strumyku wcześniej nie miałeś takich problemów, to patrz wyżej.
Nieraz pisałeś, że nowy laptop by Ci się przydał - strony internetowe są coraz bardziej "przeładowane", coraz więcej "wodotrysków" i reklam mają, więc prędzej, czy później nowy sprzęt będzie konieczny.
Może w wakacje zarobisz, ale jest konkurencja ze strony Ukraińców.
Ja truskawki zbierałem (w pokrzywach było najwięcej, bo ludzie omijali) i maliny - oj kolczaste krzaki.
Zarób na początek chociaż na komputer i rower.
Coś wspominałeś, że 500 zł by Ci wystarczyło - na naprawę roweru pewnie tak.
Nie wiem, co robiłeś przez te wszystkie lata swojego życia - trzeba robić "cokolwiek".
Kobieta pracująca żadnej pracy się nie boi :) To ze starego polskiego filmu.
Lubię rozmawiać z Ukrainkami - dziś też rozmawiałem w Żabce :)
Nie było już hotdogów, a moja córka chciała coś na ciepło, więc ta miła Pani przygrzała jej kanapkę w kuchence mikrofalowej. Przy okazji porozmawiałem z nią o różnych rzeczach.
Lubię gadać i pisać :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
STRUMYK

5 czerwca 2023

Laptop mimo, że z 2011 roku jest, to jeszcze działa, wymianiałem w nim układ chłodzenia i był na nim instalowany windows 10, wcześniej windows 7 był, nie mam programów czyszczących ani antywirusowych, strony www działają, mam stałe łącze, tylko olx mi szwankuje jak pisałem :>
 

Będzie OK!
STRUMYK

5 czerwca 2023

Aha, sprawdziłem olx w chrome i tam działa normalnie, nic nie skacze, widocznie coś z Firefoxem mam nie tak, mimo, że przeglądarka jest aktualna :>

Pozdrawiam,
 

Będzie OK!
wendol

5 czerwca 2023

Mojej córce też coś nie działało na lisku.
Teraz silnik chromium (Chrome, Edge, Opera...) jest najbardziej zgodny ze wszystkim.
Sam rozwiązałeś zagadkę.
Będziesz dobrym testerem.
A może jakimś informatykiem byś został?
Ja lubię informować :)
Jesteś inteligentny, wykorzystaj swój potencjał.

Może jakichś turystów byś ugościł?
Oczywiście za odpowiednią opłatą.
Są tam bobry? ;)

Pozdrawiam :)

P.S.
Igora zapraszałem (gratis), ale powiedział, że przyjechałby, gdybym miał dla niego jakieś pieniądze, złoto itp.
Jak napisałem, że mógłby mi przywieźć z Krakowa dobre mydło firmy "Barwa", to...
Chyba mu się takie rzeczy "nie opłacają".
Miecz samurajski mu kiedyś dałem - rękojeść się rozleciała od rąbania drewna, więc później naprawił sobie, ale zapomniał go wziąć, jak szedł do pociągu.
Zapytał, czy mogę mu wysłać pocztą - wysłałem gratis, tzn. gratis jest jak coś innego się kupuje, więc za darmo to zrobiłem.
Nie mam problemu z takimi rzeczami.
Ale jak ktoś jest "Szkotem" lub Kra..., to będzie całe życie szukał jeleni.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

5 czerwca 2023

https://www.youtube.com/watch?v=rUtfNYqAPf0

jakoś można zacząć oglądać od 9 minuty
Maciak
Poscy idioci wpóścili do sieci filmiki jak to brali udział w ataku na terytorium Rosji
i teraz będzie jazdakto się z tego bedzie tłumaczył i czym to się skończy
ukraincy nie byli zbyt kompetentni i rozgarnięci żeby wejść zrobić wypad na terytorium Rosji
a ci którzy się zgłosili
an ochptnika rozgarnięci inaczej się pochwalili jak to zostali terrorystami
i wsadzają nas wszystkich na wojnę.

Ja mówię Putin nie zaatakuje Ukrainy bombą atomową
bo ma w swoim kraju przynajmniej 5 milionów Ukraińców
którzy jakiooś sobie funkcjonują
i nie mają pretensji o to że żołnierze pojednej i drugiej stronie giną
ale jak by zginęły osoby cywilne tego by nie wybaczyli

natomias po Polsce spokojnie może pójść drobne uderzęnie taktyczn ą bronia atomową
i nikt nie będzie płakał
nigdzieczy na wschodzie czy na zachodzie.

