Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja


Forum - Świat Tajemnic


Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
Dojenie owieczek przez Kościół Katolicki. Przesądy KK
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 1610
oldspirit

24 lutego 2007

Rozpoczęło się to od momentu, w którym podałem opracowania dotyczące przesądów w Kościele Katolickim
http://www.tajne.org/forum/read.php?f=1&t=2186&p=2


Właśnie dostrzegłem, że nie dopowiedziałem Bratu na ostatni post, który w tamtym wątku zamieścił. Czynię to obecnie:
Brat:
Masz w pewnym sensie rację Old. Też mnie to złości jeśli chodzi o Kościół. Z drugiej strony dostrzegam również pozytywne dzieła Kościoła i nie patrze jedynie na "przepych na plebaniach". Mam nadzieję że i Ty czynisz pdobnie.

Żeby to jedynie chodziło o przepych na plebaniach... Ok. - Wypisz proszę to co wg Ciebie pozytywne w Kościele, a ja pozwolę sobie do tego wszystkiego ustosunkować.
Brat:
Kościół to plebanie dopiero na drugim miejscu. Na pierwszym miejscu w kościele są ludzie, a oni nieraz wspanialsi
potrafią być od "pereł" :D ;)

Tiaaa. Tym wspanialsi im więcej na tacę wrzucą. Tym wspanialsi im bardziej nieświadomi, im mniej poinformowani, im bardziej cierpliwi. Wtedy można doić i doić... Jestem ciekaw dlaczego Ty wciąż tkwisz w tej instytucji?

Pozdrawiam
 
wendol

14 lutego 2021

Lekarz ginekolog o sytuacji Polek: "Będę je nadal popierał"

Jak doszło do legalizacji aborcji w Argentynie? Sytuacja w kraju w pewnych aspektach przypomina to, co dzieje się w Polsce
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

17 lutego 2021

Czarnek o protestach: niektórzy nie rozumieją Dekalogu
Niektórzy nie rozumieją do czego zmierza KrK...
Wystarczy dać władzę takiemu po KUL-u, by się przekonać.
Czarnek się z tym nie kryje, chce cenzurować podręczniki szkolne i nadał wyższą rangę uczelniom katolickim. Teraz otwarcie zaatakował naukowców.
Już dawno pisałem, że Kościół od wieków walczy z nauką.
Kościół od średniowiecza traci władzę, ale może przynajmniej w Polsce ją odzyska...
Strategia Kościoła jest prosta: im człowiek bardziej ciemny, im bardziej wierzy, że jest nikim, że nie ma na nic wpływu, tym lepiej dla Kościoła.
Tu nie chodzi tylko o kobiety - ludzie ogólnie mają być upodleni i uznawać rządy Kościoła.
Jeśli tacy, jak Czarnek mówią o "prawie naturalnym", to powinni być konsekwentni i nie leczyć się, nie chodzić do lekarza, tylko do kościoła i się modlić.
Można by im urządzić to, czego chcą - jakieś skanseny, rezerwaty, jakiś rodzaj "wielkiego kościoła", niech tam sobie mieszkają i odpieprzą się od cywilizowanych ludzi, którzy wolą coś robić, wiedzieć, rozumieć więcej, podnosić komfort życia, komfort psychiczny, zamiast na kolanach prosić o zmiłowanie, bać się zimna, gorąca, powodzi, chorób i innych "praw naturalnych" i powtarzać jacy są beznadziejni i mali wobec... Kościoła, który za nic ma ludzi, w tym dzieci, które może wykorzystywać - zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, a im więcej będzie ogólnie biednych, ciemnych, nieszczęśliwych ludzi tym lepiej dla władzy Kościoła.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

18 lutego 2021

Papieskie encykliki do edukacji seksualnej - tak wymyślił sobie minister
"Zdaniem ministra edukacji Przemysława Czarnka, w polskich szkołach kładzie się niewystarczająco mocny akcent na spuściznę Jana Pawła II. W wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" polityk przekonuje, że nauczanie papieża Polaka można z powodzeniem zaadaptować do takich dziedzin, jak m.in. podstawy przedsiębiorczości czy edukacja seksualna."
Jak najbardziej - KrK jako najpotężniejsze przedsiębiorstwo na świecie, można brać przykład. Edukacja seksualna? Też najwyższej klasy specjaliści. Nikt nie wie tak dużo o seksie, jak księża, nawet osobiście, podczas zajęć praktycznych wprowadzają dzieci w arkana tej wiedzy. Najlepsi z nich są znani z naprawdę wielkich dokonań na dużą skalę.
Kościół katolicki może naprawdę wiele nauczyć ludzi, rządzących...
Najdonioślejszą księgą jest oczywiście Biblia, jest w niej instrukcja, jak rządzić.
Po pierwsze ludzie nie powinni dążyć do poznania, do wiedzy, bo to grzech (słynny owoc z drzewa). Za coś takiego należy ich przykładnie ukarać i wszystkich ich potomków po wsze czasy. W międzyczasie należy ich masowo wybijać poprzez potopy, susze itp.
Jeśli ludziom taka władza się nie podoba, to czeka na nich miejsce wiecznych tortur.
Oczywiście jest sposób, by taki władca nie był aż tak bardzo okrutny - można mu złożyć jakąś ofiarę: zwierzę, człowieka (najlepiej syna pierworodnego - był taki zwyczaj) lub obecnie pieniądze.
Oczywiście "słowo boże jest niezmienne", ale KrK nie jest już taki zły jak kiedyś - nie palą ludzi na stosach, nie torturują fizycznie ludzi (najwyżej trochę dzieci), tylko psychicznie, ale przecież wystarczy ich słuchać, być posłusznym, nie buntować się, chodzić do kościoła, klękać, dawać na tacę..., a będzie dobrze - wystarczy uznać przewodnią rolę Kościoła, podporządkować się, nie podskakiwać, nie myśleć... To tak wiele?
Przecież wódz wszystkich wodzów Kaczyński powiedział do wszystkich indian, że ręka podniesiona na szamanów, to ręka podniesiona na... sojusz wodzów z szamanami.
Tak sobie siedzą w wigwamie wodzowie z szamanami, wszystko między sobą ustalają, a indianie pod wigwamem bardzo niewiele mają do powiedzenia (nikt ich nie pyta o zdanie), a jak protestują, to można na nich posłać wojowników, bo zarazę roznoszą.

