Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja

Forum - Świat Tajemnic

Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
Dojenie owieczek przez Kościół Katolicki. Przesądy KK
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 1525
oldspirit

24 lutego 2007

Rozpoczęło się to od momentu, w którym podałem opracowania dotyczące przesądów w Kościele Katolickim
http://www.tajne.org/forum/read.php?f=1&t=2186&p=2

Właśnie dostrzegłem, że nie dopowiedziałem Bratu na ostatni post, który w tamtym wątku zamieścił. Czynię to obecnie:
Brat:
Masz w pewnym sensie rację Old. Też mnie to złości jeśli chodzi o Kościół. Z drugiej strony dostrzegam również pozytywne dzieła Kościoła i nie patrze jedynie na "przepych na plebaniach". Mam nadzieję że i Ty czynisz pdobnie.

Żeby to jedynie chodziło o przepych na plebaniach... Ok. - Wypisz proszę to co wg Ciebie pozytywne w Kościele, a ja pozwolę sobie do tego wszystkiego ustosunkować.
Brat:
Kościół to plebanie dopiero na drugim miejscu. Na pierwszym miejscu w kościele są ludzie, a oni nieraz wspanialsi
potrafią być od "pereł" :D ;)

Tiaaa. Tym wspanialsi im więcej na tacę wrzucą. Tym wspanialsi im bardziej nieświadomi, im mniej poinformowani, im bardziej cierpliwi. Wtedy można doić i doić... Jestem ciekaw dlaczego Ty wciąż tkwisz w tej instytucji?

Pozdrawiam

wendol

14 lutego, 17:27

Lekarz ginekolog o sytuacji Polek: "Będę je nadal popierał"

Jak doszło do legalizacji aborcji w Argentynie? Sytuacja w kraju w pewnych aspektach przypomina to, co dzieje się w Polsce

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

7 dni temu o 19:04

Czarnek o protestach: niektórzy nie rozumieją Dekalogu
Niektórzy nie rozumieją do czego zmierza KrK...
Wystarczy dać władzę takiemu po KUL-u, by się przekonać.
Czarnek się z tym nie kryje, chce cenzurować podręczniki szkolne i nadał wyższą rangę uczelniom katolickim. Teraz otwarcie zaatakował naukowców.
Już dawno pisałem, że Kościół od wieków walczy z nauką.
Kościół od średniowiecza traci władzę, ale może przynajmniej w Polsce ją odzyska...
Strategia Kościoła jest prosta: im człowiek bardziej ciemny, im bardziej wierzy, że jest nikim, że nie ma na nic wpływu, tym lepiej dla Kościoła.
Tu nie chodzi tylko o kobiety - ludzie ogólnie mają być upodleni i uznawać rządy Kościoła.
Jeśli tacy, jak Czarnek mówią o "prawie naturalnym", to powinni być konsekwentni i nie leczyć się, nie chodzić do lekarza, tylko do kościoła i się modlić.
Można by im urządzić to, czego chcą - jakieś skanseny, rezerwaty, jakiś rodzaj "wielkiego kościoła", niech tam sobie mieszkają i odpieprzą się od cywilizowanych ludzi, którzy wolą coś robić, wiedzieć, rozumieć więcej, podnosić komfort życia, komfort psychiczny, zamiast na kolanach prosić o zmiłowanie, bać się zimna, gorąca, powodzi, chorób i innych "praw naturalnych" i powtarzać jacy są beznadziejni i mali wobec... Kościoła, który za nic ma ludzi, w tym dzieci, które może wykorzystywać - zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, a im więcej będzie ogólnie biednych, ciemnych, nieszczęśliwych ludzi tym lepiej dla władzy Kościoła.

Nie idź przede mną, bo może za tobą nie pójdę. Nie idź za mną, bo może nie potrafię pokazać ci drogi. Idź koło mnie i bądź moim przyjacielem. http://wendol.cba.pl wendol@o2.pl
wendol