Głupio i mało sympatycznie
 
wendol

5 czerwca 2023

Już dawno pisałem, że USA tylko czekają, żeby Ruscy użyli broni jądrowej.
W przypadku Maciaka jest za dużo domysłów.
Ja po prostu słucham.
Dowódcy NATO poznali już możliwości Rosji i stwierdzili, że jakieś 3 dni by to trwało.
Odpowiedź byłaby konwencjonalna, ale miażdżąca.
Niech Ruscy spróbują zaatakować jakiś kraj NATO lub użyć broni jądrowej w Ukrainie.
Chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego nie zrobią nic z tych rzeczy.
Biedny Maciak - przestraszył się i pamięć stracił, a dywaguje z... - nie powiem, jak młodzież mówi.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
nicze

6 czerwca 2023

Nikt nikomu nie zabroni robic ze swoim życiem co sie chce
natomiast problem jest taki żepo drugiej ojnie ustalono pewne reguły
które określają co jest dozwolone a co nie
więc moze pomoc humanitarna gdzieś gdzi trwa wojna nie
obcych narodowościowo ludzi jest dopuszczalna
o tyle uczestnictwo w walkach już nie a ingerencja na zupełnie obcym terytoriun to już jest przestępstwo
więc ciludzie którzy jeszcze sami wkładają do sieci dowody tego co robią
to są przestępcami
to jest tak jak "piłewś nie jedź nie piłeś wypij"

drobna różnica robi dużą różnicę
wszystko zależy od tego co kto w prawodawstwie uzna za czyn dopuszczalny wykroczenie a co za przetępstwo

wendol:
Już dawno pisałem, że USA tylko czekają, żeby Ruscy użyli broni jądrowej.


właśnie tu tu jest sedno sprawy
chodzi tylko o kasiorkę
USA żyje na koszt innych
i chodzi o zrobienie innym wojny aby dolar znów był mocny
i żeby każdy go brał jako światową walutę co daje możliwość
że Usa żyje z drukowania papieru a nie ż rzeczywistego wytwarzania dóbr
te dobra kupuje za pusty papier od innych

wendol:
Dowódcy NATO poznali już możliwości Rosji i stwierdzili, że jakieś 3 dni by to trwało.
Odpowiedź byłaby konwencjonalna, ale miażdżąca.


Dowódcy nato to od wielu miesięcy powtarzają że Rosji kończy sie amunicja i rakiety
i oczywiście sa bardzo trafni w swoich ocenach
bo Rosji skończyła się amunicja z lat 70-tych
a teraz jadą na zapasach z lat 80-tych
to sa absolutni specjaliści w swojej dziedzinie i jak mówią to mówią
a co jest a czy to ważne..

Tak iż prawo między narodowe przewiduje że polski rząd powinien zrobić śledztwo
kto uczestniczy w tych żałosnych napadach na obce terytorium
i postawić te osoby do odpowiedzialności karnej

a to że "wszysty" tu chcą zaostrzenia wojny
bo mają gniazdka w cieplejszych krajach
a wojenka da im jakieś korzyści
to jest inna sprawa.
Z resztą pan każe sługa musi
dzięki temu nie są gonieni ze stołków bo się słuchają.

A wojenka musi być bo się złom sprzedaje Faierwerki tż
kto zarabia to zarabia
a to że prostci ludzie tracą no przecież bo taki jest wyznacznik chwili.
Ale kiedyś będzie im lepiej.
Jak sobie sami o to zapracują.

A teraz im zaporę wysadzili
bo na czymś nowym trzeba skupić uwagę
za spokojnie zaczęło być.

Tak wojna zawsze prowadzona jest do momentu na którym ktoś widzi w tym interes
a jak interesu zaczyna brakować jakiś cel zostanie osiągnięty
wtedy są rozmowy pokojowe.

A teraz nie ma rozmów pokojowych bo za mało ludzi zginęlo

Czyli zmusić trzeba Rosję do użycia poważniejszych środków
a to że po obu stronach powstanie troszkę spalonej ziemi
a to co pierwszy raz w histori tego świata.

wendol:
Niech Ruscy spróbują zaatakować jakiś kraj NATO


tak ktoś tu jest biedny że widzi tylko
"deobrą stronę" zastosowania bardziej śmiercionośnych broni.
Tak masz bardzo dobrze pod syfitem

Nie nie należy się bać wojenki atomowej
tak a co tam będziemy odbudowywać od zera tereny zniszczone

zajmie nam to kolejny króki okres naszego życia oa co tam
ja to już nie, bo tak daleko perspektywicznie w moim wieku
to się nie da patrzeć
to trzydzieści czy 40 lat potrwa
a potem i tak znowu ktoś wymyśli jak dać kolejny powód do rozpierduchy

ale taki Strumyk chłopak chętny do pracy każdej to większą połowę swojego życia może stracić na tak owocnej działalności jak odbudowa tego miejsca
ucieszony będzie

pozdrawiam
 
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 7006
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.