Odnośnie zarazy...
Już dawno pisałem, że system się wali i jest coraz gorzej...
Protesty żółtych kamizelek we Francji, bo stopa życiowa się obniża, zadłużenie rośnie, więc i podatki, inflacja...
Zaraza to błogosławieństwo dla rządzących, bo jest/będzie źle, ale... to przez zarazę, a nie przez konstrukcję systemu, bo przecież wcześniej było coraz lepiej... co z tego, że na kredyt, ale tego przecież nie było widać, tzn. zaczynało być widać, ale... znalazł się kozioł ofiarny - zaraza. Kryzys przyspieszył, ale to już nie wina systemu, tylko zarazy.
O tym też już pisałem, gdy zaraza się zaczęła, a nawet wcześniej, że system jest słaby, bo oparty na starych założeniach nieprzystających już do rzeczywistości.
I znowu polecę książkę, która już lata temu otworzyła mi szerzej oczy: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/150171/swiat-na-rozdrozu
Niewesoła perspektywa i tu bym widział rolę KrK, gdyby nie to, że robią to samo co inni władcy, są tak samo puści - chcą rządzić i nachapać się jak najwięcej, bez umiaru.
Duchowość to szerokie pojęcie, ale KrK to najgorsze, co może być nawet na tle innych kościołów "chrześcijańskich" - tzn. w KrK jest najmniej chrześcijaństwa.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

19 lutego 2021

KSIĄDZ ŻĄDA KASY I UMARTWIENIA. SKANDAL NA PODLASIU
Oj tam zaraz skandal...
Na Podlasiu to normalne. Byłem, ksiądz na mszy wyczytywał po nazwiskach ile kto dał i powiedział, że jak ktoś nie ma pieniędzy to może odrobić w naturze, w pracach na rzecz kościoła. Nikogo to nie dziwiło, a teraz ludzie jacyś dziwni się zrobili. Dziwne czasy, żeby księdza dobrodzieja krytykować... Co to się z ludźmi porobiło.
Ludzie chyba nie znają nauki Kościoła. Przecież Kościół od wieków mówi, że cierpienie jest cnotą, że cieszy Boga, że można je ofiarować, przecież kiedyś składano ofiary dla Boga, a teraz ludzie się oburzają, że mają dać pieniądze lub umartwienie.
Jak ktoś jest wierzący, to powinien być konsekwentny.
Ja już dawno to pojąłem dzięki mojej żonie - to wręcz święta osoba (pochodzi z Podlasia) i wszystko mi wytłumaczyła - bez niej nie zrozumiałbym tajemnicy wiary.
Nie podołałem temu i nie jestem jej godzien, mimo zrozumienia informacji, ta piękna logika wiary nie pomieściła się w moim małym rozumku, a tłumaczyła mi wszystko o Bogu, że ludzie są źli, i że też na miejscu Boga by ich zabijała. Ona to rozumie, bo była wychowywana po katolicku - odpowiednimi metodami. Bardzo się starała mnie też wychować i oczywiście dzieci.
Nie wytrzymałem, bo bym zwariował. Robiła mi straszne pranie mózgu, o szatanach itp.
Rozstałem się z nią i złożyłem akt apostazji.
Znalazła mieszkanie tuż obok kościoła, często tam chodzi i dobrze jej z tym.
Ja natomiast nie chodzę do kościoła, mimo że w jakiegoś Boga/Boginię wierzę i też mi z tym dobrze. Wierzę też w ludzi.
Ludzi (niektórych) można uratować, ale fanatyków i tych, którym się to opłaca (księży) już nie.
Tak moim zdaniem ktoś jest fanatykiem, bo ta religia pasuje do jego charakteru i dlatego ją rozumie. Większość natomiast nie wie, w co "wierzy", bo nigdy się nad tym nie zastanawiali.
Ja dzięki mojej żonie zacząłem się zastanawiać i poznawać tą religię w realu.
Natomiast dzięki księżom (zwłaszcza takim z Podlasia) więcej ludzi zacznie się zastanawiać - powinni ruszyć w Polskę i zacząć "ewangelizować".
Namawiam też wszystkich do czytania Biblii. OK - wiem, że w innych czasach powstała i taka wizja Boga do ówczesnych ludzi pasowała, bo taką kulturę (raczej brak kultury - łagodnie powiedziane) mieli wokół, ale niektórym (zwłaszcza różnym rządzącym) ten brak kultury i poszanowania ludzi pozostał.
Teraz kolejna afera z pedofilią w Kościele, że kryli itd.
Księża się wypowiadają, że biskupi nie rozumieją, że to coś złego, że tak zostali "sformatowani", tak nauczeni, że cały system kształcenia księży jest "do wymiany".
Jak mają rozumieć?
Bóg zabijał ludzi... masowo, zsyła ich na wieczne męki do piekła.
Gwałcenie dzieci to przy tym... pikuś, tym bardziej, że można, a nawet trzeba je bić - na tym polega "katolickie wychowanie".
Historia samego KrK też ma tu duże znaczenie - też zabijali, torturowali ludzi. Teraz KrK jest bez porównania lepszy, więc o co chodzi? Przecież Kościół, religia niczego złego nie uczy - takie teksty słyszałem.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