6 dni temu o 01:40

Papieskie encykliki do edukacji seksualnej - tak wymyślił sobie minister
"Zdaniem ministra edukacji Przemysława Czarnka, w polskich szkołach kładzie się niewystarczająco mocny akcent na spuściznę Jana Pawła II. W wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" polityk przekonuje, że nauczanie papieża Polaka można z powodzeniem zaadaptować do takich dziedzin, jak m.in. podstawy przedsiębiorczości czy edukacja seksualna."
Jak najbardziej - KrK jako najpotężniejsze przedsiębiorstwo na świecie, można brać przykład. Edukacja seksualna? Też najwyższej klasy specjaliści. Nikt nie wie tak dużo o seksie, jak księża, nawet osobiście, podczas zajęć praktycznych wprowadzają dzieci w arkana tej wiedzy. Najlepsi z nich są znani z naprawdę wielkich dokonań na dużą skalę.
Kościół katolicki może naprawdę wiele nauczyć ludzi, rządzących...
Najdonioślejszą księgą jest oczywiście Biblia, jest w niej instrukcja, jak rządzić.
Po pierwsze ludzie nie powinni dążyć do poznania, do wiedzy, bo to grzech (słynny owoc z drzewa). Za coś takiego należy ich przykładnie ukarać i wszystkich ich potomków po wsze czasy. W międzyczasie należy ich masowo wybijać poprzez potopy, susze itp.
Jeśli ludziom taka władza się nie podoba, to czeka na nich miejsce wiecznych tortur.
Oczywiście jest sposób, by taki władca nie był aż tak bardzo okrutny - można mu złożyć jakąś ofiarę: zwierzę, człowieka (najlepiej syna pierworodnego - był taki zwyczaj) lub obecnie pieniądze.
Oczywiście "słowo boże jest niezmienne", ale KrK nie jest już taki zły jak kiedyś - nie palą ludzi na stosach, nie torturują fizycznie ludzi (najwyżej trochę dzieci), tylko psychicznie, ale przecież wystarczy ich słuchać, być posłusznym, nie buntować się, chodzić do kościoła, klękać, dawać na tacę..., a będzie dobrze - wystarczy uznać przewodnią rolę Kościoła, podporządkować się, nie podskakiwać, nie myśleć... To tak wiele?
Przecież wódz wszystkich wodzów Kaczyński powiedział do wszystkich indian, że ręka podniesiona na szamanów, to ręka podniesiona na... sojusz wodzów z szamanami.
Tak sobie siedzą w wigwamie wodzowie z szamanami, wszystko między sobą ustalają, a indianie pod wigwamem bardzo niewiele mają do powiedzenia (nikt ich nie pyta o zdanie), a jak protestują, to można na nich posłać wojowników, bo zarazę roznoszą.

Odnośnie zarazy...
Już dawno pisałem, że system się wali i jest coraz gorzej...
Protesty żółtych kamizelek we Francji, bo stopa życiowa się obniża, zadłużenie rośnie, więc i podatki, inflacja...
Zaraza to błogosławieństwo dla rządzących, bo jest/będzie źle, ale... to przez zarazę, a nie przez konstrukcję systemu, bo przecież wcześniej było coraz lepiej... co z tego, że na kredyt, ale tego przecież nie było widać, tzn. zaczynało być widać, ale... znalazł się kozioł ofiarny - zaraza. Kryzys przyspieszył, ale to już nie wina systemu, tylko zarazy.
O tym też już pisałem, gdy zaraza się zaczęła, a nawet wcześniej, że system jest słaby, bo oparty na starych założeniach nieprzystających już do rzeczywistości.
I znowu polecę książkę, która już lata temu otworzyła mi szerzej oczy: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/150171/swiat-na-rozdrozu
Niewesoła perspektywa i tu bym widział rolę KrK, gdyby nie to, że robią to samo co inni władcy, są tak samo puści - chcą rządzić i nachapać się jak najwięcej, bez umiaru.
Duchowość to szerokie pojęcie, ale KrK to najgorsze, co może być nawet na tle innych kościołów "chrześcijańskich" - tzn. w KrK jest najmniej chrześcijaństwa.