20 lutego 2021

Ojciec Rydzyk ponownie prosi o 1 proc. podatku. "Radio Maryja i TV Trwam mają problemy"
"Przypomnijmy, że wraz z początkiem nowego roku ojciec Tadeusz Rydzyk ruszył z akcją, dzięki której jak największa część środków z 1 proc. podatku ma trafić na powiązaną z nim fundację Nasza Przyszłość. Wówczas w komunikacie zamieszczonym na stronie Radia Maryja zasugerował, że może nam to pomóc trafić do nieba na Sądzie Ostatecznym."
Przecież nie tylko Rydzyk jest taki "mądry" - cały KrK tak mówi.
Kiedyś ileś tam wołów i innych zwierząt się do świątyni dostarczało w ofierze dla Boga, a teraz pieniądze wystarczą.
Później można było kupić od KrK odpust, nawet wieczysty, a teraz na mszę "w intencji" itp. się daje.
KrK to taki pośrednik między człowiekiem, a Bogiem - Bóg ich bardziej słucha niż "byle kogo", więc biorą prowizję, opłatę za modlitwę.
W kościele jak coś się powie do Boga, to bardziej słychać, bo razem i echo w dużym budynku, mikrofony, głośniki, a wysoko na dachu antena w kształcie krzyża do Boga nadaje. Ja jako prosty człowiek współczesny to rozumiem.
Watykan też jest na minusie - jakieś 50 mln EU, a Franciszek mówi, że Kościół w Niemczech chce się odłączyć od Watykanu. Ludzie w Niemczech masowo apostazje składają, ale u nich to do sądu trzeba, bo to z kasą jest związane - jak ktoś jest wyznawcą, to płaci na dany obrządek.
Bieda w Kościele też... - zobaczymy, kto w biedzie jest prawdziwym przyjacielem. Ja tam w domu się "modlę" - mam kadzidełka i kominek aromaterapeutyczny, ładnej muzyki też słucham...
https://www.youtube.com/watch?v=maryIs576uM
Przecież Kościół też może ofiarować Bogu umartwienie... - może teraz księża wreszcie będą mieć okazję robić to, co owieczkom radzili.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

24 lutego 2021

https://www.youtube.com/watch?v=Ol_6KLPEf14
https://www.youtube.com/watch?v=qoLVuePI7oY
https://www.youtube.com/watch?v=EVcLTX_slUc
https://www.youtube.com/watch?v=eSk9B4QLKTM
https://www.youtube.com/watch?v=bObnTsEhkHA
https://www.youtube.com/watch?v=XdOkRoNRMO4

Takie trochę historyczne, ale niestety nadal aktualne.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

26 lutego 2021

Poseł Lewicy pyta minister o definicję pojęcia "dziecko". Wcześniej poruszył kwestię "500 plus od poczęcia"
Jeśli zygota jest człowiekiem, to powinna jej też przysługiwać opieka lekarska, czyli w tym przypadku m.in. badania prenatalne, czyli poznanie "dobrego i złego", ale po co, skoro niezależnie od stanu trzeba "donosić", zaś ewentualna pomoc, leczenie może zaszkodzić i skutkować oskarżeniem, bo nieważna jest "jakość", tylko to, że trzeba "donosić i urodzić", nawet martwe, więc po co się starać, leczyć, po co lekarz ma ryzykować, po co w ogóle lekarz, medycyna, bezpieczniej tego nie robić.
I po co "kraść owoce z sadu Boga", po co poznawać coś, co powinno pozostać tajemnicą. Życie daje Bóg i to jego tajemnica, po co to badać - lepiej zdać się na Boga, bo może się wkurzyć.
Bezsensowny tekst?
- Ale przecież takie jest podejście niektórych ludzi, tak mówi religia, i coś takiego chcą narzucić innym.
Po co nauka, Kościół będzie ludziom tłumaczył "słowo boże", a w przypadku trudniejszych pytań odpowiedzią jest "tajemnica wiary" - trzeba wierzyć, a nie zadawać pytania, bo jak ludzie będą dociekać, to mogą stracić wiarę, mogą sobie pomyśleć, że są już tacy mądrzy, że mogą nie słuchać Kościoła, że są nawet mądrzejsi od księży i Kościół może stracić autorytet, władzę, pieniądze...