wendol

5 dni temu o 02:37

KSIĄDZ ŻĄDA KASY I UMARTWIENIA. SKANDAL NA PODLASIU
Oj tam zaraz skandal...
Na Podlasiu to normalne. Byłem, ksiądz na mszy wyczytywał po nazwiskach ile kto dał i powiedział, że jak ktoś nie ma pieniędzy to może odrobić w naturze, w pracach na rzecz kościoła. Nikogo to nie dziwiło, a teraz ludzie jacyś dziwni się zrobili. Dziwne czasy, żeby księdza dobrodzieja krytykować... Co to się z ludźmi porobiło.
Ludzie chyba nie znają nauki Kościoła. Przecież Kościół od wieków mówi, że cierpienie jest cnotą, że cieszy Boga, że można je ofiarować, przecież kiedyś składano ofiary dla Boga, a teraz ludzie się oburzają, że mają dać pieniądze lub umartwienie.
Jak ktoś jest wierzący, to powinien być konsekwentny.
Ja już dawno to pojąłem dzięki mojej żonie - to wręcz święta osoba (pochodzi z Podlasia) i wszystko mi wytłumaczyła - bez niej nie zrozumiałbym tajemnicy wiary.
Nie podołałem temu i nie jestem jej godzien, mimo zrozumienia informacji, ta piękna logika wiary nie pomieściła się w moim małym rozumku, a tłumaczyła mi wszystko o Bogu, że ludzie są źli, i że też na miejscu Boga by ich zabijała. Ona to rozumie, bo była wychowywana po katolicku - odpowiednimi metodami. Bardzo się starała mnie też wychować i oczywiście dzieci.
Nie wytrzymałem, bo bym zwariował. Robiła mi straszne pranie mózgu, o szatanach itp.
Rozstałem się z nią i złożyłem akt apostazji.
Znalazła mieszkanie tuż obok kościoła, często tam chodzi i dobrze jej z tym.
Ja natomiast nie chodzę do kościoła, mimo że w jakiegoś Boga/Boginię wierzę i też mi z tym dobrze. Wierzę też w ludzi.
Ludzi (niektórych) można uratować, ale fanatyków i tych, którym się to opłaca (księży) już nie.
Tak moim zdaniem ktoś jest fanatykiem, bo ta religia pasuje do jego charakteru i dlatego ją rozumie. Większość natomiast nie wie, w co "wierzy", bo nigdy się nad tym nie zastanawiali.
Ja dzięki mojej żonie zacząłem się zastanawiać i poznawać tą religię w realu.
Natomiast dzięki księżom (zwłaszcza takim z Podlasia) więcej ludzi zacznie się zastanawiać - powinni ruszyć w Polskę i zacząć "ewangelizować".
Namawiam też wszystkich do czytania Biblii. OK - wiem, że w innych czasach powstała i taka wizja Boga do ówczesnych ludzi pasowała, bo taką kulturę (raczej brak kultury - łagodnie powiedziane) mieli wokół, ale niektórym (zwłaszcza różnym rządzącym) ten brak kultury i poszanowania ludzi pozostał.
Teraz kolejna afera z pedofilią w Kościele, że kryli itd.
Księża się wypowiadają, że biskupi nie rozumieją, że to coś złego, że tak zostali "sformatowani", tak nauczeni, że cały system kształcenia księży jest "do wymiany".
Jak mają rozumieć?
Bóg zabijał ludzi... masowo, zsyła ich na wieczne męki do piekła.
Gwałcenie dzieci to przy tym... pikuś, tym bardziej, że można, a nawet trzeba je bić - na tym polega "katolickie wychowanie".
Historia samego KrK też ma tu duże znaczenie - też zabijali, torturowali ludzi. Teraz KrK jest bez porównania lepszy, więc o co chodzi? Przecież Kościół, religia niczego złego nie uczy - takie teksty słyszałem.

wendol

4 dni temu o 06:32

Ojciec Rydzyk ponownie prosi o 1 proc. podatku. "Radio Maryja i TV Trwam mają problemy"
"Przypomnijmy, że wraz z początkiem nowego roku ojciec Tadeusz Rydzyk ruszył z akcją, dzięki której jak największa część środków z 1 proc. podatku ma trafić na powiązaną z nim fundację Nasza Przyszłość. Wówczas w komunikacie zamieszczonym na stronie Radia Maryja zasugerował, że może nam to pomóc trafić do nieba na Sądzie Ostatecznym."
Przecież nie tylko Rydzyk jest taki "mądry" - cały KrK tak mówi.
Kiedyś ileś tam wołów i innych zwierząt się do świątyni dostarczało w ofierze dla Boga, a teraz pieniądze wystarczą.
Później można było kupić od KrK odpust, nawet wieczysty, a teraz na mszę "w intencji" itp. się daje.
KrK to taki pośrednik między człowiekiem, a Bogiem - Bóg ich bardziej słucha niż "byle kogo", więc biorą prowizję, opłatę za modlitwę.
W kościele jak coś się powie do Boga, to bardziej słychać, bo razem i echo w dużym budynku, mikrofony, głośniki, a wysoko na dachu antena w kształcie krzyża do Boga nadaje. Ja jako prosty człowiek współczesny to rozumiem.
Watykan też jest na minusie - jakieś 50 mln EU, a Franciszek mówi, że Kościół w Niemczech chce się odłączyć od Watykanu. Ludzie w Niemczech masowo apostazje składają, ale u nich to do sądu trzeba, bo to z kasą jest związane - jak ktoś jest wyznawcą, to płaci na dany obrządek.
Bieda w Kościele też... - zobaczymy, kto w biedzie jest prawdziwym przyjacielem. Ja tam w domu się "modlę" - mam kadzidełka i kominek aromaterapeutyczny, ładnej muzyki też słucham...
https://www.youtube.com/watch?v=maryIs576uM
Przecież Kościół też może ofiarować Bogu umartwienie... - może teraz księża wreszcie będą mieć okazję robić to, co owieczkom radzili.

Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 1525
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.