Zakaz aborcji w Trybunale. Czy ktoś naprawdę wierzy, że embrion jest w pełni człowiekiem?
https://parenting.pl/przyczyny-obumarcia-zarodka
https://klinika-artemida.pl/badania-prenatalne-a-aborcja-w-polsce-wybor-nie-zakaz
https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/zakaz-aborcji-to-koniec-badan-prenatalnych-lekarze-sie-boja/6777s0v
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

27 lutego 2021

Zauważyłem i już dawno o tym pisałem, że nawet ludzie uważający się za "niewierzących" są pod wpływem KrK - ich propagandy nie tylko ściśle religijnej. To działa na ludzką psychikę, na stosunki międzyludzkie.
Różne organizacje międzynarodowe mówią np., że w polskich firmach nadal często spotykane są stosunki "feudalne", brakuje "burzy mózgów", otwarcia na innowacyjność, poszukiwania nowych pomysłów, natomiast priorytetem bywa "autorytet" kadry kierowniczej.
W Polsce była komuna, teraz jej miejsce zajął KrK (który miał udział w jej obaleniu) i politycy satelitarni wobec KrK.
Tak, jak za komuny mieliśmy "wielkiego brata" na wschodzie (ZSRR), tak teraz politycy przez komunę "wychowani" mają za "wielkiego brata" KrK - ta sama mentalność "feudalna", to samo spojrzenie na stosunki międzyludzkie, społeczne... "kastowość".
Tak, jak komuna była wynaturzeniem wobec idei socjalizmu, tak katolicyzm jest wynaturzeniem wobec chrześcijaństwa. Swoją drogą Jezus, to co mówił, bardzo przypomina socjalizm :)

Nieświadomość - tak, nieświadomość powoduje, że ludzie powtarzają takie schematy, że ma to na nich wpływ, że mentalny postęp ludzkości jest tak powolny.
Ludzie ogólnie są... nieświadomi, mało myślą, mało się zastanawiają - raczej powtarzają, działają jak "automaty".
Takiego np. Jezusa ukrzyżowano (jak i tysiące innych) za czasów Imperium Rzymskiego, i... nadal "rewolucjonistów", ludzi myślących się prześladuje, bo mogą stanowić zagrożenie dla interesów... władzy - takiej, czy innej.

"Czerwona Księga" Junga...
Dzięki Igor za rekomendację - jest w drodze.
Mam wiele własnych przemyśleń - od dziecka, przez lata się zastanawiałem nad wieloma sprawami... Zobaczymy na co wpadł Jung :)
Na pewno przerósł swoją epokę i do dziś wielu psychologów woli pozostać przy Freudzie, bo Jung jest dla nich zbyt... rewolucyjny, zbyt... parapsychiczny :)
Psychoanaliza... - spotkałem wielu (kilku) psychologów, którzy musieli coś studiować, żeby wiedzieć. Fajnie się gadało, bo wiedzieli to, co ja - rozumieliśmy się :) Ale bywało, że dochodziliśmy do kwestii, odnośnie których nic nie przeczytali i... byli bezradni - ja podczas rozmowy, logicznie rozumowałem i na coś wpadałem, a oni byli jedynie w stanie coś zacytować (coś, czego ich nauczono) i się zatrzymywali przed... nieznanym.
Jung w tej "Czerwonej Księdze" się nieźle rozpisał (jakieś 650 stron) - jestem bardzo ciekawy, czy nie leje wody.
Spodziewam się, że ta księga to nie tylko kwestia informacyjna, ale przede wszystkim ma wprowadzić czytelnika w pewien stan... umysłu - stan, w którym... idzie się dalej :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

4 maja 2021

Jeśli oburza nas katecheza o elektrowstrząsach dla gejów i obrzezaniu lesbijek, żądajmy wycofania religii ze szkół
W artykule było coś o nadziei, że nie widziały tego osoby LGBT...
Jeśli nawet nie, to coś takiego może spowodować, że osoby LGBT będą źle traktowane przez innych.
Kolejna kwestia to, że w KrK jest mnóstwo homoseksualnych księży. Więc o co chodzi? "Troska" Kościoła ich nie dotyczy.
Przypomnę, że atak Kościoła na gender i LGBT zaczął się wraz z tematem pedofilii wśród księży.
Ktoś może się dziwić dlaczego w Kościele jest tyle nienawiści do ludzi. Jedna sprawa to odwracanie od siebie uwagi i szukanie zamiennika szatana, bo już słabo działa, a Kościół musi mieć jakiś straszak, bo bez tego nie istnieje.
Druga kwestia tkwi też w religii jako takiej i ich wizji "Boga", który masowo mordował ludzi. To bardzo patologiczny wzór. Można poczytać Biblię, w której np. "Bóg" instruuje, by małe dzieci zabijać roztrzaskując ich głowy o skały, bo to dzieci "innowierców".
Dlatego właśnie, jak ktoś jest fanatycznie religijny, to jest... chory psychicznie. Jak można być normalnym wierząc w takie rzeczy?
Problem jest właśnie, jak ktoś w to uwierzy, zamiast zrozumieć, że takie religijne wizje "Bogów" były po to, by walczyć z innymi, by ludzie chcieli ich zabijać. Takie religie miały służyć polityce różnych władców i tak jest do tej pory. Wystarczy powiedzieć, że ktoś jest po stronie "Boga", bo się modli itp., a ludzie nadal się na to nabierają.
Jak się prześledzi historię KrK, to używając ich terminologii można dojść do wniosku, że są "po stronie szatana".
Inna kwestia to ich obsesja na punkcie seksu - tak to tłumią, że im ostro odbija i wychodzi w znęcaniu się nad innymi.
Do tego jeszcze wizje ukrzyżowanego Jezusa - epatują tym nawet dzieci i słyszałem o przypadkach, gdy dzieci płakały i próbowały uciekać z seansu "Pasji", a ksiądz je siłą zatrzymywał. Czerpią z tego jakąś sadystyczną, perwersyjną przyjemność, czy co?
Do znudzenia można powtarzać, że Rzymianie nie przybijali do krzyży, tylko przywiązywali (tysiące ludzi - "buntowników"), ale... widocznie Kościołowi jest potrzebna do czegoś taka wizja - do wpędzania w poczucie winy "owieczek" i manipulowania nimi najogólniej mówiąc, i chyba do oswojenia z okrucieństwem, by to, co robi Kościół było "niezauważalne". To, że Kościół palił na stosach ludzi i torturował na wymyślne sposoby, by się "przyznali do współpracy z szatanem", to chyba wszyscy wiedzą, ale chyba mało kto wie, że Kościół miał też coś "specjalnego" dla "zdrajców" - otóż ukrzyżowanie powiązane z dodatkowym znęcaniem się jak nad Jezusem z ich chorych wizji.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
tajne.tarot-marsylski.pl

 
wendol

7 maja 2021

Znalazłem ludzi podobnie myślących do mnie i w dodatku w jakiś sposób jakby zorganizowanych :)
A to dzięki temu, że niedawno było "święto", o którym nie wiedziałem, ale że czytam dużo różnych rzeczy, to się przypadkiem dowiedziałem :)
Dzień Pamięci Ofiar Kościoła Katolickiego i Chrystianizacji Słowian

Słowianie uczyli Żydów pisać, kuć żelazo oraz budować domy i łodzie

Wiedźmą być

Przy okazji coś jeszcze o "wiedźmach" znalazłem:
Szkoły artystyczne i uniwersytety nawołują do protestu m.in. przeciwko Czarnkowi. "Musimy uporządkować nasz dom"

Historia (bez) Polki. Nasz list otwarty trafił do ministra Czarnka

Chyba zaczynam rozumieć o co chodzi - wykształcona kobieta będzie jeszcze większą "wiedźmą" (wiedzącą, widzącą), bardziej poważaną, więcej znaczącą i to może zagrozić pozycji mężczyzn - tych, których status opiera się na tradycji, zwyczajach...
Teraz rozumiem dlaczego to zwłaszcza środowiska katolickie (w innych krajach też religijne - np. islamskie) tak bardzo boją się kobiet i je dyskryminują.
Ciekawe, że u moich córek w szkole (on-line) niedawno był temat o kobietach w nauce, jak to mężczyźni przypisywali sobie ich dokonania - podpisywali się pod nimi.
Bardzo mi się podoba ta nauka online - znowu mogę chodzić do szkoły, bardzo ciekawej, nowoczesnej :)
Szkoda, że moje córki są mniej zainteresowane szkołą niż ja.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

13 maja 2021

Odnośnie tych "słowiańskich" stron, to ciekawych rzeczy się dowiedziałem, ale komentarze tam bywają mało informacyjne, a mocno rasistowskie. Rozumiem, że ktoś może się czuć "lepszy" (zwłaszcza, jak ma silne kompleksy), bo jest "Słowianinem", ale bez przesady.
Fanatyzm tam widzę podobny do środowisk narodowców, z różnicą tylko taką, że ci "Słowianie" nie lubią KrK, natomiast kompleksy związane z "polskością" mają podobne.
Szwedzi (byłem tam najpierw jakiś tydzień, a później miesiąc) nie wierzyli, że jestem Polakiem, więc to podkreślałem i bawiły mnie ich niedowierzające reakcje :) Nie jestem "typowym" Polakiem i tyle.
Hindusi z budki z kebabami też mieli wątpliwości co do mojej narodowości.
Polacy (wielu z nich) muszą zrozumieć, że człowieka nie powinno się określać na podstawie miejsca urodzenia, "rasy", orientacji... seksualnej, czy "zajmowanego stanowiska", tylko na podstawie tego, jakim jest człowiekiem.
Wiem, że politycy lubią się posługiwać kwestiami narodowymi, ale to populizm, który na niektórych działa, ale mnie odpycha, bo przypomina mi poziom "plemienny".
Świat (ten bardziej "cywilizowany") wygląda inaczej - tam jest większa różnorodność i ludzie nie będą pytać "skąd jesteś" na "dzień dobry", bo to mało istotne - co najwyżej później, pod warunkiem, że ich zainteresujesz - oby nie chamstwem.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

14 maja 2021

wendol:
26 lutego, 15:40
niezależnie od stanu trzeba "donosić", zaś ewentualna pomoc, leczenie może zaszkodzić i skutkować oskarżeniem, bo nieważna jest "jakość", tylko to, że trzeba "donosić i urodzić", nawet martwe, więc po co się starać, leczyć, po co lekarz ma ryzykować, po co w ogóle lekarz, medycyna, bezpieczniej tego nie robić

"Po co wam ta informacja i tak musicie donosić". Dramat kobiet z letalnymi wadami płodu
Niestety tak to działa.
Dla jakiejś ideologii pt. "Kościół broni życia" znęcają się nad ludźmi i płodami.
Ktoś zadał pytanie posłowi z PiS, czy jest fundamentalistą katolickim, a ten odpowiedział, że "wygraliśmy wybory i robimy to, co chce większość".
Z tego, co wiem większość tego nie chce, tylko Kościół.
PiS powołuje się na większość i podlizuje się Kościołowi.
Jeśli jakiejś grupie fanatyków nie podoba się aborcja, to niech tego nie robią, zamiast narzucać coś wszystkim.
Problemem Kościoła jest to, że próbują narzucać np. religię w szkołach i inne rzeczy, a bez poparcia Państwa nie mogliby tego robić.
I tak to wygląda w XXI wieku, w kraju w środku Europy, w którym rozpanoszył się Kościół dzięki wsparciu PiS.
Światowe statystyki pokazują wyraźną odwrotną korelację pomiędzy zadowoleniem z życia, a religijnością, więc Kościół bardzo się stara, żeby ludzie byli nieszczęśliwi - przecież ta religia nawet mówi otwarcie, że umartwianie się jest dobre, i że nagrodą za cierpienie jest "niebo".
Z powodu tej religii ludzie mają liczne problemy i psycholodzy muszą ich ratować.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

31 maja 2021

W warszawskiej galerii handlowej powstaje kościół. Ma służyć nie tylko swoim wiernym
"Wspólnota religijna Społeczność Chrześcijańska "Zachód" należy do różnorodnej rodziny Kościołów ewangelickich w Polsce."
Czyli protestanci - OK :)
U mnie w pracy na "opłatku" przemawiał ksiądz katolicki, prawosławny i protestancki. Ten ostatni był skromny i mówił z sensem o rzeczach ludzkich i praktycznych, a dwóch pierwszych było nadętych, w purpurze i złocie, i powtarzali stałe, puste, typowo religijne teksty, z których nic nie wynikało dla ludzi - coś w stylu: Pan jest wielki, księża też, a wy mali i grzeszni - tak wychodziło z tekstu i ich mowy ciała.
Prawdziwe chrześcijaństwo to było w wykonaniu Jezusa Chrystusa (stąd nazwa), a później zrobiono z tego jakąś karykaturę do celów religijnych, instytucjonalnych, rządów Rzymian i pozostali przyjęli te elementy. W dzisiejszych czasach spośród największych kościołów "chrześcijańskich" najbardziej chrześcijańscy są protestanci i zielonoświątkowcy - może też zaliczani do protestantów.
Najważniejszy jest stosunek do człowieka.
KrK to największe przegięcie - to jakby z socjalizmu zrobić komunizm.
Dobrze, że nawet w "katolickiej Polsce" zaczyna powstawać silniejsza konkurencja dla KrK, bo większość myśli, że katolicyzm = chrześcijaństwo, jak w reklamie, że piwo = Żywiec (pozostałe to "kiepskie podróbki"), a to grozi monopolem, brakiem demokracji i dużym wpływem na rządy, by się... urządzić. Ile miliardów idzie na KrK w Polsce?

Nawet kościołom protestanckim w Polsce jeszcze daleko do tych w innych krajach, ale tu duży wpływ na ludzi wywarł KrK i na rozumienie chrześcijaństwa też.
Sam nie rozumiałem, o co chodziło w filmie "Witajcie w Norwegii" w tej rozmowie pod kościołem i później z policjantką, i jak zrozumiałem, to był dla mnie szok... kulturowy.
Pewnie dlatego przedstawiciele kościołów protestanckich w Polsce udzielają wymijających odpowiedzi w takich kwestiach, bo co by ludzie powiedzieli, gdyby się dowiedzieli. Pewnie by stwierdzili, że to nie jest "normalny" kościół "chrześcijański", a matka boska w tęczowej aureoli bardzo obraża "prawdziwych katolików" i/= "prawdziwych Polaków", jak ci wszyscy LGBT - tfu...
Kościół Szwecji - otwartość, tolerancja, wolność (już było w tym wątku)
To nie do pomyślenia, to nie jest prawdziwy Kościół katolicki!
Katolicki nie jest, ale jest prawdziwy i chrześcijański :)
To ja, jako prawdziwy Polak takiego Kościoła nie chcę - dlatego w Polsce jest inna wersja protestancka :)
W galerii handlowej - to też przegięcie :)
Przecież prawdziwy Kościół - katolicki brzydzi się wszystkim, co jest związane z pieniędzmi i handlem ;))
Przecież prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty wejdzie do królestwa niebieskiego.
Zależy, jak się wzbogacił, na czym - jeśli na oszustwie i wyzysku, to będzie miał problem, bo w określonych środowiskach nie będą chcieli mieć z takimi do czynienia - po prostu nie wszyscy pasują do danego towarzystwa.
https://www.youtube.com/watch?v=iYGZAhCW0Zg :))
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

14 października 2021

PiS da Kościołowi 200 mln. Polacy zapłacą
Na Zachodzie jak ktoś coś wyznaje, to płaci podatek na dany obrządek.
Jeśli Polak wyjedzie na Zachód i jest np. katolikiem, to też płaci.
Dlaczego w Polsce nie może być normalnie?
Dlaczego każdy ma płacić tej... partii, przed którą rządzący klęczą?
Jasne - dzięki temu układowi rządzą, mają poparcie Kościoła, bo lud popiera tą watykańską organizację.
Z tego, co wiem rząd płaci Kościołowi tym więcej, im więcej "owieczek" odchodzi od Kościoła.
A na Zachodzie? Jak nie mają pieniędzy, to sprzedają kościoły - skoro nie mają poparcia, ludzie nie chcą ich utrzymywać, to logiczne.
Ludzie głosują portfelami - jak ktoś nie ma poparcia, to... nie rządzi - normalne w demokracji i dotyczy to każdej partii politycznej - religijnej też.
A odnośnie "zadośćuczynienia" za coś zabranego, to dlaczego nie cofnąć się do średniowiecza - Kościół ma papiery, że wtedy większość wszystkiego do nich należało.
Mówią o prawdzie, że wyzwala... - to niech otworzą archiwa watykańskie - ludzie chętnie poczytają.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

26 października 2021

https://www.youtube.com/watch?v=bSU7lYYv6RQ
Ks. Dobro-Dobro wrócił!
Popłakałem się ze śmiechu :))
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

15 listopada 2021

Psychiatra: Wypisałam kilkadziesiąt zaświadczeń kobietom w ciąży. Ale to żadna "furtka"
Przynajmniej psychiatrzy pomagają ludziom w kraju owładniętym jakąś chorą ideologią.
Już Jezus krytykował kler, że mają klapki na oczach.
A dlaczego politycy mają klapki na oczach? - Bo mają jakiś układ z klerem, który zawsze służy reżimom. Jedni i drudzy mają podobną mentalność, więc się dogadują by upodlić ludzi, a już w szczególności kobiet nie lubią - wystarczy prześledzić historię Kościoła - Panów, którzy w kobietach widzieli zagrożenie dla patriarchalnych rządów, bo te prostaki, chamy, kanalie itp. nie miałyby szans na rządy, gdyby istniało równouprawnienie.
Mam nadzieję, że wobec tego, co się dzieje ze zdrowiem psychicznym ludzi, psychologia, psychiatria itp. wzrośnie w siłę i niebawem przyjrzą się na poważnie wpływowi niezdrowych religii na ludzkość, bo najwięcej mowy nienawiści, hejtu, bestialstwa wobec ludzi widać w patriarchalnych religiach, w Biblii, i w działaniach tego ich bożka, którego wymyślili i zwą Bogiem - to bardzo zły, patologiczny przykład dla ludzi, bo wymyślony w czasach feudalnych na wzór ówczesnych władców, więc nic dziwnego, że ludziom o takiej mentalności odpowiada.
Może niektórzy nie robią tego, nie wierzą w to, bo są "źli", tylko nieświadomi, nie myślą logicznie itp., więc musi być ktoś (psychologowie, psychiatrzy) kto im wreszcie uświadomi, że podążają złą drogą i uleczy takie władze, kler i innych biednych, nieświadomych ludzi.
Liczę na wielkie, szybsze postępy w podnoszeniu świadomości Polaków po utracie władzy przez PiS.
Statystyki odnośnie poglądów młodszego pokolenia jasno wskazują jaka będzie przyszłość, więc losy PiS-u i kleru są przesądzone, ale fajnie by było, gdyby młodzież była mniej bierna, bardziej aktywna, nie dała sobą tak pomiatać (bo starsi chyba już się przyzwyczaili) to wtedy szybciej to nastąpi.
Tak więc... - psychologia do szkół, pod strzechy, szerszym nurtem do ludzi i wtedy nie będzie przyzwolenia społecznego na patologiczne rządy świeckie i religijne.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

18 listopada 2021

Chamstwo, pycha, tuszowanie przestępstw. Najmroczniejsze postacie polskiego Kościoła

https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99117-Gomora-Wladza-strach-i-pieniadze-w-polskim-Kosciele.html
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

20 grudnia 2021

Nie zdziwię się, jak rząd zakaże antykoncepcji. PiS zabiera się ostro za demografię i reprodukcję
Ja bym się zdziwił, bo wygląda to jak jakiś ponury żart, ale wielokrotnie już słyszałem przy różnych sprawach: "oni tego nie zrobią", po czym okazywało się, że zrobili. Wielokrotnie też słyszałem, że PiS jest gotowy zrobić każde świństwo.
"Aborcja i środki antykoncepcyjne dokonały największego spustoszenia w polskiej demografii, zabierając nam 148,5 mln obywateli - to wyliczenia z konferencji Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski. Ale jest nadzieja dla marnej dziś populacji Polski: należy przywrócić przyrost naturalny z przełomu XIX i XX wieku (czyli po objawieniach gietrzwałdzkich), na każdą kobietę w wieku rozrodczym (15-49 lat) przypadać miałoby niemal sześcioro dzieci, a rozwody i związki cywilne byłyby zakazane. To mogłoby być zadanie dla nowego Instytutu Pokolenia."
To jakaś nowa religia państwowa? Jakiś "PiSlam", czy co?
"Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski" - skoro ponad 90% Polaków to katolicy, to mają zapewne oparcie i poparcie.
Mi się wydawało, że katolicyzm już dawno wyewoluował w łagodniejszą formę. Czekaj, wróć... łagodniejsze to było chrześcijaństwo, a później powstał m.in. katolicyzm, ale miałem na myśli postęp w porównaniu do... średniowiecza.
Wracając do tych "katolickich farmaceutów", to np. w USA są katolickie szkoły - każdy zainteresowany wie, jaki mają profil i na co się pisze, ale to nie są przecież jedyne szkoły w USA, więc skoro istnieją tacy "katoliccy farmaceuci", to niech sobie pracują w specjalnych katolickich aptekach, "katoliccy lekarze" (chyba też jest coś takiego) niech będą w "katolickich szpitalach i przychodniach", ale nie w państwowych.
Jak jest jakaś grupa wyznawców, to niech finansują takie różne np. katolickie przybytki, jak to się odbywa w cywilizowanych krajach.
W Polsce KrK jest utrzymywany w dużej mierze przez państwo i niektórym katolickim działaczom już się w głowach poprzewracało - chcą państwo podporządkować sobie... i niestety to się dzieje krok po kroku.
A nie może być normalnie?
Czyli jak?
Czyli tak, że taki "katolicki człowiek" nie usuwa sobie patologicznej ciąży i w razie czego cierpi wraz z dzieckiem (cierpienie to przecież cnota wg. katolików i zbliża do Boga) lub nawet umiera, nie używa środków antykoncepcyjnych i ma dużo dzieci skoro tak lubi... Skoro tak chce, to niech tak robi, ale wara od innych, bo już różne totalitaryzmy przerabialiśmy w historii i dobrze się to nie skończyło.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

29 grudnia 2021

SYLWESTER ZAKAZANY DLA KATOLIKÓW! ZABAWA TO GRZECH!
Bzdura, bo przecież można dostać dyspensę od księdza dobrodzieja, a ta "Planeta" szczuje ludzi na Kościół.
Poza tym przecież cierpienie jest cnotą i dlaczego ludzie przestali się biczować i klęczeć coraz mniej chcą - taka fajna tradycja była w średniowieczu, wspaniałe zwyczaje, które zbliżały ludzi do Boga, a teraz to ludzie nawet z sylwestra nie chcą zrezygnować, tym bardziej że jest COVID, a po katolicku to się świętuje takie uroczystości chodząc na mszę do kościoła. Taka msza noworoczna to dopiero przeżycie duchowe, a nie jakiś tam materializm i komercja.
A tak bardziej na poważnie, to "W miejscach, gdzie dyspensa została już udzielona, często obowiązuje jednak pewne "ale". Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski oznajmił na przykład, że bawić się i jeść mięso będą mogli bez grzechu tylko ci, którzy ofiarują modlitwę za papieża Franciszka i "podejmą zgodnie z własnym wyborem formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości, bądź ofiarowanie jałmużny". Podobną decyzję podjął też biskup Romuald Kamiński, który zaznaczył, że skorzystanie z dyspensy równoznaczne jest ze złożeniem ofiary na rzecz potrzebujących i ubogich."
To akurat niegłupie, więc apeluję do księży, żeby dali dobry przykład :)
Gdyby taki przeciętny ksiądz przeznaczał ze swoich dochodów choć tyle co ja na działalność "duszpasterską" i pomoc dla... innych szeroko rozumianą, to dużo lepiej by było na świecie, ale jeśli kler jest chytry, a ich ideologia sprowadza się do... poniżania, uprzykrzania innym życia i zapewniania nadmiaru zajęcia psychologom, po czym dawkowania kiepskiej jakości substytutu, "lekarstwa" na problemy, które sami stworzyli by rządzić, to... ja już się wypisałem z takiego Kościoła. Kościół to jest dobry dla kleru i rządów, które wchodzą z nim w układy, ale prowizję bardzo wysoką mają.
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

3 stycznia 2022

I jeszcze w tym temacie coś dodam...
Środowiska kościelne właśnie są związane z nawoływaniami do walki z "lewactwem", podczas gdy Jezus sam był "lewakiem" :)
Kościół był zawsze z "Panami", a nawet popierał niewolnictwo.
"Lewactwo" chce, żeby wszystkim było lepiej, ale wtedy mniej ludzi chodzi do kościoła, bo są mniej nieszczęśliwi.
Kościół dla niepoznaki mówi, że chce, żeby było lepiej, ale bez biedy ludzkiej nie ma dla nich miejsca - to właśnie kosztem biednych się bogacą i sprawują władzę. A jak ktoś jest ubogi materialnie, ale bogaty duchem, to Kościół stara się stworzyć mu problemy mentalne - wtedy taki człowiek będzie ogólnie nieszczęśliwy i zalękniony, i może od Kościoła nie ucieknie, bo Kościół przedstawia się jako opoka i sposób na poradzenie sobie z problemami, które sam stworzył poprzez swoją mitologię.
https://www.youtube.com/watch?v=L1yd0PVGRZA
I wreszcie zrozumiałem, kim jestem - jestem po prostu lewakiem :)

Wątki (wpisy) na tym forum należałoby czytać chronologicznie "przeskakując" między wątkami lub czytać jakkolwiek, po czym sobie w głowie poukładać :)
 

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 1610
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.